[su_frame align=”left”]پرتاب زباله از داخل خودرو به بیرون[/su_frame]

رشت رویایی- فرمانده پلیس‌راه گیلان پرتاب زباله از داخل خودرو به بیرون را اقدامی ضدفرهنگی خواند و گفت: در قانون جدید تخلفات رانندگی پرتاب زباله به بیرون ۳۰ هزار تومان جریمه دارد.

مهیار رستگار با اشاره به وضعیت ترافیکی جاده‌های گیلان گفت: اکنون تمام محورها باز است و محدودیت ترافیکی وجود ندارد.

او ادامه داد: در بزرگراه‌های رشت ـ لاهیجان، رشت ـ انزلی و رشت ـ فومن ترافیک متراکم است، لذا رانندگان باید با صبر و حوصله بیشتر رانندگی کنند.

فرمانده پلیس‌راه گیلان با اشاره به گردشگرپذیری استان گفت: گیلان استانی گردشگرپذیر بوده و ویژگی آن برخورداری از طبیعت زیبا و شرایط خاص راه است.

او آلوده کردن محیط زیست به ویژه در حاشیه راه‌ها را اقدامی ناپسند خواند و گفت: پرتاب زباله از داخل خودرو به حاشیه جاده اقدامی زشت و ضدفرهنگی است.

رستگار با تأکید بر اینکه پلیس با این حرکت ضدفرهنگی برخورد می‌کند، توضیح داد: در قانون جدید تخلفات رانندگی در صورت مشاهده پرتاب زباله از داخل خودرو به بیرون راننده متخلف ۳۰ هزار تومان جریمه می‌شود.

او اعمال جریمه نقدی را در راستای حمایت از محیط زیست عنوان کرد و گفت: از رانندگان می‌خواهیم با عدم پرتاب زباله به حاشیه راه‌ها، در حفظ محیط زیست همکاری کنند.

فرمانده پلیس‌راه گیلان به موتورسواران نیز توصیه کرد تا استفاده از کلاه ایمنی را هنگام راندن موتور مورد توجه قرار دهند و گفت: ۴۰ درصد حوادث رانندگی منجر به فوت مربوط به موتورسواران است.