رشت رویایی- معاون عملیات سازمان آتش نشانی رشت گفت:‌ ۵۲ مورد حریق در شب چهارشنبه آخر سال شهر رشت به‌وقوع پیوسته است.

به گزارش روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی رشت، در ۲۴ ساعت گذشته مرکز کنترل ۱۲۵ آتش نشانی پاسخگوی بالغ بر ۵۵۰ تماس شهروندان بوده است که از این تعداد ۵۲ مورد حریق و حادثه توسط آتش نشانان پوشش داده شد که به ترتیب شاهد کاهش ۵۰ درصدی تماس ها و افزایش ۳۳ درصدی حریق و حوادث نسبت به سال ۹۵ بودیم.

شهرام مومنی معاون عملیات سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی رشت با بیان اینکه شب گذشته ۳۱۰ آتش نشان و افسر ارشد در ۱۳ ایستگاه آتش نشانی بهمراه ۶۰ دستگاه خودروی سبک و سنگین و همچنین کادر اداری در آماده باش کامل بوده اند، اضافه کرد: جهت پوشش سریع تر حوادث و رخداد های احتمالی علاوه بر ۱۳ ایستگاه آتش نشانی؛ آتش نشانان بهمراه خوردوهای امدادی در ۱۰ نقطه پر ترافیک شهر مستقر و سه دستگاه موتور سیکلت با تجهیزات اطفایی در حال گشت زنی بودند.

مومنی با اشاره به ۴ مورد حریق منزل مسکونی و یک مورد حریق تجاری، گفت: تنها در یک مورد که علت آتش سوزی آبگرمکن منزل مسکونی بوده ، مابقی آتش سوزی ها سقوط بالن آرزوها بر روی بالکن و سقف منازل مسکونی و انبار تجاری بوده است.

معاون عملیات سازمان آتش نشانی رشت با اشاره به آتش گرفتن دو اصله درخت در آتش بازی های شب گذشته ، بیان داشت: خوشبختانه با توجه به مجاورت درختان با سقف منازل مسکونی؛ گشت زنی آتش نشانان و اعزام سریع به محل حوادث، آتش بلا فاصله مهار و از گسترش آن پیشگیری شد.

او در ادامه به گزارش ۴۵ مورد حریق ضایعات اشاره داشت و گفت: در این آتش سوزی ها آتش زدن ضایعاتی همچون مبلمان، لاستیک و چوب مشاهده می شد که به جایی سرایت نداشت.

مومنی در پایان با آرزوی سلامتی برای تمامی شهروندان گفت: در ۲۴ ساعت گذشته هیچ گونه حادثه ای مبنی بر مصدومیت شهروندان به مرکز کنترل ۱۲۵ آتش نشانی رشت اعلام نشد.

به گزارش مهرریا، رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی استان گیلان از مراجعه ۵۶ مصدوم ناشی از سوختگی به مراکز درمانی گیلان خبر داد.

دکتر پیمان اسدی با اشاره به خسارت ناشی از آتش‌بازی‌های چهارشنبه آخر سال مطرح کرد: تاکنون ۵۶ مصدوم ناشی از آتش‌سوزی در چهارشنبه آخر سال به مراکز درمانی گیلان مراجعه کرده‌اند.

او اضافه کرد: ۴۸ نفر از مصدومان آتش‌سوزی چهارشنبه آخر سال مرد و ۸ نفر از آن‌ها زن هستند و همچنین ۲۳ نفر از این تعداد مصدومانی بودند که به مراکز درمانی شهر رشت مراجعه کرده اند.

اسدی گفت: تاکنون هیچ‌یک از مصدومان حادثه امشب در گیلان در مراکز درمانی و بیمارستان‌ها بستری نبوده و تا این لحظه فوت ناشی از آتش‌سوزی و سوختگی نداشته‌ایم.

او بیشترین شدت جراحات وارده را چشم و دست نام برد و گفت: اکثر بیماران و مصدومان مراجعه‌کننده به مراکز درمانی سراپایی درمان شده‌اند.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی استان گیلان بیشترین آمار مصدومان را از شهرستان رشت عنوان کرد.