رشت رویایی http://rashteroyaiee.ir اخبار رشت، گیلان، ایران و جهان Sat, 24 Feb 2018 23:14:33 +0000 fa-IR hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.8.5 http://rashteroyaiee.ir/wp-content/uploads/2016/02/favicon.png رشت رویایی http://rashteroyaiee.ir 32 32 این آقا حالت روحی مناسبی نداشت/ از صدا و سیمای گیلان شکایت می‌کنم http://rashteroyaiee.ir/%d9%88%d8%a7%da%a9%d9%86%d8%b4-%d8%b9%d9%84%db%8c-%d8%af%d8%a7%db%8c%db%8c-%d8%a8%d9%87-%d8%a7%d8%b8%d9%87%d8%a7%d8%b1%d8%a7%d8%aa-%d8%a8%d8%a7%d8%b2%db%8c%da%af%d8%b1/ http://rashteroyaiee.ir/%d9%88%d8%a7%da%a9%d9%86%d8%b4-%d8%b9%d9%84%db%8c-%d8%af%d8%a7%db%8c%db%8c-%d8%a8%d9%87-%d8%a7%d8%b8%d9%87%d8%a7%d8%b1%d8%a7%d8%aa-%d8%a8%d8%a7%d8%b2%db%8c%da%af%d8%b1/#respond Sat, 24 Feb 2018 23:12:51 +0000 http://rashteroyaiee.ir/?p=90106 رشت رویایی ـ علی دایی به ادعاهای امیر حسام شجاعی و انتشار خبرهای آن در رسانه‌ها واکنش نشان داد. به گزارش فارس، قبل از بازی سایپا و سپیدرود رشت فردی به نام امیر حسام شجاعی که خود را هنرپیشه نامید مدعی شد که علی دایی و محمد دایی به همراه بهمن دهقان او را مورد […]

The post این آقا حالت روحی مناسبی نداشت/ از صدا و سیمای گیلان شکایت می‌کنم appeared first on رشت رویایی.

]]>
علی دایی

رشت رویایی ـ علی دایی به ادعاهای امیر حسام شجاعی و انتشار خبرهای آن در رسانه‌ها واکنش نشان داد.

به گزارش فارس، قبل از بازی سایپا و سپیدرود رشت فردی به نام امیر حسام شجاعی که خود را هنرپیشه نامید مدعی شد که علی دایی و محمد دایی به همراه بهمن دهقان او را مورد ضرب و شتم و توهین قرار داده‌اند و حتی از سرمربی تیم سایپا شکایت کرده است. علی دایی در مورد ادعاهای این فرد به طول کامل توضیحاتی را بیان کرد که در زیر می‌خوانید:

علی دایی صحبت‌هایش را اینگونه آغاز کرد، مطالب خلاف واقع یک فرد را بدون مدرک و سند در فضای مجازی و رسانه استانی پخش می‌کنند. برای برخی از خبرگزاری‌ها و صداوسیمای استان گیلان متأسفم که ت یک فرد معلوم‌الحالرا از دیروز پخش و منتشر کرده‌اند. واقعاً‌ برخی از حرف‌هایی که این آقا زده هیچگونه ارزشی ندارد و خدا را شکر می‌کنم که باهوش‌تر از این حرف‌ها بودیم تا سر به سر این آقا بگذاریم که حالت روحی مناسبی ندارد. خوشبختانه دوربین‌های هتل همه تصاویر را ضبط کرده‌اند و مأموران زحمت‌کش نیروی انتظامی تا دقیقه آخر کنار من بودند و بعد از آنکه من سوار بر اتوبوس شدم آنها نیز حرکت کردند.

او اضافه کرد: این آقا حالت روحی مناسبی نداشته است. مطمئناً برخی افراد فکر می‌کنند با این روش‌ها خودشان را مطرح می‌کنند. اما فیلمی که از دوربین‌های هتل گرفته‌ایم همه ماجرا را به طور کامل نشان می‌دهد و حاضرم که این فیلم را در اختیار همه رسانه‌ها و خبرگزاری‌ها قرار بدهم تا همه آنچه در هتل رخ داد را همه ببینند.

علی دایی با اشاره به برگزاری جلسه فنی تیمش در هتل گفت: من به این آقا گفتم چرا اینجا نشسته‌اید گفت دوست دارم اینجا بنشینم آقای دایی هرجا دلم بخواهد می‌نشینم من هنرپیشه هستم، به او گفتم هرکه هستی باش اما حق نداری در جلسه فنی تیم من حضور داشته باشی وقتی می‌بینی کسی  اینجا ننشسته شما هم نباید اینجا می‌نشستی اما او گفت به کسی ربطی ندارد. محمد دایی اصلاً در آنجا حضور نداشت بچه‌های تیم من آمدند و با او صحبت کنند و از خواستند تا از آنجا برود. این آقا دنبال ایجاد مسئله بود.

سرمربی تیم فوتبال سایپا  با اشاره به اینکه از او سن و سالی گذشته است، عنوان کرد: موهای من دیگر سفید شده و دوره و زمانه هم به گونه‌ای نیست که کسی بخواهد فرد دیگری را کتک بزند یا کار دیگری بکند. متأسفم برای برخی از خبرگزاری‌ها و همچنین صداوسیمای استان گیلان که به راحتی به هر شخصی تریبون می‌‌دهند. این فرد و نشر اکاذیب با آبروی من بازی کرده است. من به همین دلیل از این آقا شکایت می‌کنم و تا آخرش هم این شکایت را پیگیری خواهم کرد. از صداوسیمای استان گیلان هم به خاطر اینکه به چنین فردی تریبون داده شکایت می‌کنم.

آقای گل فوتبال جهان با اشاره به تهیه استشهادنامه‌ای عنوان کرد: مدیر هتل و مأمور انتظامی استشهادنامه را امضا کرده‌اند آیا از مأمور انتظامی که نماینده نیروی انتظامی است آیا مقامی بالاتر در آن صحنه وجود داشت که مأمور انتظامی تا لحظه آخر با من بود و تا من سوار اتوبوس شدم بعد ایشان حرکت کرد.

علی دایی با انتقاد از صحبت‌های این فرد عنوان کرد: آقای محترم شما واقعاً هنرپیشه هستی؟!

من فکر می‌کنم شما تخیلات ذهنی‌ات را می‌نویسی و بیان می‌کنی و هرآنچه بافته‌های ذهنی داری را بر زبان می‌آوری. اینکه این آقا گفته من او را مورد ضرب و شتم قرار داده‌ام و او را هول داده‌ام برای من خیلی تمام شد. من از این آقا به قوه قضاییه شکایت می‌کنم اما اگر من یا کسی از اطرافیان من به او توهین کرده باشد نه ضرب و شتم فقط توهین هرچه خواستید به من بگویید.

سرمربی تیم فوتبال سایپا  با اشاره به صحبت‌های ضدونقیض این فرد عنوان کرد:‌ صحبت‌های او را که بخوانید متوجه می‌شوید که حرف‌هایش پر از ضدونقیض است از یک طرف می‌گوید سه روز در این هتل اقامت داشته‌ام بعد می‌گوید من از حضور این تیم در هتل بی‌خبر بودم در حالی که مردم برای عکس گرفتن و نامه دادن مدام به این هتل می‌آمدند این آقا حرف‌های ضدونقیض می‌زند و می‌خواهد خودش را برای کسی لوس کند و خودش را خوب جلوه بدهد. این حرف‌هایی که ایشان بیان می‌کند، تمامش تخیلات ذهن این آقا است و باید بیاید و پاسخگوی ادعاهایش باشد.

کاپیتان اسبق تیم ملی فوتبال ایران با انتقاد از برخی رفتارها عنوان کرد: متأسفم که برخی چشم‌هایشان را می بندند وصداوسیما هم به برخی افراد به راحتی تریبون می‌دهد.

تا با آبروی آدم‌ها بازی کنند. من آنقدر مرد هستم که اگر کسی را کتک زده باشم یا به او توهین کرده باشم آن را بیان کنم و نیازی هم به فیلم نیست. مطمئن باشید این آقا هم پاسخگوی ادعاهایی که کرده باشد. فیلمی که دوربین‌های هتل گرفته‌اند را حاضرم به تمامی رسانه‌ها از جمله خبرگزاری فارس بدهم تا آن را منتشر کنند مأمور انتظامی هم زیر استشهادنامه را امضا کرده است بعد این آقا مدعی می‌شود که مأموران انتظامی عکس‌العملی نشان نداده‌اند. ببخشید مگر چه اتفاقی افتاده که آنها باید عکس‌العمل نشان می‌دادند. ما سوار اتوبوس شدیم و رفتیم بعد نمی‌دانم چطور این آقا می‌گوید او را مورد ضرب و شتم قرار داده‌ایم؟!

او اضاقه کرد: اگر این آقا مدعی است که ما او را مورد ضرب و شتم قرار داده‌ایم چرا به پزشک قانونی مراجعه نکرده تا یک عکس بگیرد یا به دنبال طول درمان باشد.

علی دایی با اشاره به ارتباط خوبش با اهالی هنر و هنرپیشه‌ها گفت‌ می‌توانید از هنرپیشه‌ها بپرسید که این آقا چگونه وارد هنرپیشگی و عامل بازیگری شد ما هنرمندان و هنرپیشه‌های فاخر و ارزشمندی داریم اما عده‌ای معدود هم مثل این آقا هستند به دنبال این باشند تا از بابا و مامانش پول بگیرند و به تهران بیایند هنرپیشه شوند. حیف است خداوکیلی حیف است. این آقا تخیلات ذهنی‌اش را بیان می‌کند و از آن بیشتر من برای صداوسیما متأسفم که به امثال این فرد بدون آنکه صحت و سقم مطالبش را بداند تریبون می‌دهد. واقعاً صداوسیمای استان گیلان چگونه به این آقا تریبون داده است.

او  تصریح کرد: برخی از اینکه مردم به ما احترام می‌گذارند و دوستم دارند ناراحت هستند و شاید به‌زعم خودشان می‌خواهند با این مسائل با اعتبار من بازی کنند و من از اینکه فردی می‌خواهد با اینگونه مسائل علی دایی را خراب کند خنده‌ام می‌‌گیرد. به روح پدرم قسم می‌خورم من از این فرد شکایت می‌کنم و تا روز آخر هم این شکایتم را پیگیری خواهم کرد.

علی دایی با اشاره به داشتن اسناد معتبر و محکمه‌پسندی همچون فیلم دوربین‌های هتل گفت: ساعت ورود و خروج ما به هتل کاملاً‌ مشخص است. فیلم دوربین‌ها کاملاً گویای همه چیز است. اگر خلاف حرف‌هایی که من می‌گویم ثابت شد روی من خط قرمز بکشید واقعاً نمی‌دانم این آقا چرا چنین ادعاهایی را می‌کند. من فیلم و سریال‌های ایرانی را زیاد می‌بینم اما تا حالا نه این آقا را دیده‌ام و نه او را می‌شناسم.

او  با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی قوه قضاییه‌ای دارد که براساس عدالت فعالیت می‌کند، عنوان کرد: مطمئن باشید من از این آقا شکایت به محاکم قضایی شکایت می‌کنم و هر فردی هم برای واسطه بفرست رضایت نمی‌دهم باید ادعاهایش را ثابت کند. من به جرم تولید اکاذیب و نشر اکاذیب از این فرد شکایت خواهم کرد. از صداوسیمای استان گیلان به خاطر تریبون دادن به فردی که صحت و سقم ادعاهایش را ثابت نکرده است، شکایت می‌‌کنم.

سرمربی تیم فوتبال سایپا  اضافه کرد: صداوسیمای ما پسوندی دارد به نام جمهوری اسلامی ایران، پس باید به این واژه اسلامی احترام بگذاریم اگر اسلام در جایی چنین چیزی گفته است که با آبروی افراد بازی شود من سر تعظیم فرود می‌آورم.

آقای گل فوتبال جهان با اشاره به سوابق خود در ورزش فوتبال عنوان کرد: برای خودم افسوس می‌خورم که تمام عمر و جوانی‌ام برای خدمت به کشورم گذاشته‌ام. با امکاناتی که داشته‌ام و دارم هرجای دنیا که بخواهم عین آب خوردن می‌روم و همه با روی گشاده از من استقبال می‌کنند اما من در ایران مانده‌ام چون عاشق مردم و مملکتم هستم. آن موقع یک فردی بدون آنکه صحت و سقم ادعاهایش ثابت شود می‌خواهد اعتبار من را زیر سؤال ببرد. آن هم در حالی که مأمور نیروی انتظامی استشهادنامه امضا کرده است، دوربین‌های هتل تصاویر را ضبط کرده‌اند. این آقا به دنبال شهرت‌طلبی است و می‌خواهد برای برخی خودشیرینی کند. من شکایت از این فرد را تا آخر ادامه می‌دهم.

علی دایی افزود: خیلی دوست آقا را دوباره ببینم و به من توضیح بدهد که چگونه او را زده‌ام من هیچ‌وقت به ضعیف‌تر از خودم حرفی نمی‌زنم و من مطمئنم که مراجع قضایی شکایت قانونی من را رسیدگی خواهند کرد چون آقا هم تولید کذب و هم نشر اکاذیب کرده است.

The post این آقا حالت روحی مناسبی نداشت/ از صدا و سیمای گیلان شکایت می‌کنم appeared first on رشت رویایی.

]]>
http://rashteroyaiee.ir/%d9%88%d8%a7%da%a9%d9%86%d8%b4-%d8%b9%d9%84%db%8c-%d8%af%d8%a7%db%8c%db%8c-%d8%a8%d9%87-%d8%a7%d8%b8%d9%87%d8%a7%d8%b1%d8%a7%d8%aa-%d8%a8%d8%a7%d8%b2%db%8c%da%af%d8%b1/feed/ 0
شهرزادم، خداحافظ http://rashteroyaiee.ir/%d8%aa%d8%b1%d8%a7%d9%86%d9%87-%d8%b9%d9%84%db%8c%d8%af%d9%88%d8%b3%d8%aa%db%8c-%d8%b4%d9%87%d8%b1%d8%b2%d8%a7%d8%af%d9%85%d8%8c-%d8%ae%d8%af%d8%a7%d8%ad%d8%a7%d9%81%d8%b8/ http://rashteroyaiee.ir/%d8%aa%d8%b1%d8%a7%d9%86%d9%87-%d8%b9%d9%84%db%8c%d8%af%d9%88%d8%b3%d8%aa%db%8c-%d8%b4%d9%87%d8%b1%d8%b2%d8%a7%d8%af%d9%85%d8%8c-%d8%ae%d8%af%d8%a7%d8%ad%d8%a7%d9%81%d8%b8/#respond Sat, 24 Feb 2018 19:02:38 +0000 http://rashteroyaiee.ir/?p=90099 رشت رویایی- ترانه علیدوستی با انتشار فیلمی در اینستاگرام از خداحافظی اش با سریال «شهرزاد» خبر داد. به گزارش خبرآنلاین، ترانه علیدوستی با انتشار فیلمی از نحوه گریمش برای نقش شهرزاد در سریالی با همین نام در اینستاگرام، نوشت: «شهرزادم، خداحافظ.» فصل سوم سریال «شهرزاد» به کارگردانی حسن فتحی این روزها در شبکه نمایش خانگی […]

The post شهرزادم، خداحافظ appeared first on رشت رویایی.

]]>
حضور ترانه علیدوستی و شهاب حسینی و اصغر فرهادی روی فرش قرمز

رشت رویایی- ترانه علیدوستی با انتشار فیلمی در اینستاگرام از خداحافظی اش با سریال «شهرزاد» خبر داد.

به گزارش خبرآنلاین، ترانه علیدوستی با انتشار فیلمی از نحوه گریمش برای نقش شهرزاد در سریالی با همین نام در اینستاگرام، نوشت: «شهرزادم، خداحافظ.»

فصل سوم سریال «شهرزاد» به کارگردانی حسن فتحی این روزها در شبکه نمایش خانگی در حال پخش است و علیدوستی، شهاب حسینی، مصطفی زمانی و پریناز ایزدیار بازیگران اصلی آن هستند.

The post شهرزادم، خداحافظ appeared first on رشت رویایی.

]]>
http://rashteroyaiee.ir/%d8%aa%d8%b1%d8%a7%d9%86%d9%87-%d8%b9%d9%84%db%8c%d8%af%d9%88%d8%b3%d8%aa%db%8c-%d8%b4%d9%87%d8%b1%d8%b2%d8%a7%d8%af%d9%85%d8%8c-%d8%ae%d8%af%d8%a7%d8%ad%d8%a7%d9%81%d8%b8/feed/ 0
پیشنهاد جنجالی تولید برق از سوزاندن اعضای بدن در انگلیس +عکس (۱۸+) http://rashteroyaiee.ir/%d9%be%db%8c%d8%b4%d9%86%d9%87%d8%a7%d8%af-%d8%ac%d9%86%d8%ac%d8%a7%d9%84%db%8c-%d8%aa%d9%88%d9%84%db%8c%d8%af-%d8%a8%d8%b1%d9%82-%d8%a7%d8%b2-%d8%b3%d9%88%d8%b2%d8%a7%d9%86%d8%af%d9%86-%d8%a7%d8%b9/ http://rashteroyaiee.ir/%d9%be%db%8c%d8%b4%d9%86%d9%87%d8%a7%d8%af-%d8%ac%d9%86%d8%ac%d8%a7%d9%84%db%8c-%d8%aa%d9%88%d9%84%db%8c%d8%af-%d8%a8%d8%b1%d9%82-%d8%a7%d8%b2-%d8%b3%d9%88%d8%b2%d8%a7%d9%86%d8%af%d9%86-%d8%a7%d8%b9/#respond Sat, 24 Feb 2018 17:20:25 +0000 http://rashteroyaiee.ir/?p=90095 رشت رویایی- طرح تولید برق از طریق سوزاندن زباله های پزشکی و «اعضا و اندام‌های بدن» در شهر کوچک ساسِکس انگلیس، جنجال آفرین شد. به گزارش باشگاه خبرنگاران، بر این اساس تاجران در شهر ساسِکس انگلیس تصمیم دارند با سوزاندن ضایعات پزشکی و فرآورده های خونی انرژی پاک تولید کنند. پیشنهاد نوآورانه تبدیل ضایعات پزشکی […]

The post پیشنهاد جنجالی تولید برق از سوزاندن اعضای بدن در انگلیس +عکس (۱۸+) appeared first on رشت رویایی.

]]>
رشت رویایی- طرح تولید برق از طریق سوزاندن زباله های پزشکی و «اعضا و اندام‌های بدن» در شهر کوچک ساسِکس انگلیس، جنجال آفرین شد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، بر این اساس تاجران در شهر ساسِکس انگلیس تصمیم دارند با سوزاندن ضایعات پزشکی و فرآورده های خونی انرژی پاک تولید کنند. پیشنهاد نوآورانه تبدیل ضایعات پزشکی نظیر نوار و پانسمان های زخم یا فرآورده های خونی به انرژی پاک سبب پریشان شدن ساکنان محلی شده است.

مردم محلی نگران این مسئله هستند که روند تولید انرژی به این صورت، هوایی سمّی و آلودگی صوتی برای آنها ایجاد خواهد کرد. یک تاجر ۶۲ ساله به نام مایکل بِرنز به عنوان یکی از ایده پردازان این طرح می‌گوید وی یکی از پیشگامان تولید انرژی از ترکیب پلاستیک و زیست توده (بیومَس) است.

شرکت «مِدی پاور» متعلق به این تاجر به جای سوزاندن ضایعات در یک کوره سنّتی، تصمیم دارد از روند تبدیل گاز استفاده کند که طی آن ضایعات برای تولید گاز مصنوعی گرم و سپس مشتعل و به انرژی گرمایشی تبدیل می شوند.

او می گوید: «ما تلاش کرده ایم با ضایعات همچون یک سوخت ارزشمند نظیر بنزین یا دیزل رفتار کنیم. ما خواهان یک نوآوری هستیم که به محیط زیست کمک کند، نه اینکه آن را از بین ببرد.»

او با کمک وام دولتی و سرمایه گذاری هایی که به چندین میلیون پوند می رسد، به توسعه روش تبادل گرمایی پرداخته است. گرچه این پیشنهاد «طرح سوزاندن اعضای بدن یا چیزهایی شبیه کیسه خون» نام دارد؛ اما این تاجر انگلیسی اصرار می ورزد که «دست یا پای انسان» جزو چیزهایی که سوزانده می شود نیست و در بدترین حالت ممکن شاید از ناخن های انسان استفاده شود.

در صورتی که این طرح مجوزهای لازم را کسب کند، کارخانه مذکور ۱۰ و نیم تُن زباله بیمارستانی در طول روز خواهد سوزاند که انرژی گرمایی کافی برای برق رسانی به صدها خانه را تأمین خواهد کرد.

The post پیشنهاد جنجالی تولید برق از سوزاندن اعضای بدن در انگلیس +عکس (۱۸+) appeared first on رشت رویایی.

]]>
http://rashteroyaiee.ir/%d9%be%db%8c%d8%b4%d9%86%d9%87%d8%a7%d8%af-%d8%ac%d9%86%d8%ac%d8%a7%d9%84%db%8c-%d8%aa%d9%88%d9%84%db%8c%d8%af-%d8%a8%d8%b1%d9%82-%d8%a7%d8%b2-%d8%b3%d9%88%d8%b2%d8%a7%d9%86%d8%af%d9%86-%d8%a7%d8%b9/feed/ 0
جشنواره فروش نوروزی محصولات سایپا با مدل ۹۷ http://rashteroyaiee.ir/%d8%ac%d8%b4%d9%86%d9%88%d8%a7%d8%b1%d9%87-%d9%81%d8%b1%d9%88%d8%b4-%d9%86%d9%88%d8%b1%d9%88%d8%b2%db%8c-%d9%85%d8%ad%d8%b5%d9%88%d9%84%d8%a7%d8%aa-%d8%b3%d8%a7%d9%8a%d9%be%d8%a7-%d8%a8%d8%a7-%d9%85/ http://rashteroyaiee.ir/%d8%ac%d8%b4%d9%86%d9%88%d8%a7%d8%b1%d9%87-%d9%81%d8%b1%d9%88%d8%b4-%d9%86%d9%88%d8%b1%d9%88%d8%b2%db%8c-%d9%85%d8%ad%d8%b5%d9%88%d9%84%d8%a7%d8%aa-%d8%b3%d8%a7%d9%8a%d9%be%d8%a7-%d8%a8%d8%a7-%d9%85/#respond Sat, 24 Feb 2018 17:02:39 +0000 http://rashteroyaiee.ir/?p=90086 رشت رویایی- گروه خودروسازی سایپا کلیه محصولات خود را در طرح ویژه فروش نوروزی به متقاضیان عرضه می‌نماید.

The post جشنواره فروش نوروزی محصولات سایپا با مدل ۹۷ appeared first on رشت رویایی.

]]>
رشت رویایی- گروه خودروسازی سایپا کلیه محصولات خود را در طرح ویژه فروش نوروزی به متقاضیان عرضه می‌نماید.

The post جشنواره فروش نوروزی محصولات سایپا با مدل ۹۷ appeared first on رشت رویایی.

]]>
http://rashteroyaiee.ir/%d8%ac%d8%b4%d9%86%d9%88%d8%a7%d8%b1%d9%87-%d9%81%d8%b1%d9%88%d8%b4-%d9%86%d9%88%d8%b1%d9%88%d8%b2%db%8c-%d9%85%d8%ad%d8%b5%d9%88%d9%84%d8%a7%d8%aa-%d8%b3%d8%a7%d9%8a%d9%be%d8%a7-%d8%a8%d8%a7-%d9%85/feed/ 0
موج جدید انتصابات در شهرداری رشت http://rashteroyaiee.ir/%d9%85%d9%88%d8%ac-%d8%ac%d8%af%db%8c%d8%af-%d8%a7%d9%86%d8%aa%d8%b5%d8%a7%d8%a8%d8%a7%d8%aa-%d8%af%d8%b1-%d8%b4%d9%87%d8%b1%d8%af%d8%a7%d8%b1%db%8c-%d8%b1%d8%b4%d8%aa/ http://rashteroyaiee.ir/%d9%85%d9%88%d8%ac-%d8%ac%d8%af%db%8c%d8%af-%d8%a7%d9%86%d8%aa%d8%b5%d8%a7%d8%a8%d8%a7%d8%aa-%d8%af%d8%b1-%d8%b4%d9%87%d8%b1%d8%af%d8%a7%d8%b1%db%8c-%d8%b1%d8%b4%d8%aa/#respond Sat, 24 Feb 2018 16:31:49 +0000 http://rashteroyaiee.ir/?p=90077 رشت رویایی- عصر امروز جلسه ستادی شهرداری رشت با صدور احکام جدیدی از سوی شهردار رشت در حوزه های حمل و نقل و درآمد برگزار شد. بر این اساس طی حکمی از سوی دکتر مسعود نصرتی شهردار رشت، محمد نوری هریس به عنوان مشاور حمل و نقل و ترافیک شهردار و عضو هیئت مدیره موظف […]

The post موج جدید انتصابات در شهرداری رشت appeared first on رشت رویایی.

]]>
رشت رویایی- عصر امروز جلسه ستادی شهرداری رشت با صدور احکام جدیدی از سوی شهردار رشت در حوزه های حمل و نقل و درآمد برگزار شد.

بر این اساس طی حکمی از سوی دکتر مسعود نصرتی شهردار رشت، محمد نوری هریس به عنوان مشاور حمل و نقل و ترافیک شهردار و عضو هیئت مدیره موظف سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری رشت منصوب شد.

محمد نوری هریس از مدیران مجرب شهرداری رشت و پدر شهید بابک نوری هریس است.

همچنین جواد حرفت خواه با صدور حکمی از سوی شهرداررشت به عنوان مدیر درآمد منصوب شد.

پیش از این مریم تجددی عهده دار این مسئولین بود و تجددی از این پس به عنوان قائم مقام درآمد فعالیت خواهد کرد.

 

دکتر نصرتی در خصوص این انتصابات مطرحح کرد: محمد نوری هریس پدر یکی از شهدای بزرگوار مدافع حرم و از مدیران باتجربه شهرداری است و با توجه به پیشینه و تخصص و تجربه ای که داشتند از این پس از ظرفیت شان بیشتر استفاده خواهیم کرد.

شهردار رشت همچنین با اشاره به سوابق جواد حرفت خواه در حوزه درآمد و با اشاره به مشکلات درآمدی شهرداری رشت، ضمن تقدیر از پیگیری ها و اقدامات و گزارش های روزانه مریم تجددی، گفت: از این پس ترکیبی از حضور آقای حرفت خواه و خانم تجددی به عنوان جانشین ایشان، را شاهد خواهیم بود و به ظرفیت این حوزه اضافه شده است.

The post موج جدید انتصابات در شهرداری رشت appeared first on رشت رویایی.

]]>
http://rashteroyaiee.ir/%d9%85%d9%88%d8%ac-%d8%ac%d8%af%db%8c%d8%af-%d8%a7%d9%86%d8%aa%d8%b5%d8%a7%d8%a8%d8%a7%d8%aa-%d8%af%d8%b1-%d8%b4%d9%87%d8%b1%d8%af%d8%a7%d8%b1%db%8c-%d8%b1%d8%b4%d8%aa/feed/ 0
کلاهبرداری از رانندگان با خودروی امداد http://rashteroyaiee.ir/%da%a9%d9%84%d8%a7%d9%87%d8%a8%d8%b1%d8%af%d8%a7%d8%b1%db%8c-%d8%a7%d8%b2-%d8%b1%d8%a7%d9%86%d9%86%d8%af%da%af%d8%a7%d9%86-%d8%a8%d8%a7-%d8%ae%d9%88%d8%af%d8%b1%d9%88%db%8c-%d8%a7%d9%85%d8%af%d8%a7/ http://rashteroyaiee.ir/%da%a9%d9%84%d8%a7%d9%87%d8%a8%d8%b1%d8%af%d8%a7%d8%b1%db%8c-%d8%a7%d8%b2-%d8%b1%d8%a7%d9%86%d9%86%d8%af%da%af%d8%a7%d9%86-%d8%a8%d8%a7-%d8%ae%d9%88%d8%af%d8%b1%d9%88%db%8c-%d8%a7%d9%85%d8%af%d8%a7/#respond Sat, 24 Feb 2018 14:55:33 +0000 http://rashteroyaiee.ir/?p=90073 رشت رویایی- روز ۶ آبانماه امسال پرونده ای با موضوع کلاهبرداری و به دستور بازپرس شعبه اول دادسرای ناحیه یک تهران به پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ ارجاع شد.   خانم جوانی با حضور در پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: با یک خودرو پژو ۲۰۶ در بزرگراه شهید […]

The post کلاهبرداری از رانندگان با خودروی امداد appeared first on رشت رویایی.

]]>
دستگیری

رشت رویایی- روز ۶ آبانماه امسال پرونده ای با موضوع کلاهبرداری و به دستور بازپرس شعبه اول دادسرای ناحیه یک تهران به پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ ارجاع شد.

 

خانم جوانی با حضور در پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: با یک خودرو پژو ۲۰۶ در بزرگراه شهید صدر در حرکت بودم که راننده جوان یک خودرو سواری پژو اعلام داشت از خودروی اینجانب بنزین نشت می‌کند‌؛ بدون توجه به این شخص، به مسیر خود ادامه دادم که ناگهان سرنشینان یک خودروی نیسان یدک‌کش دارای چراغ گردان و برچسب امداد خودرو مجددا به من اعلام داشتند که از خودروی اینجانب بنزین نشست می‌کند و درخواست کردند تا سریعا توقف نمایم.

به محض توقف‌، دو جوان تنومند با عجله به سمت خودروی اینجانب آمده از من درخواست کردند تا هر چه سریع تر از خودرو پیاده شوم چراکه به گفته آنها هر لحظه امکان انفجار ماشین وجود داشت و بلافاصله هر دو نفرشان وارد ماشین شدند‌؛ آنها صندلی عقب را بلند کرده و اعلام نمودند که پمپ بنزین خودرو معیوب شده و بنزین از آن نشت می‌کند و در صورت ادامه‌ی حرکت امکان آتش سوزی و حتی انفجار ماشین وجود دارد.

این خانم جوان در ادامه اظهاراتش به کارآگاهان گفت‌: “در حالیکه بسیار ترسیده بودم با پیشنهاد آنها مبنی بر تعویض پمپ بنزین ماشین موافقت کرده و در حالیکه یکی از آنها با صحبت کردن سعی داشت تا حواس مرا پرت کند، نفر دوم به ظاهر اقدام به نصب یک پمپ بنزین جدید بر روی ماشین کرد. در پایان بابت این کار مبلغ ۵۰۰ هزار تومان از من گرفته و محل را ترک کردند. فردای آنروز به یک مکانیکی مراجعه کرده تا موضوع شب گذشته، توسط یک مکانیک بررسی شود که در آنجا به من اعلام شد که پمپ بنزین نصب شده بر روی ماشین در واقع یک پمپ بنزین مستهلک می‌باشد و در واقع به این شیوه و شگرد از من کلاهبرداری شده است.

با توجه به شیوه و شگرد متهمین، کارآگاهان با بررسی تراکنش مالی حساب متعلق به مالباخته اقدام به شناسایی فردی به نام اصغر.ع کرده اما در ادامه مشخص شد که مشخصات ارائه شده به بانک واهی و دروغین است .

در ادامه‌ی رسیدگی به پرونده و طرح شکایت‌های مشابه از سوی تعدادی از خانم‌های راننده که تمامی آنها به شیوه ای مشابه توسط سرنشینان یک دستگاه خودرو نیسان یدک کش مورد کلاهبرداری قرار گرفته بودند ، کارآگاهان پایگاه یکم پلیس آگاهی با انجام اقدامات ویژه پلیسی و بررسی تصاویر بدست آمده از دوربین های مداربسته محل تردد خودرو نیسان یدک کش ، موفق به شناسایی خودرو نیسان یدک کش مذکور و در ادامه شناسایی مالک آن به نام “سعید. ش” در منطقه مشیریه شدند .

کارآگاهان پایگاه یکم پلیس آگاهی با مراجعه به شهرک مشیریه ، ضمن شناسایی خودرو مذکور (‌یک خودرو نیسان یدک کش با چراغ گردان و برچسب امداد خودرو سراسری تهران) محل را تحت مراقبت نامحسوس پلیسی قرار داده و سرانجام سعید.ش را در حین سوار شدن به خودرو نیسان دستگیر و به پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل کردند .

متهم بلافاصله پس از دستگیری و در همان تحقیقات اولیه صراحتا به کلاهبرداری از شاکی پرونده و تعداد دیگری از خانم های راننده اعتراف و همدست خود به نام “اصغر . ع” را نیز معرفی کرد که در ادامه مخفیگاه اصغر در همان شهرک مشیریه شناسایی، دستگیر و به پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد .

متهمین در اعترافات خود با بیان این مطلب که سوژه‌های خود را از میان خانم های راننده انتخاب کردند، علت این انتخاب را عدم آشنایی خانم‌ها با مسائل فنی خودرو بیان نموده و در ادامه هویت سومین متهم پرونده ( راننده خودرو سواری پژو ) نیز به نام بابک شناسایی؛ او نیز در مورخه ۲۳/۰۹/۱۳۹۶ دستگیر و به پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد .

سرهنگ کارآگاه کامیار چهری، رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اشاره به اینکه متهمین پرونده برای استفاده از خودروی یدک‌کش با عنوان امداد خودرو سراسری تهران هیچ‌گونه مجوزی از مبادی قانونی نداشته اند‌، با اعلام این خبر گفت‌: در بررسی اسناد و مدارک بدست آمده مشخص گردید که متهمین اقدام به دهها فقره کلاهبرداری به شیوه و شگرد فوق نمودند که تاکنون تعدادی از این افراد شناسایی و جهت شناسایی متهمین و پیگیری شکایات خود به پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ دعوت شدند.

سرهنگ کامیار چهری، در پایان این خبر گفت: از کلیه شکات و مالباختگانی بویژه خانم هایی که بدین شیوه و شگرد مورد کلاهبرداری قرار گرفتند دعوت می شود تا جهت شناسایی متهمین و پیگیری شکایات خود به نشانی پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ در میدا تجریش – خیابان باهنر – کوچه همایون فر مراجعه نمایند

The post کلاهبرداری از رانندگان با خودروی امداد appeared first on رشت رویایی.

]]>
http://rashteroyaiee.ir/%da%a9%d9%84%d8%a7%d9%87%d8%a8%d8%b1%d8%af%d8%a7%d8%b1%db%8c-%d8%a7%d8%b2-%d8%b1%d8%a7%d9%86%d9%86%d8%af%da%af%d8%a7%d9%86-%d8%a8%d8%a7-%d8%ae%d9%88%d8%af%d8%b1%d9%88%db%8c-%d8%a7%d9%85%d8%af%d8%a7/feed/ 0
فرود اضطراری هواپیمای وزیر راه به مقصد یاسوج http://rashteroyaiee.ir/%d9%87%d9%88%d8%a7%d9%be%db%8c%d9%85%d8%a7%db%8c-%d9%88%d8%b2%db%8c%d8%b1-%d8%b1%d8%a7%d9%87-%d8%a8%d9%87-%d9%85%d9%82%d8%b5%d8%af-%db%8c%d8%a7%d8%b3%d9%88%d8%ac-%d9%86%d8%b1%d8%b3%db%8c%d8%af/ http://rashteroyaiee.ir/%d9%87%d9%88%d8%a7%d9%be%db%8c%d9%85%d8%a7%db%8c-%d9%88%d8%b2%db%8c%d8%b1-%d8%b1%d8%a7%d9%87-%d8%a8%d9%87-%d9%85%d9%82%d8%b5%d8%af-%db%8c%d8%a7%d8%b3%d9%88%d8%ac-%d9%86%d8%b1%d8%b3%db%8c%d8%af/#respond Sat, 24 Feb 2018 14:27:42 +0000 http://rashteroyaiee.ir/?p=90069 رشت رویایی- پرواز ماهان از تهران به یاسوج که حامل وزیر راه و شهرسازی بود مجبور به فرود اضطراری در شیراز شد. به گزارش رکنا، پرواز ماهان IRM4549 از نوع BAE 462 از تهران به یاسوج حامل وزیر راه و شهرسازی و هیات همراه به دلیل بدی هوای مقصد به فرودگاه شیراز دایورت نمود. این در […]

The post فرود اضطراری هواپیمای وزیر راه به مقصد یاسوج appeared first on رشت رویایی.

]]>

رشت رویایی- پرواز ماهان از تهران به یاسوج که حامل وزیر راه و شهرسازی بود مجبور به فرود اضطراری در شیراز شد.

به گزارش رکنا، پرواز ماهان IRM4549 از نوع BAE 462 از تهران به یاسوج حامل وزیر راه و شهرسازی و هیات همراه به دلیل بدی هوای مقصد به فرودگاه شیراز دایورت نمود.

این در حالی است که روابط عمومی وزارت راه اعلام کرد: فرود اضطراری نداشتیم خلبان اعلام کرد هوا مساعد نیست به همین دلیل پرواز درفرودگاه شیراز نشست و با ماشین به سمت یاسوج حرکت کردیم.

The post فرود اضطراری هواپیمای وزیر راه به مقصد یاسوج appeared first on رشت رویایی.

]]>
http://rashteroyaiee.ir/%d9%87%d9%88%d8%a7%d9%be%db%8c%d9%85%d8%a7%db%8c-%d9%88%d8%b2%db%8c%d8%b1-%d8%b1%d8%a7%d9%87-%d8%a8%d9%87-%d9%85%d9%82%d8%b5%d8%af-%db%8c%d8%a7%d8%b3%d9%88%d8%ac-%d9%86%d8%b1%d8%b3%db%8c%d8%af/feed/ 0
انتخاب یک مشاور جدید توسط استاندار http://rashteroyaiee.ir/%d8%a7%d8%b3%d8%aa%d8%ae%d8%af%d8%a7%d9%85-%d9%85%d8%b4%d8%a7%d9%88%d8%b1-%d8%ac%d8%af%db%8c%d8%af-%d8%aa%d9%88%d8%b3%d8%b7-%d8%a7%d8%b3%d8%aa%d8%a7%d9%86%d8%af%d8%a7%d8%b1/ http://rashteroyaiee.ir/%d8%a7%d8%b3%d8%aa%d8%ae%d8%af%d8%a7%d9%85-%d9%85%d8%b4%d8%a7%d9%88%d8%b1-%d8%ac%d8%af%db%8c%d8%af-%d8%aa%d9%88%d8%b3%d8%b7-%d8%a7%d8%b3%d8%aa%d8%a7%d9%86%d8%af%d8%a7%d8%b1/#respond Sat, 24 Feb 2018 14:12:02 +0000 http://rashteroyaiee.ir/?p=90064 رشت رویایی- استاندار گیلان از انتخاب یک مشاور برای ارائه مشاوره درباره پروژه‌های پیش‌بینی شده در سطح استان خبر داد. به نقل از روابط عمومی استانداری گیلان، مصطفی سالاری ظهر شنبه در نشست کمیته گردشگری گیلان که در سالن اجتماعات استانداری این استان برگزار شد، گفت: یکی از برنامه های استانداری گیلان انتخاب یک مشاور برای […]

The post انتخاب یک مشاور جدید توسط استاندار appeared first on رشت رویایی.

]]>

رشت رویایی- استاندار گیلان از انتخاب یک مشاور برای ارائه مشاوره درباره پروژه‌های پیش‌بینی شده در سطح استان خبر داد.

به نقل از روابط عمومی استانداری گیلان، مصطفی سالاری ظهر شنبه در نشست کمیته گردشگری گیلان که در سالن اجتماعات استانداری این استان برگزار شد، گفت: یکی از برنامه های استانداری گیلان انتخاب یک مشاور برای ارائه مشاوره درباره پروژه‌های پیش‌بینی شده در سطح استان است.

او با تأکید براینکه انتخاب این مشاور در راستای پالایش و عملیاتی کردن فرصت‌های سرمایه گذاری در سطح استان است، گفت: این مشاور همه مطالعات انجام شده در استان را تجمیع و بررسی و سپس اعلام نظر می‌کند.

استاندار گیلان گفت: تمامی هماهنگی‌های لازم بین مسئولان استان و سرمایه‌گذار باید از مسیر مشاور به عنوان یک کانال واحد انجام شود.

او در ادامه همچنین باتأکید براینکه هیچ گونه رانتی در سطح استان قابل قبول نیست، گفت: مدیریتی که مربوط به مردم بوده باید عمومی باقی مانده و هر مسئولی که توانایی و انگیزه ارائه خدمات را دارند در چارچوب طرحی که مدیریت آن محلی است اقدام کنند.

سالاری با بیان اینکه در ارائه خدمات حمایت های لازم انجام می‌شود ولی مالکیت انحصاری به هیچ کس داده نمی شود، ادامه داد: در زمینه سرمایه گذاری هر فردی که تمایل داشته باشد می‌تواند با هر مبلغی وارد عرصه سرمایه گذاری شود البته نظارت بر عملکرد آنها با دقت نظر صورت می گیرد.

او ضمن گلایه از عملکرد سازمان آب منطقه ای گیلان درباره برخی تصمیمات، گفت: این آخرین هشدار بنده به دستگاه های اجرایی استان است لذا سازمان‌ها و ادارات بساط خود را در جایی پهن کنند که بتوانند پاسخگوی مطالبات مردم باشند.

استاندار گیلان با اشاره به اهمیت مجتمع‌های خدماتی بین راهی، گفت: محوریت در این اماکن خدمات‌رسانی باشد و شرکت ذیصلاح با مشارکت افراد محلی کار را در دست گیرند.

The post انتخاب یک مشاور جدید توسط استاندار appeared first on رشت رویایی.

]]>
http://rashteroyaiee.ir/%d8%a7%d8%b3%d8%aa%d8%ae%d8%af%d8%a7%d9%85-%d9%85%d8%b4%d8%a7%d9%88%d8%b1-%d8%ac%d8%af%db%8c%d8%af-%d8%aa%d9%88%d8%b3%d8%b7-%d8%a7%d8%b3%d8%aa%d8%a7%d9%86%d8%af%d8%a7%d8%b1/feed/ 0
مشاهده یک قلاده پلنگ در منطقه جواهردشت سیاهکل‌رود http://rashteroyaiee.ir/%d9%85%d8%b4%d8%a7%d9%87%d8%af%d9%87-%db%8c%da%a9-%d9%82%d9%84%d8%a7%d8%af%d9%87-%d9%be%d9%84%d9%86%da%af-%d8%af%d8%b1-%d9%85%d9%86%d8%b7%d9%82%d9%87-%d8%ac%d9%88%d8%a7%d9%87%d8%b1%d8%af%d8%b4%d8%aa/ http://rashteroyaiee.ir/%d9%85%d8%b4%d8%a7%d9%87%d8%af%d9%87-%db%8c%da%a9-%d9%82%d9%84%d8%a7%d8%af%d9%87-%d9%be%d9%84%d9%86%da%af-%d8%af%d8%b1-%d9%85%d9%86%d8%b7%d9%82%d9%87-%d8%ac%d9%88%d8%a7%d9%87%d8%b1%d8%af%d8%b4%d8%aa/#respond Sat, 24 Feb 2018 14:00:46 +0000 http://rashteroyaiee.ir/?p=90060 رشت رویایی- رئیس اداره حفاطت از محیط زیست رودسر از مشاهده و تصویرداری از یک قلاده پلنگ در منطقه جواهردشت سیاهکل‌رود این شهرستان خبرداد. به نقل روابط عمومی حفاظت محیط زیست گیلان علی محمدپور گفت: یک قلاده پلنگ در منطقه جواهردشت سیاهکلرود شهرستان رودسر مشاهده و تصویر برداری شد. رئیس اداره حفاظت از محیط زیست […]

The post مشاهده یک قلاده پلنگ در منطقه جواهردشت سیاهکل‌رود appeared first on رشت رویایی.

]]>

رشت رویایی- رئیس اداره حفاطت از محیط زیست رودسر از مشاهده و تصویرداری از یک قلاده پلنگ در منطقه جواهردشت سیاهکل‌رود این شهرستان خبرداد.

به نقل روابط عمومی حفاظت محیط زیست گیلان علی محمدپور گفت: یک قلاده پلنگ در منطقه جواهردشت سیاهکلرود شهرستان رودسر مشاهده و تصویر برداری شد.

رئیس اداره حفاظت از محیط زیست رودسر گفت :این قلاده توسط یکی از مردم محلی روستا مشاهده و پس از تصویربرداری به اداره محیط زیست شهرستان اطلاع رسانی شد.

او گفت: به محض دریافت گزارش مردمی مبنی بر مشاهده پلنگ در منطقه فوق مأموران یگان حفاظت محیط زیست شهرستان به صورت مستمر به گشت و کنترل و نظارت بر تخلفات شکار در منطقه ادامه می دهند.

The post مشاهده یک قلاده پلنگ در منطقه جواهردشت سیاهکل‌رود appeared first on رشت رویایی.

]]>
http://rashteroyaiee.ir/%d9%85%d8%b4%d8%a7%d9%87%d8%af%d9%87-%db%8c%da%a9-%d9%82%d9%84%d8%a7%d8%af%d9%87-%d9%be%d9%84%d9%86%da%af-%d8%af%d8%b1-%d9%85%d9%86%d8%b7%d9%82%d9%87-%d8%ac%d9%88%d8%a7%d9%87%d8%b1%d8%af%d8%b4%d8%aa/feed/ 0
با عدم تعهد عربستان در قبال دیه شهدای منا اعزام حجاج را درک نمی‌کنم http://rashteroyaiee.ir/%d8%b9%d8%b6%d9%88-%da%a9%d9%85%db%8c%d8%b3%db%8c%d9%88%d9%86-%d8%a7%d9%85%d9%86%db%8c%d8%aa-%d9%85%d9%84%db%8c-%d9%85%d8%ac%d9%84%d8%b3-%d8%b4%d9%88%d8%b1%d8%a7%db%8c-%d8%a7%d8%b3%d9%84%d8%a7%d9%85/ http://rashteroyaiee.ir/%d8%b9%d8%b6%d9%88-%da%a9%d9%85%db%8c%d8%b3%db%8c%d9%88%d9%86-%d8%a7%d9%85%d9%86%db%8c%d8%aa-%d9%85%d9%84%db%8c-%d9%85%d8%ac%d9%84%d8%b3-%d8%b4%d9%88%d8%b1%d8%a7%db%8c-%d8%a7%d8%b3%d9%84%d8%a7%d9%85/#respond Sat, 24 Feb 2018 13:53:50 +0000 http://rashteroyaiee.ir/?p=90057 رشت رویایی- عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه عربستان دیه شهدای منا را منتفی دانسته است، گفت: اعزام ایرانیان به حج در شرایط فعلی خلاف مقررات بین المللی و خلاف حقوق ملت ایران است. حشمت الله فلاحت پیشه  در خصوص منتفی شدن دیه شهدای منا که از سوی عربستان بیان […]

The post با عدم تعهد عربستان در قبال دیه شهدای منا اعزام حجاج را درک نمی‌کنم appeared first on رشت رویایی.

]]>
حج

رشت رویایی- عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه عربستان دیه شهدای منا را منتفی دانسته است، گفت: اعزام ایرانیان به حج در شرایط فعلی خلاف مقررات بین المللی و خلاف حقوق ملت ایران است.

حشمت الله فلاحت پیشه  در خصوص منتفی شدن دیه شهدای منا که از سوی عربستان بیان شده گفت: دلیلی نمی‌بینم که مسئولین جمهوری اسلامی ایران در قبال عربستان دست پائین بگیرند و در شرایطی که عربستانی‌ها اعلام کردند دیه شهدای منا را پرداخت نمی‌کنند مسئولان ساز و کار اعزام حجاج کشورمان را به عربستان بچینند و این موضوع را از نظر سیاسی درک نمی‌‌کنم.

او گفت: اعتقاد من این است که بدترین اتفاقی که ممکن است برای یک هیئت دینی و یا کاروان مذهبی رخ دهد، همین اتفاقی است که در منا شکل گرفت و مسئولیت مستقیم این کار بر عهده عربستان است و حداقل کاری که عربستان باید انجام دهد این است که دیه شهدای منا را به بازماندگانشان پرداخت کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه عربستانی ها هنوز دیه را پرداخت نکرده اند و بلکه آن را نیز منتفی می‌دانند گفت: در این شرایط از طرف مقابل اصرار وجود دارد که حج تمتع برقرار شود اما شأن، مال و جان مردم ایران در این میان نادیده گرفته می شود.

فلاحت پیشه ادامه داد: اگر چنین اتفاقی مجدداً رخ دهد، عربستان تعهدی نمی پذیرد و دلیلش این است که آنها نمی خواهند رویه ایجاد شود.

او گفت: در گذشته نیز برای قربانیان سقوط جرثقیل در مسجدالحرام، عربستان دیه را مطرح نکرد بلکه آن را به شکل هبه یعنی بخشش مطرح کرده است. بنابراین با عنوان کردن هبه آنها می خواهند تعهدی در مورد جان، مال و ناموس مردم ایجاد نشود.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: در چنین شرایطی اعزام ایرانیان به حج خلاف مقررات بین‌المللی، خلاف حقوق بشر و خلاف حقوق ملت ایران و خلاف مسئولیت دولت ایران در قبال شهروندان است و بنابراین قبل از اینکه موعد حج برسد، باید دیه ایرانی ها پرداخت شود.

فلاحت پیشه با تأکید بر اینکه باید موضوع دیه مطرح و برای عربستانی ها تکلیف تعیین شود تا آنها حافظ جان مردم باشند و حق مردم را بدهند، گفت: عربستانی ها یک صندوقی برای کمک به آن دسته از کشورهای عربی که با روند دموکراسی سالاری دچار مشکل شده اند، دایر کرده اند و در حال پرداخت پول به آنها هستند و شاید پرداخت دیه شهدای منا یک هزارم هدایایی باشد که به هیأت های آمریکایی داده اند. دلیلی ندارد مسئولان کشور ما در قبال این موضوع کوتاه بیایند.

او گفت: مسئولیت این موضوع با ایران است و مردم باید آن را از مسئولین بخواهند.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی گفت: مردم ایران نباید در مقابل عربستان تحقیر شوند و اعتراض خود را به مسئولین جمهوری اسلامی برسانند.

فلاحت پیشه به نقش مجلس در این موضوع اشاره کرد و خاطرنشان کرد: مجلس وظیفه نظارتی و قانونگذاری دارد و اعزام زائران به حج امری است که مسئولان کشور به آن تأکید دارند اما من معتقدم که انجام این کار تحت هر شرایطی حتماً به ضرر مردم است و منتظرم موضوع دیه مشخص شود و پس از آن به وظایف خود عمل می کنیم.

The post با عدم تعهد عربستان در قبال دیه شهدای منا اعزام حجاج را درک نمی‌کنم appeared first on رشت رویایی.

]]>
http://rashteroyaiee.ir/%d8%b9%d8%b6%d9%88-%da%a9%d9%85%db%8c%d8%b3%db%8c%d9%88%d9%86-%d8%a7%d9%85%d9%86%db%8c%d8%aa-%d9%85%d9%84%db%8c-%d9%85%d8%ac%d9%84%d8%b3-%d8%b4%d9%88%d8%b1%d8%a7%db%8c-%d8%a7%d8%b3%d9%84%d8%a7%d9%85/feed/ 0