معضلات کنونی رشت تنها متوجه یک فرد در گذشته نیست

رشت رویایی- مسعود نصرتی گفت: کلانشهر رشت دچار یک شرایط غیرطبیعی در حوزه مدیریت شهری به جهت میزان بدهکاری‌های به‌وجود آمده در دوره‌های گذشته است و اتحاد و همدلی بسیار گسترده‌ای برای برون رفت از این بحران نیاز است.

به نقل از تسنیم، شهردار رشت با اشاره به حمایت‌های شورای شهر و مجموعه نخبگان گفت: معضلاتی که هم اکنون کلانشهر رشت با آن دست به گریبان است قطعاً تنها متوجه یک فرد در گذشته نیست بلکه افراد زیادی در به‌وجود آمدن آن دخیل بوده‌اند و رفع این مشکلات نیز حمایت همگان را می‌طلبد.

نصرتی در مورد رویکرد شهرداری و امضای تفاهم‌نامه با سرمایه‌گذاران گفت: بخش اعظم تفاهم‌نامه‌هایی که در حاشیه برگزاری اجلاس سراسری کلانشهرهای کشور در رشت بین شهرداری و سرمایه‌گذاران به امضاء رسیده در چهارچوب زیرساخت‌های حوزه گردشگری بوده است.

او توجه به امر رونق گردشگری در بخش‌های مختلف را مهم برشمرد و گفت: مجموعه تیم مدیریت شهری سعی کرد با نگاهی ویژه به حوزه گردشگری، پروژه‌هایی در اختیار سرمایه‌گذاران قرار بگیرد که نتایج اجرای آن‌ها رونق هرچه بیشتر صنعت گردشگری باشد.

شهردار رشت به تعدای از این پروژه‌ها اشاره کرد و گفت: ساخت هتل ۵ ستاره، بازار بین المللی چند منظوره و مجموعه‌های اقامتی و ورزشی همچنین ایجاد فضاهای طبیعی، مرمت ساختمان‌ها و سینمای ۶ بعدی از مهمترین موضوعاتی بود که در اولویت قرار داشتند.

نصرتی اصلی‌ترین اولویت‌ها در برنامه چشم انداز شهری را برشمرد و گفت: مطرح شدن رشت در حوزه گردشگری و افزایش ماندگاری گردشگر حداقل برای ۸ ساعت در شهر رشت مهمترین موضوعی است که در حال پیگیری آن هستیم و تفاهم‌نامه‌های امضاء شده نیز در راستای تحقق این هدف هستند.

او سازمان سرمایه‌گذاری شهرداری را متولی اجرای پروژه‌های شهری خواند و گفت: برای هر کدام از این پروژه‌ها به نسبت وسعت و بزرگی هر طرح یک مدیر پروژه در نظر گرفته شده که تا پایان انجام کار و اجرایی شدن پروژه‌ها به فعالیت خود در راستای هدایت آن عمل می‌کنند.

شهردار رشت در مورد بهره‌گیری از ظرفیت‌های نخبگان گفت: راه اندازی اتاق شکوفایی شهری و حضور نخبگان در کارگروهی که در زیر مجموعه این اتاق فعالیت می‌کند مطمئناً یک فضای امن توأم با آرامش را فراهم می‌آورد و به جذب سرمایه‌گذار کمک می‌کند.

نصرتی سطح تعامل شورا و شهرداری رشت را خوب اعلام کرد و گفت: وجود این سطح از تعامل و همکاری بین شورا و شهرداری رشت برای شروع کار مطلوب است و امیدوارم در آینده با شروع اجرای پروژه‌های کلان توسط پیمانکاران شرایط روز به روز مهیاتر شود.

او ابراز امیدواری از گسترش روحیه همدلی و اتحاد در آینده گفت: در حین انجام کار فراز و نشیب‌های فراوانی رخ می‌دهد بنابراین حفظ اتحاد و تعامل مثبت بین مجموعه شورای شهر، دستگاه‌های دولتی و شهرداری در بهتر شدن روند اجرای امور تاثیر به‌سزایی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *