[su_frame align=”center”]درمان طبیعی آبسه دندان[/su_frame]

رشت رویایی- آبسه دندان اساساً برای توصیف عفونت ریشه‌ی دندان یا لثه به کار می‌رود. درست مانند تمام عفونت‌های دیگر، می‌توان از درمان‌های طبیعی مختلف برای درمان آبسه دندان استفاده کرد. با این حال واقعاً مهم است که دقت کنید، چون آبسه دندان معمولاً در اثر مشکل دندان ایجاد می‌شود. شما می‌توانید مراقب آبسه باشید اما احتمال زیادی وجود دارد که مراجعه به پزشک لازم باشد. رایج‌ترین علت آبسه، ورم لثه و پوسیدگی شدید دندان است.

۱- سیر

[su_frame align=”center”]درمان طبیعی آبسه دندان - سیر[/su_frame]سیر به خاطر خواص آنتی‌بیوتیکی و ضدالتهابی‌اش فوق‌العاده است. سیر برای درمان آبسه‌ی دندان خیلی خوب است، چون کاملاً مؤثر است، برای جلوگیری از گسترش عفونت و تسکین درد نیز مفید است. تمام کاری که باید بکنید این است که یک حبه سیر را درون دهان‌تان بگذارید. آن را با دندان‌هایتان له کنید و بجوید تا درد ساکت شود. به‌طور جایگزین اگر از آن لذت نمی‌برید، نصف قاشق چای‌خوری پودرسیررا با نمک ترکیب کنید. به مدت ۱۰ دقیقه آن را روی محل آبسه بگذارید و سپس با استفاده از دهان‌شویه دهان را شست‌وشو دهید.

۲- آب نمک

[su_frame align=”center”]درمان طبیعی آبسه دندان - آب نمک[/su_frame]این یک درمان خانگی فوق‌العاده برای آبسه‌ی دندان است که در سراسر دنیا در بیش‌تر خانه‌ها موجود است. چیزی که شاید ندانید این است که نمک خواص آنتی‌باکتریال و ضدعفونی‌کننده دارد. این به کاهش تورم می‌کند، عفونت را از بین می‌برد و درد را تسکین می‌دهد.، در عین حال از رشد باکتری‌ها در دهان جلوگیری می‌کند. تمام کاری که باید بکنید این است که ۱ قاشق چای‌خوری نمک را به یک لیوان آب ولرم اضافه کنید. آن را به خوبی هم بزنید و بعد با محلولی که به‌دست آمده‌است، دهان را شست‌وشو دهید. ۲ تا ۳ بار شست‌وشوی دهان در روز کمک زیادی به شما می‌کند.

۳- گرداندن روغن دردهان

[su_frame align=”center”]درمان طبیعی آبسه دندان[/su_frame]این یک شیوه‌ی آیورودایی جالب است که می‌توانید برای کنار آمدن با درد لثه یا آبسه‌ی دندان به کار ببرید. ما درباره‌ی شیوه‌ای صحبت می‌کنیم که اساساً سموم دهان را از بین می‌برد و سلامت دهان را بهبود می‌بخشد. یک قاشق غذاخوری روغن نارگیل فرا بکر را در دهان قرار دهید، حدود ۱۵ دقیقه در دهان بگردانید و آن را قورت ندهید. روغن را از دهان خارج کنید و سپس دهان‌تان را با آب شست‌وشو دهید.

۴- میخک

[su_frame align=”center”]درمان طبیعی آبسه دندان[/su_frame]هر وقت با مشکلات دندانی مواجه شدید، میخک به خاطر خواص آنتی‌باکتریال، ضددرد و ضدعفونی‌کننده‌اش راهکاری فوق‌العاده است. دندان‌درد، و درد و التهاب لثه را می‌توان با میخک برطرف کرد. شما فقط باید روغن میخک استفاده کنید. از مقداری پنبه استفاده کنید، آن را به روغن آغشته کنید و چند دقیقه روی قسمت دردناک بگذارید. یا به جای آن، میخک را بین لپ و قسمت عفونی بگذارید. گاهی میخک را بجوید تا آب آن کمی بیرون بیاید. این فرآیند باید حدود نیم‌ساعت طول بکشد و بعد باید دهان را با آب گرم شست‌وشو دهید.

۵- چای کیسه‌ای

[su_frame align=”center”]درمان طبیعی آبسه دندان[/su_frame]چای کیسه‌ای مدت‌ها است که به عنوان درمان خانگی برای آبسه‌ی دندان استفاده می‌شود. این به دلیل محتوای تانن بالایی که دارد، مفید است. چای کیسه‌ای به کاهش التهاب و درد کمک می‌کند. هم‌چنین، آنتی‌اکسیدانی که در چای سیاه وجود دارد به بهبود سلامت دهان و مبارزه با عفونت کمک می‌کند. شما می‌توانید به آسانی چای کیسه‌ای سیاه را در بسیاری از فروشگاه‌ها پیدا کنید. یک کیسه را در آب گرم خیس کنید و بعد آن را بیرون بیاورید. کیسه را در طول شب یا مدت چند ساعت روی دندانی قرار دهید که عفونت کرده‌است. دهان را با محلول آب نمک شست‌وشو دهید. شما باید این روش را هر روز به مدت ۲ هفته تکرار کنید.

بازده