۷۰ درصد از زندانیان آلوده به مواد مخدر هستند

رشت رویایی- سردار محمدرضا میرحیدری پیش از ظهر امروز در همایش سالروز جهانی مبارزه با مواد مخدر در گیلان گفت: مردم دارای نقش محوری در مبارزه با مواد مخدر هستند.

زندان

فرمانده انتظامی گیلان با بیان اینکه ۷۰ درصد از زندانیان را افراد آلوده به مواد مخدر تشکیل می‌دهند، گفت: نقش مواد مخدر در بیشتر جرائم مؤثر است.

اواز افزایش ۶۲ درصدی کشف انواع مواد مخدر از ابتدای امسال تاکنون در گیلان خبر داد و گفت: نظام استکباری برای کاهش توان نظام اسلامی از مواد مخدر به عنوان یک اولویت استفاده می‌کند.

میرحیدری به نقش نخست مواد مخدر در مفاسد اجتماعی، قتل، شرارت و سرقت اشاره کرد و گفت: با سیر صعودی آسیب‌های مواد مخدر در جامعه مواجه هستیم.

او با اشاره به هجمه دشمن در توسعه مواد مخدر به‌ویژه مواد مخدر صنعتی، گفت: مواد مخدر آسیب فزآینده‌ای به بدنه جامعه وارد کرده و برای موفقیت در این زمینه باید تمام توان دستگاه‌ها تجمیع کرده و از جزیره‌ای عمل کردن جلوگیری شود.

فرمانده انتظامی گیلان گفت: در سه ماه نخست امسال وقوع جرائم ۲۱ درصد در استان کاهش پیدا کرده است.

میرحیدری، خواستار توجه عمیق‌تر و دقیق‌تر از گذشته نسبت به معضل مواد مخدر در گیلان شد و گفت: وظیفه داریم تمام توان خود را در حفظ جامعه به‌کارگیریم.

او با تأکید براینکه تشدید برخورد با خرده‌فروشان و قاچاقچیان مواد مخدر اولویت برنامه‌های پلیس گیلان در سال ۹۵ است، گفت: امسال پلیس تشدید کنترل ورودی‌های استان و کنترل آن به طور مکانیزه و هوشمند به منظور جلوگیری از ورود مواد مخدر به گیلان را پیگیری می‌کند.

میرحیدری با تأکید بر همکاری دستگاه قضایی به منظور تشدید برخورد با قاچاقچیان مواد مخدر در گیلان، گفت: امسال برخورد با قاچاقچیان خارج از استان را پیگیری می‌کنیم.

او از اجرای طرح والعادیات از ابتدای ماه شوال در گیلان خبر داد و گفت: جمع‌آوری توزیع‌کنندگان مواد مخدر با شناسایی پاتوق آنها در محله‌ها با همکاری شهرداری‌ها در استان دنبال می‌شود.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz