وزیر صنعت، معدن و تجارت در رشت:
۵ سال از عمر دولت روحانی باقی مانده است

محمدرضا نعمت‌زاده - محمدعلی نجفی

رشت رویایی- وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: ما تردیدی نداریم که ۵ سال از عمر این دولت باقی مانده است.

به گزارش خبرنگار رشت رویایی، محمدرضا نعمت‌زاده که در جمع مدیران ارشد با روسای سازمان‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت در گیلان سخن می‌گفت، تاکید کرد: با توجه به اینکه امسال سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل است شاید توجهی که در چند سال اخیر به ویژه مقام رهبری در زمینه اقتصاد داشتند، در گذشته بی‌نصیب بوده‌ایم. اقتصاد مقاومت چکیده بررسی‌های پس از انقلاب در قالب ۲۴ سیاست است و پیشنهاد من این است که آن را چندین بار و حتی به دید نقد مطالعه کنید. گاهی نداشتن شناختت کافی از مسائل نداریم و قضاوت نادرست از مسائل می‌کنیم.

او همچنین گفت: یکی از کارهایی که باید انجام شود بازدید از استان‌ها و شناخت کافی از مسائل و مشکلات است تا تصمیم درست گرفته شود. نمایندگان باید از واحدهای تولیدی بازدید کنند و توضیحات لازم در این خصوص به آنها داده شود. ما رضایت کافی از بازدید از استان‌ها نداریم. استانی که بیشترین بازدیدکننده از صنعت را داشته باشد برای ما عزیز است. در این سال‌ها کمک به صنایع کوچک واقعاً مؤثر بوده است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: تصمیم ما بر اساس اقدام و عمل بوده است و باید ببینیم وظایف ما در حیطه مسئولیت‌مان چیست و اگر از قبل کم‌کاری کرده‌ایم جبران کنیم.

نعمت‌زاده بدون اشاره به انتخابات ریاست‌جمهوری سال آینده گفت: با اینکه سه سال از عمر دولت تدبیر و امید می‌گذرد، ما تردیدی نداریم که ۵ سال از عمر این دولت باقی مانده است و برای قبول این مسولیت هیچ‌کس صلاحیت دکتر روحانی را ندارد و در اطاعت از رهبری جای حرف ندارد. بنابراین خواهش من از همه شما این است که درازمدت و استراتژیک فکر کنید و از فضای بعد برجام حداکثر بهره‌گیری را داشته باشید. سرمایه‌گذاری خارجی را جدی بگیرید ما نیاز به ژول خارجی‌ها نداریم اما به تجربه و دانش آنها نیاز داریم. هنوز توان صادرات ما محدود است در حالی که سرمایه‌گذاری د راین بخش باید تک‌محور باشد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت امروز برای افتتاح چند واحد تولیدی به رشت سفر کرد.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz