رشت رویایی- بازار ایران در سال ۹۵ شاهد عرضه ۱۶ مدل خودروی شاسی بلند در رده قیمتی زیر ۱۰۰ میلیون تومان بوده که حدود ۴ درصد از تعداد فروش خودروها در این سال را به خود اختصاص داده است

به گزارش ایلنا، بازار ایران در سال‌های اخیر از نظر مدل و کلاس خودروهای عرضه شده از تنوع بیشتری برخوردار بوده است و شرکت های عرضه کننده کوشیده‌اند بر اساس نیازها و علایق مشتریان خودروهای گوناگونی را در دسته های قیمتی مختلف عرضه نمایند. در این میان خودروهای شاسی بلند به عنوان کلاسی از خودروهای سواری همواره مورد توجه برخی از مشتریان ایرانی بوده است. بخشی از تقاضای خودروهای شاسی بلند مربوط به دسته های قیمتی زیر ۱۰۰ میلیون تومان است که با توجه به تنوع نسبی روش‌های فروش خودرو، سهم رو به رشدی از فروش خودرو را به خود اختصاص داده اند.

نتایج منتشر شده توسط شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران از رضایت مشتریان از کیفیت خودروهای سواری در سال ۹۵ نشان می دهد، در دسته خودروهای شاسی بلند زیر صد میلیون تومان، خودروی چانگان SC35اتوماتیک با کسب امتیاز رضایت ۷۴۴ از ۱۰۰۰ بالاترین امتیاز رضایت مشتریان از کیفیت خودرو را کسب نموده است و پس از آن هایما S7 توربو اتوماتیک با یک اختلاف امتیاز کمتر جایگاه دوم را کسب کرده است.