۸ نفر دربرخورد دو قطار مسافربری در سمنان کشته شدند+تکمیلی

حادثه قطار در سمنان

رشت رویایی- سخنگوی سازمان امداد و نجات با اشاره به برخورد دو قطار مسافربری در ایستگاه هفت‌خوان دامغان ـ سمنان کشور گفت: بر اساس بررسی اولیه تاکنون حدود ۸ نفر کشته و ۱۵ نفر مصدوم شدند.

سید مصطفی مرتضوی در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس گفت: ۷ تیم عملیاتی به منطقه اعزام شده است و هنوز حریق اطفا نشده است.

او ادامه داد: صبح امروز ۲ قطار مسافربری در ایستگاه هفت‌خوان دامغان ـ سمنان به یکدیگر برخورد کردند که قطارهای تهران و تبریز هستند.

او همچنین گفت: تیم‌های عملیاتی هلال‌احمر فوری پس از اطلاع از این حادثه به منطقه اعزام شده و یک بالگرد نیز توسط امداد و نجات، به محل حادثه فرستاده شد.

شاهین فتحی معاون عملیات امداد و نجات نیز گفت: در حادثه برخورد ۲ قطار مسافربری در محور دامغان به سمنان، ۴ واگن از ریل خارج شده و ۲ واگن دچار حریق شده است.

او گفت: این حادثه در ساعت ۷:۴۰ صبح امروز در ایستگاه هفت خوان نزدیک شهرستان سمنان رخ داده و تاکنون مصدومیت ۸ نفر اعلام شده‌ است.

حادثه قطار در سمنان

هنوز حریق اطفا نشده است

یحیایی معاون امداد و نجات استان سمنان گفت: با توجه به بارش برف و یخبندان و دسترسی سخت به محل، عوامل آتش‌نشانی با تأخیر رسیدند.

او ادامه داد: هم‌اکنون عوامل آتش‌نشانی در حال اطفای حریق واگن‌ها هستند و بعضی از قسمت‌های قطار در حال سوختن است.

معاون امداد و نجات استان سمنان همچنین گفت: بالگرد هلال‌احمر هم‌اکنون رسیده است و در حال امدادرسانی هستند.

حادثه قطار در سمنان

۸ کشته و ۱۵ مصدوم تا کنون

پیرحسین کولیوند سرپرست اورژانس کشور گفت: بر اساس بررسی اولیه تاکنون حدود ۸ نفر کشته و ۱۵ نفر مصدوم شدند.

او ادامه داد: مصدومان به بیمارستان ولایت منتقل شدند.

افزایش تعداد کشته ها

درحالی‌که تعداد مصدومان حادثه قطار سمنان از ۶۲ به ۷۰ و سپس ۷۲ نفر اعلام شد، جدیدترین خبر دریافتی، حاکی از افزایش مصدومان به ۷۵ تن است.

مرتضی سلیمی سرپرست سازمان امداد و نجات هلال احمر گفت: طبق آخرین آمار، تعداد کشته‌شدگان این حادثه به ۹ نفر افزایش یافته است، اما این تعداد قطعی نیست و احتمالاً افزایش می‌یابد.

او همچنین از انتقال ۱۶ مصدوم به مراکز درمانی و درمان سرپایی ۱۵ مجروح در محل حادثه خبر داد.

علی‌رغم اعلام سرپرست سازمان امداد و نجات در مورد تعداد کشته شدگان حادثه مذکور، یحیایی، معاون امداد و نجات هلال‌احمر گفت: تا این لحظه تعداد قطعی کشته‌های حادثه قطار ۱۵ نفر است اما هنوز این آمار نهایی نشده است.

او از وخیم بودن حال ۷ نفر از مصدومان این حادثه خبر داد و اضافه کرد: کار امدادرسانی به مصدومان همچنان ادامه دارد.

معاون امداد و نجات هلال‌احمر استان سمنان در پاسخ به پرسشی در خصوص مصدومان گفت: تاکنون ۵۰ مصدوم به بیمارستان منتقل شدند. ضمن اینکه ۷ نفر نیز از طریق بالگرد به مراکز درمانی منتقل شدند.

او از اطفای کامل حریق خبر داد و گفت: متأسفانه به علت برخورد شدید، این قطار دچار حریق شده و همین آمار مصدومان را افزایش داده است.

بر اساس آخرین خبر دریافتی از اورژانس کشور؛ تاکنون تعداد مصدومان این سانحه به بیش از ۷۰ نفر رسیده است که ۱۱ نفر از مصدومان در بخش اورژانس بیمارستان کوثر سمنان بستری شدند.

همچنین ۴۵ مصدوم نیز در اورژانس بیمارستان ولایت دامغان بستری هستند و ۱۴ مصدوم در درمانگاه تخصصی دامغان و به‌صورت سرپایی خدمات درمانی دریافت می‌کنند. این در حالی است که ۲۰ تن نیز خدمات سرپایی از هلال‌احمر دریافت کرده‌اند.

مهدی شادنوش، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان، از انتقال بیش از ۶۱ مجروح حادثه قطار به بیمارستان‌های کوثر سمنان، ولایت دامغان و درمانگاه دامغان خبر داد و گفت: تاکنون هیچ‌یک از مصدومان در بیمارستان جان نباخته‌اند.

او ادامه داد: تا این لحظه هیچ‌کدام از مصدومان در این سه مرکز درمانی جان نباخته‌اند. ضمن اینکه در مورد تعداد کشته‌های سر صحنه حادثه نیز جمع‌بندی نهایی صورت نگرفته است.

شادنوش، با تقدیر از امدادگران، گفت: همه نیروهای امدادی از اورژانس و هلال‌احمر تا دیگر دستگاه‌ها و مردم در محل حادثه حضور دارند و کار امدادرسانی ادامه دارد.

میرحسن موسوی مدیرکل راه‌آهن آذربایجان شرقی گفت: همشهریانی که از بستگانشان در این قطار هستند و اکنون به تلفن همراه خودپاسخ نمی‌دهند نگران نباشند چراکه در مسیر راه‌آهن آنتن قطع می‌شود و توان پاسخگویی ندارند. به‌محض دریافت اطلاعات کامل از تعداد مصدومان این حادثه سریعاً اطلاع‌رسانی خواهیم کرد.

به گفته او، بقیه واگن‌های قطار از دو واگن آسیب‌دیده جداشده و به سمت مشهد حرکت کرده است.

لازم به ذکر است امدادرسانی به حادثه‌دیدگان ادامه دارد.

این خبر کامل و به‌روز رسانی می‌شود.

 

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz