رشت رویایی- سیر علاوه بر اینکه از آن دسته سبزیجات بسیار پرخاصیت برای سلامتی است کاربردهای عجیب و بسیار به درد بخور دیگری هم دارد.

سیر

۱- برداشتن خرده شیشه یا تراشه‌ی چوب
رفتن تراشه چوب یا شیشه به پوست واقعاً دردناک است، سخت است که آن را بدون درد در آورد و برخی مواقع زمانی که می‌خواهید آن را در آورید می‌شکند و بیشتر در پوست فرو می‌رود. به جای اینکه صبر کنید که خودش از پوست بیرون بیاید، از این ترفند عجیب استفاده کنید: یک تکه سیر روی آن گذاشته و آن را با یک باند ببندید. سیر به تراشه یا شیشه کمک می‌کند که در طول چند ساعت از داخل پوست بیرون بیاید.

۲- تمیز کردن پوست
این چیزی نیست که معمول باشد، اما بعضی از خانم‌ها ادعا دارند که با استفاده از سیر به عنوان یک ماسک تمیزکننده آکنه‌هایشان زودتر خشک شده و پوستشان ضدعفونی می‌شود. شاید قرار گرفتن سیر روی پوست باعث سوزش آن بشود پس مراقب باشید اگر زخم بازی در صورت دارید از آن استفاده نکنید. می‌توانید با سیر، روغن زیتون، تمیزکننده صورت و شکر یک ماسک برای صورتتان درست کنید آن را به صورت دورانی روی صورتتان بمالید و اجازه دهید که خشک شود سپس صورتتان را با آب ولرم بشوئید.

۳- جلوگیری از گاز معده
سیر به خاطر مقدار بالای سولفور می‌تواند باعث ایجاد نفخ یا ایجاد گاز در معده برخی از افراد شود اما برای دیگران، می‌تواند برعکس عمل کند. این ترفند می‌تواند در مراحل مرتب برای سلامت بیشتر مورد استفاده قرار گیرد. سیر باکتری‌های مضر را می‌کشد و باعث رشد سلول‌های مفید می‌شود و باعث هضم بهتر می‌شود.

۴- عفونت قارچی
در مرحله‌ی اول نشانه‌ی عفونت قارچی، بسیاری از زنان در اقصی نقاط دنیا به دنبال راه‌حلی غیرمعمول و عجیب می‌گردند. برش‌های سیر پوست کنده و خام نه بریده شده، که در داخل توری یا یک باند قرار داده شود یکی از این راه‌های عجیب ولی بسیار مؤثر است. خاصیت ضدقارچی سیر عفونت را درمان می‌کند و آن را به‌راحتی از بین می‌برد.