وزیر آموزش و پرورش در رشت:
۱۸ هزار معلم وارد آموزش و پرورش می‌شوند

رشت رویایی – وزیر آموزش و پرورش از ورود ۱۸ هزار معلم با ادای سوگندنامه در محضر مقام معظم رهبری در دوشنبه هفته جاری برای ورود به آموزش و پرورش طی سال ۹۵ خبر داد.

علی‌اصغر فانی

علی‌اصغر فانی ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش اظهار کرد: تا سال ۹۹ اجرای سند مذکور در برنامه ششم توسعه کشور ادامه دارد.

وی مبنای برنامه‌های وزارت آموزش و پرورش را سند تحول بنیادین عنوان کرد و افزود: از سال ۸۲ طراحی سند مذکور آغاز شد و در سال ۹۱ به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی رسیده است.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه سند تحول بنیادین آموزش و پرورش یک سند ارزشمند بالادستی در برنامه ششم توسعه کشور برای این وزارتخانه محسوب می‌شود، تصریح کرد: امسال نخستین سال اجرای برنامه ششم توسعه کشور است و تمام برنامه‌های آموزش و پرورش طبق سند مذکور که به تصویب هیأت وزیران رسیده، تدوین شده است.

فانی از تدوین نقشه راه سند تحول بنیادین آموزش و پرورش در سال ۹۳ خبر داد و بیان کرد: طبق نقشه راه مذکور برنامه‌های وزارت آموزش و پرورش تدوین می‌شود.

وی به تدوین پیش‌نویس زیرنظام‌های برنامه درسی، فضا و تجهیزات، مدیریت، نیروی انسانی و پژوهش و تحقیق تا پایان شهریورماه امسال اشاره کرد و گفت: زیرنظام‌های مذکور باید به تصویب شورای عالی آموزش و پرورش برسد.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به سیاست‌های این وزارتخانه در مورد نیروی انسانی، خاطرنشان کرد: سیاست ما توسعه فعالیت دانشگاه فرهنگیان است و ۱۰۰ شعبه این دانشگاه در نقاط مختلف کشور وجود دارد.

فانی به تربیت نیروی انسانی موردنیاز آموزش و پرورش در دانشگاه فرهنگیان اشاره کرد و یادآور شد: امسال ۱۸ هزار نفر نیروی انسانی جدید وارد آموزش و پرورش می‌شود.

وی، نیروهای ورودی به آموزش و پرورش را از فارغ‌التحصیلان دانشگاه فرهنگیان خواند و اظهار کرد: دوشنبه هفته جاری در یک اقدام ابتکاری منتخبی از معلمان و دانشجومعلمان «سوگندنامه معلمی» خود را در محضر مقام معظم رهبری ادا می‌کنند و در ابتدای مهرماه امسال به جمع فرهنگیان می‌پیوندند.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه به موجب ماده ۲۸ اساسنامه دانشگاه فرهنگیان شهریور سال گذشته آزمونی را برگزار کردیم، تصریح کرد: تعداد پنج هزار نفر از افرادی که در آزمون مذکور از بین مقطع کارشناسی پذیرفته شدند، دوره یک‌ساله مهارت‌آموزی معلمی را در دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه شهید رجایی می‌گذرانند و از مهر امسال به جمع همکاران فرهنگی ما اضافه می‌شوند.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz