۳ نوشیدنی خنک برای روزهای گرم!

رشت رویایی- فصل گرما از راه رسیده است و عطش در این هوا لذت نوشیدنی‌های خنک را چند برابر کرده است.

اگر دوست دارید چند نوشیدنی جدید را بیازمایید و از آنها استفاده کنید با ما همراه شوید.

۱. نوشیدنی آلبالویی با لیمو و نعناع/ سریع و آسان

نوشیدنی آلبالویی با لیمو و نعناع

این یک نوشیدنی گواراست که علاوه بر شیرینی آلبالو خنکی نعناع و طعم بی‌نظیر لیموترش را هم همراه خود دارد. برای آماده کردن این نوشیدنی نشاط‌آور ابتدا مقداری شربت آلبالوی غلیظ که قبلاً تهیه کرده‌اید یا به صورت آماده از بیرون خریداری کرده‌اید را داخل لیوان بریزید. سپس برش‌های حلقه‌ای و نازک که از لیمو گرفته‌اید را داخل لیوان بیندازید و چند برگ نعناع تازه را نیز اضافه کنید. در صورت تمایل می‌توانید از دانه‌های یخ زده آلبالو نیز استفاده کنید. حالا در مرحله آخر باید آب سرد یا در صورت تمایل آب گازدار را اضافه کنید. وقتی آب را اضافه کنید، حلقه‌های لیموترش و برگ‌های نعناع در لیوان نوشیدنی شما به حالت شناور درمی‌آید که زیبایی و طراوت خاصی به آن می‌بخشد. اگر میوه آلبالو را در دسترس نداشتید می‌توانید از میوه‌های یخ زده دیگر استفاده کنید.‌

۲. اسموتی توت‌فرنگی و موز/ مخصوص مهمانی

اسموتی توت‌فرنگی و موز

شیر، توت‌فرنگی و موز مواد اصلی این نوشیدنی را تشکیل می‌دهند که باید از تمام آنها به یک میزان استفاده کنید. یعنی با توجه به حجمی که نیاز دارید به مقدار مساوی از آنها داخل نوشیدنی بریزید. به طور مثال، به ازای هر دو لیوان شیر، دو لیوان توت‌فرنگی و دو لیوان هم موز بریزید. اندازه نصف میزان این مواد به یخ خرد شده نیاز دارید و کمی شکر. حالا می‌توانید تمام مواد را داخل مخلوط کن بریزید و خوب با هم میکس کنید.

نکات تکمیلی:

  • می‌توانید به جای شیر از بستنی استفاده کنید.
  • اگر مایل به استفاده از یخ نیستید می‌توانید از میوه‌ها به طور یخ زده استفاده کنید.
  • برای طعم بهتر نوشیدنی می‌توانید به نسبت مساوی موز و توت‌فرنگی از آناناس خردشده نیز استفاده کنید.
  • می‌توانید به این مجموعه نعناع هم اضافه کنید.
  • می‌توانید به جای موز هر میوه دیگری را به توت‌فرنگی اضافه کنید.
  • می‌توانید به این مواد اولیه کمی ماست شیرین چکیده هم اضافه کنید.

۳. نوشیدنی خیار/ کم‌کالری و رژیمی

نوشیدنی خیار

این نوشیدنی هم البته مانند باقی نوشیدنی‌ها می‌تواند شیرین باشد اما خودتان می‌توانید میزان شیرینی آن را کنترل کنید و از آن یک نوشیدنی کم‌کالری بسازید. برای تهیه این نوشیدنی به چند عدد خیار بزرگ نیاز دارید که میزان آن با توجه به نیاز شما به مقدار نوشیدنی است. خیارها را پوست بگیرید و اگر دانه‌های درشت دارد آنها را خارج کنید چون به سختی در میکسر حل می‌شود و جلوه بدی به نوشیدنی شما می‌دهید. بعد خیارها را خرد کنید. به اندازه یک‌چهارم میزانی که خیار دارید باید از نعناع یا ریحان استفاده کنید. (به ازای هر ۱ پیمانه خیار، یک‌چهارم پیمانه نعناع) کمی نمک و آب را به خیارهای خرد شده اضافه کنید و در مخلوط کن آن را خوب به هم بزنید تا یکدست شود. سپس چند تکه یخ را به همراه نعناع و مقداری آب لیموترش تازه به مخلوط اضافه کنید و کاملاً میکس کنید. برای شیرین کردن این نوشیدنی نیاز به شربت قند دارید.

طرز تهیه شربت قند: مقداری شکر را با آب مخلوط می‌کنید و روی حرارت متوسط قرار می‌دهید و اجازه می‌دهید تا شکر کاملاً حل شود و مایع کمی حالت غلظت پیدا کند. سپس اجازه می‌دهید شربت شما خنک شود تا بتوانید آن را به بقیه مواد اضافه کنید.

به میزانی که مایل به شیرین شدن شربت هستید از این شربت استفاده کنید و اگر دوست دارید یک نوشیدنی کاملاً بدون کالری بنوشید به کلی از اضافه کردن این شربت چشم‌پوشی کنید. در نهایت می‌توانید با کمک پوست‌کن برش‌های طولی و نازک از خیار تهیه کنید و در موقع سرو برای تزیین روی جداره لیوان بگذارید.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz