رشت رویایی- مدیر روابط عمومی شرکت توزیع برق استان گیلان گفت: از ۱۶ شهرستان گیلان سه شهرستان سیاهکل، لاهیجان و آستانه اشرفیه و عمدتا در نقاط روستایی تحت تاثیر بارش برف قرار گرفته و قطعی برق دارند.

به گزارش ایلنا، حمیدرضا حکمت درباره قطعی برق سطح استان گیلان با توجه به بارش شدید برف اظهار داشت: بارش برف و وزش شدید باد باعث شکستن شاخه‌های درختان و پارگی سیم‌های برق و خاموشی در سطح تعدادی از شهرستان‌های استان شده است.

او گفت: از ۱۶ شهرستان استان گیلان سه شهرستان سیاهکل، لاهیجان و آستانه اشرفیه و عمدتا در نقاط روستایی تحت تاثیر بارش برف قرار گرفته و قطعی برق دارند.

مدیر روابط عمومی شرکت توزیع برق گیلان ادامه داد: در کل استان بیش از یک میلیون و ۳۷۰ هزار مشترک برق داریم که در حال حاضر حدود ۵ هزار خانوار که همگی نیز در روستاها هستند در خاموشی بسر می‌برند.

او گفت: هم اکنون۵۴ اکیپ (۱۵۸ نفر) در حال کار هستند و بعد از رفع مشکل نیز در منطقه حضور خواهند داشت تا تک موارد خاموشی را هم مرتفع کنند.

حکمت ابراز امیدواری کرد که تا بعدازظهر مشکل رفع شود اما با توجه به اینکه عمده خاموشی‌ها در روستاها است و راه ها نیز بسته هستند، کار سخت می‌شود.