۲ کشته در تصادفات جاده‌ای گیلان

کشته ناشی از تصادف

رشت رویایی- فرمانده پلیس‌راه گیلان از مرگ راننده و عابر پیاده در تصادفات جاده‌ای استان خبر داد.

مهیار رستگار ظهر امروز در نشست انتظامی گیلان حوادث رانندگی منجر به فوت دو نفر در تصادفات رانندگی را تشریح کرد.

او با بیان اینکه روز گذشته در محور فومن‌ـ‌صومعه‌سرا یک راننده ۴۷ ساله خودروی وانت زامیاد جان خود را از دست داد، افزود: دلیل این تصادف عدم توجه به جلو راننده یک دستگاه وانت و برخورد شدید با زامیاد بوده است.

فرمانده پلیس راه گیلان ادامه داد: راننده زامیاد در این حادثه به سختی مجروح شده بود که پس از انتقال به بیمارستان به دلیل شدت جراحت جان خود را از دست داد.

او حادثه دوم را مربوط به عابر پیاده در محور کلاچای‌ـ‌رحیم‌آباد عنوان کرد و گفت: این عابر ۸۱ ساله پس از برخورد یک دستگاه سواری به وی، جان باخت.

رستگار عدم توجه به جلو رانندگان وسایل نقلیه را بیشترین دلیل تصادفات جاده‌ای منجر به فوت در گیلان عنوان کرد و یادآور شد: تمرکز کافی به مسیر جلو می‌تواند از حوادث رانندگی مرگبار جلوگیری کند.

او رعایت قوانین و مقررات راهنمایی را مورد تأکید رانندگان قرار داد و متذکر شد: رانندگی همواره در طول مسیر رانندگی باید با دقت انجام شود.

فرمانده پلیس راه با اشاره به بارندگی هوای گیلان و لغزندگی سطح جاده‌ها، خاطرنشان کرد: شرایط رانندگی در چنین هوایی بسیار سخت بوده و واژگونی خودرو مهم‌ترین حوادث در این هوا است.

او رعایت سرعت و سبقت مطمئنه در شرایط بارندگی را ضرورت دانست و گفت: رانندگان مراقب عابران پیاده در هوای بارانی باشند و سرعت خودروی خود را کنترل کنند.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz