۱۳۰ کارتن‌خواب در رشت واکسینه شدند

رشت رویایی- ۱۳۰ نفر از کارتن‌خواب‌های کلان‌شهر رشت در مقابل بیماری هپاتیت واکسینه شدند.

واکسیناسیون ۱۳۰ کارتن‌خواب در رشت

شب گذشته با حضور فاطمه شیرزاد عضو شورای اسلامی شهر رشت، سمیه رستگار شهردار منطقه سه، طیب بینا، سرپرست مدیریت پیشگیری و رفع تخلفات شهری و سایر مسئولین شهری و با همکاری مرکز بهداشت و ngoها کارتن‌خواب‌ها نسبت به بیماری هپاتیت واکسینه شدند.

مدیر پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری کلان‌شهر رشت در این رابطه گفت: طرح واکسیناسیون هپاتیت و تست HIV با همکاری شهرداری منطقه سه رشت، مرکز بهداشت این کلان‌شهر، سازمان اتوبوسرانی، کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای اسلامی رشت، NGO و با مدیریت پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری اجرا شد.

طیبه بینا افزود: در این برنامه یک‌صد و ۳۰ نفر از کارتن‌خواب ۵۵ محله کلان‌شهر رشت از جمله زرجوب، حمیدیان، امام حسین، رودبارتان و غیره علیه هپاتیت واکسینه شدند و از آنها تست HIV نیز گرفته شد.

او با بیان این که قبل اجرای این طرح فرهنگ‌سازی لازم برای افراد کارتن‌خواب انجام گرفت، اظهار کرد: این کارتن خواب‌ها هر هفته چهارشنبه کنار یخچال مهربانی (یک لقمه مهربانی) در زرجوب رشت مواد غذایی دریافت می‌کنند که در همان مکان در رابطه با واکسیناسیون آنها و مبارزه علیه بیماری‌ها فرهنگ سازی شد.

مدیر پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری کلان‌شهر رشت با بیان این که واکسن هپاتیت در سه مرحله انجام می‌گیرد، تصریح کرد: مرحله دوم یک ماه دیگر و نوبت سوم نیز شش ماه بعد انجام می‌گیرد.

او در رابطه با تست HIV نیز گفت: در صورت مثبت بودن جواب مراقبت‌ها و آموزش‌های لازم انجام می‌گیرد.

شهردار منطقه سه رشت نیز با تاکید بر ضرورت توجه به پیشگیری از بیماری‌ها گفت: حوزه سلامت شهرداری کلان‌شهر رشت اقدامات بسیار ارزنده‌ای در زمینه تأمین سلامت شهروندان انجام داده که این برنامه نمونه‌ای از فعالیت‌ها در رابطه با توجه به سلامت مردم و پیشگیری از بیماری‌ها و انتقال آن‌هاست.

سمیه رستگار افزود: از آن‌جا که شهرداران مناطق متولی اصلی اعمال و اجرای حقوق شهروندی هستند، مدیریت شهرداری منطقه سه کلان‌شهر رشت نیز به نوبه خود از هیچ کمکی در این زمینه دریغ نمی‌کند.‌

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz