۹ خوراکی سرطان‌زا که دیگر نباید بخورید

مواد خوراکی سرطان‌زا

حتی اگر سعی کنید سبک زندگی سالمی همراه با ورزش منظم و دوری از دخانیات داشته باشید، ممکن است به خاطر عوامل سرطان زا که در غذایتان نهفته است به سرطان مبتلا شوید. پیدا کردن این عوامل سرطان‌زا آسان نیست و حتی ممکن است هنوز هم در رژیم به ظاهر سالم‌تان وجود داشته باشند.

۱- محصولات اصلاح‌شده به صورت ژنتیکی
چندین مطالعه نشان می‌دهد که هنگام مصرف ارگانیسم‌های اصلاح‌شده‌ی ژنتیکی جی‌ام‌او خطر ابتلا به سرطان بالاتر است. حتی با وجود پرهیز از ارگانیسم‌های اصلاح‌شده به صورت ژنتیکی مشخص، غذاهای فرآوری شده‌ای که هرروز می‌خورید ممکن است باز هم از محصولات اصلاح‌شده‌ی ژنتیکی گرفته شده باشند. سعی کنید دریافت غذاهای فرآوری شده را به حداقل برسانید و به دنبال محصولات بدون جی‌ام‌او ارگانیک و تأیید شده باشید.

۲- محصولات دارای شیرین‌کننده‌های مصنوعی یا غنی از فروکتوز
این محصولات شامل نوشیدنی‌های گازدار، غلات صبحانه، کلوچه‌ها، کیک‌ها، آب‌میوه‌ها، و غیره است. تأثیر سرطان‌زایی آنها به خاطر مملو بودن‌شان از قندهای تصفیه‌شده است. مصرف مقادیر زیادی قند تصفیه‌شده می‌تواند سطح قند خون‌تان راکم کند که ممکن است منجر به مقاومت به انسولین شود. به همین دلیل، قندهای تصفیه‌شده به رشد سلول‌های سرطانی کمک کرده و از این رو بهتر است کنار گذاشته شوند.

۳- گوشت فرآوری شده
هات‌داگ، کالباس، سوسیس، و سایر گوشت‌های فرآوری شده به وسیله‌ی نمک فراوان، مواد شیمیایی و نگهدارنده‌ای که به آنها افزوده می‌شود، طوری حفظ می‌شوند که تازه و جذاب به نظر برسند. این مواد شیمیایی و نگهدارنده عوامل سرطان‌زای گوشت فرآوری شده هستند. بنابراین گوشت تازه گزینه‌ی بهتری به جای آن است. کباب کردن، دودی کردن، یا پختن گوشت فرآوری‌شده تا حد زغالی شدن، توانایی سرطان‌زا بودن آنها را بیش‌تر افزایش می‌دهد.

۴- گوشت زغالی شده
مشخص شده است که پختن گوشت در دماهای بالا تا جایی‌که بسوزد، به دلیل تشکیل آمین‌های هتروسیکلیک اچ‌سی‌ای‌ها و هیدروکربن‌های معطر پلیسیلیک طی فرآیند پخت سرطان‌زا است. هیدروکربن‌های معطر پلیسیلیک پی‌اچ‌ای‌ها را می‌توان در دود سیگار و اگزوز خودروها نیز یافت.

۵- ماهی پرورشی
سالمون باید غنی از امگا ۳ و سایر ریزمغذی‌هایی باشد که برای بدن مفیدند. با این‌حال، سالمون پررورشی آلوده به آفت‌کش‌ها، آنتی‌بیوتیک‌ها، و مواد شیمیایی است که هنگام مصرف سرطان‌زا می‌شوند. رژیم آنها نیز حاوی مواد غیرطبیعی است که ممکن است سبب سرطان شود و گوشت صورتی مایل به قرمزشان دیگر طبیعی نیست بلکه به این صورت دستکاری شده است. به جای آن سالمون کنسروی یا وحشی اقیانوس آرام شمالی را انتخاب کنید.

۶- غلات صبحانه
غلات صبحانه جدا از مملو بودن از قند، آکریلامید و اسید فولیک دارند که در مقادیر زیاد سرطان‌زا هستند. آکریلامید در فرآیند تولید وقتی غلات صبحانه در دمای بالا پخته می‌شوند، شکل می‌گیرد. اسید فولیک به خاطر برنامه‌ی غنی‌سازی غلات دولت به غلات صبحانه افزوده می‌شود. مطالعات نشان می‌دهد مصرف اسید فولیک به شدت خطر ابتلا به سرطان را بالا می‌برد زیرا اوردوز در آن راحت است.

۷- چیپس‌های سیب زمینی
درست مانند غلات صبحانه، وقتی چیپس‌های سیب‌زمینی را در دمای بالا سرخ می‌کنیم تا ترد شود، آکریلامید تشکیل می‌شود که سرطان‌زا است. آکریلامید یکی از عوامل سرطان‌زایی است که در سیگار پیدا می‌شود. به عنوان جایگزین می‌توانید چیپس سیب‌زمینی تنوری را انتخاب کنید که حاوی چربی و کالری کم‌تر و بدون آکریلامید است.

۸- نوشیدنی‌های گازدار
نوشیدنی‌های گازدار جدای از قند فراوانی که دارند، به دلیل رنگ کاراملی مصنوعی که در آنها به کار می‌رود به ویژه ماده‌ی شیمیایی ۴ام‌آی، سرطان‌زا هستند. یک محدودیت پیشنهادی وجود دارد برای مقدار رنگ مصنوعی که می‌توانید هر روز مصرف کنید و نوشیدنی‌های گازدار ۴ برابر بیش‌تر از این محدودیت، رنگ مصنوعی دارند. در حقیقت، یک نوشیدنی گازدار ۲۰ اونسی ۱۰ برابر بیش‌تر از میزان پیشنهادی، رنگ مصنوعی دارد.

۹- ذرت بوداده با مایکروویو
پوشش کیسه‌ی ذرت بوداده‌ی مایکروویوی احتمالاً به خاطر اسید پرفلوئورواکتانیک پی‌اف‌اوای موجود در آن که ذرت را آلوده کرده و ممکن است مصرف شود، سرطان‌زا است. چندین مطالعه نشان می‌دهد این ماده‌ی شیمیایی ممکن است رشد تومورها را تقویت کند. به علاوه می‌تواند منجر به ناباروری نیز شود. هم‌چنین یک ماده‌ی شیمیایی دیاستیل هم در ذرت بوداده استفاده می‌شود که ممکن است منجر به صدمات و سرطان ریه شود.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz