مدیرکل بهزیستی گیلان:
۲۰۰ هزار خانواده معلولان زیرپوشش بهزیستی گیلان هستند

محمدرضا پارسی

رشت رویایی- مدیرکل بهزیستی گیلان گفت: ۲۰۰ هزار خانواده معلولان زیرپوشش بهزیستی استان هستند که ۴۳ هزار معلول را در بر می‌گیرد.

محمدرضا پارسی صبح امروز در نشست خبری به مناسبت هفته بهزیستی گفت: هفته بهزیستی فرصت مناسبی است که عملکرد خود را به نقد و بررسی بگذاریم.

او به ثبت آمار معلولان در بانک اطلاعاتی بهزیستی اشاره کرد و افزود: ۴۳ هزار معلول زیرپوشش بهزیستی قرار دارند که بالغ بر ۲۰۰ هزار خانوار می‌شوند.

مدیرکل بهزیستی گیلان با اشاره به وضعیت مسکن معلولان و مددجویان اضافه کرد: ۹۶۰ واحد مسکن مددجویان و معلولان در حال احداث است و در هفته بهزیستی ۹۰ واحد به بهره‌برداری می‌رسد.
پارسی جامعه هدف بهزیستی را افراد معلول و دچار آسیب‌های اجتماعی، بدسرپرست، بی‌سرپرست و … خواند و تصریح کرد: تأکید ما بر ارائه خدمات به جامعه هدف بهزیستی با استفاده از انجمن‌های معلولان است.

او توسعه فرهنگ خیران را از برنامه‌های مهم بهزیستی گیلان ذکر کرد و گفت: از کمک افراد متخصص باید در زمینه مذکور استفاده کنیم.
مدیرکل بهزیستی گیلان با بیان اینکه ۹۸۰ مرکز در ارائه خدمات به مددجویان و معلولان با بهزیستی همکاری می‌کنند، خاطرنشان کرد: ۳۲۹ مهدکودک شهری و حدود ۲۱۰ مهدکودک روستایی با نظارت بهزیستی فعالیت می‌کنند.

پارسی خدمات بهزیستی را ناکافی عنوان کرد و یادآور شد: طرح شناسایی معلولان در روستاها از برنامه‌های بهزیستی گیلان است.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz