۳ آتش سوزی در سه نقطه از رشت

رشت رویایی-  سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی رشت، از ۳  آتش سوزی منزل مسکونی و تجاری در ۲۴ ساعت گذشت خبر داد.

شهرام مومنی معاون عملیات سازمان آتش نشانی رشت گفت: آتش سوزی طبقه سوم آپارتمانی واقع در خیابان شهدا- فرهنگ و دین عصر روز گذشته  به مرکز ستاد فرماندهی ۱۲۵ آتش نشانی اعلام شد.

او با بیان اینکه به محض حضور آتش‌نشانان شعله و دود از اتاق خواب منزل مسکونی درطبقه سوم آپارتمان مشاهده می‌شد، گفت: شدت شعله‌های آتش و وجود پرسیانا آتش را از طریق داکت و بالکن به پشت بام آپارتمان سرایت داد که آتش نشانان نسبت به اطفا و پیشگیری از گسترش آتش اقدام کردند.

او با بیان اینکه در این آتش سوزی یک نفر از ناحیه دست، پا و صورت دچار سوختگی جزیی شد، گفت: علت حادثه در دست بررسی است.

او در ادامه از آتش سوزی مغازه صافکاری در شب گذشته واقع در بلوار امام علی(ع)- روبروی شرکت نفت خبرداد و گفت: این حادثه به علت اتصال در سیستم سیم کشی سه راهی متصل به بخاری برقی بود.

مومنی با اشاره به شدت شعله‌های آتش به واسطه وجود مواد قابل اشتعال هم‌چون”رنگ-روغن و…” گفت: دو خودروی پرشیا و پراید مستقر در صافکاری نیز دچار سوختگی از ناحیه بدنه خودرو شدند که آتش نشانان بوسیله تجهیزات تخصصی هم‌چون کف نسبت به اطفا و پیشگیری از سرایت و گسترش آتش اقدام کردند.

معاون عملیات سازمان آتش نشانی در ادامه به  وقوع آتش سوزی در بامداد امروز خبر داد و گفت: تماس های مکرر شهروندان در ساعت ۳:۳۳ دقیقه صبح امروز نشان از آتش سوزی سهمگین در بلوار شهید افتخاری- ولکس را داشت که سریعا  آتش نشان به محل حادثه اعزام شدند.

او با اشاره به شدت آتش سوزی و پیوستگی سقف‌های خانه و مغازه آن هم بدون هیچ گونه دیوار آتش بر، گفت: سریعا سه نقطه اطفایی به واسطه پیشروی آتش، شناسایی و نسبت به اطفای کامل اقدام شد.

مومنی علت حادثه را واژگونی بخاری برقی روشن در مجاورت فرش و مبل اعلام داشت و گفت: خوشبختانه با توجه به شدت آتش سوزی به کسی آسیب جانی نرسید.

او در پایان گفت: در این حادثه یک منزل مسکونی بطور کامل در آتش سوخت و به قسمتی از سقف سهمنزل مسکونی و سه مغازه آسیب رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *