رشت رویایی- ۱۳۰ نفر از کارتن‌خواب‌های کلان‌شهر رشت در مقابل بیماری هپاتیت واکسینه شدند.

[su_frame align=”center”]واکسیناسیون ۱۳۰ کارتن‌خواب در رشت[/su_frame]

شب گذشته با حضور فاطمه شیرزاد عضو شورای اسلامی شهر رشت، سمیه رستگار شهردار منطقه سه، طیب بینا، سرپرست مدیریت پیشگیری و رفع تخلفات شهری و سایر مسئولین شهری و با همکاری مرکز بهداشت و ngoها کارتن‌خواب‌ها نسبت به بیماری هپاتیت واکسینه شدند.

مدیر پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری کلان‌شهر رشت در این رابطه گفت: طرح واکسیناسیون هپاتیت و تست HIV با همکاری شهرداری منطقه سه رشت، مرکز بهداشت این کلان‌شهر، سازمان اتوبوسرانی، کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای اسلامی رشت، NGO و با مدیریت پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری اجرا شد.

طیبه بینا افزود: در این برنامه یک‌صد و ۳۰ نفر از کارتن‌خواب ۵۵ محله کلان‌شهر رشت از جمله زرجوب، حمیدیان، امام حسین، رودبارتان و غیره علیه هپاتیت واکسینه شدند و از آنها تست HIV نیز گرفته شد.

او با بیان این که قبل اجرای این طرح فرهنگ‌سازی لازم برای افراد کارتن‌خواب انجام گرفت، اظهار کرد: این کارتن خواب‌ها هر هفته چهارشنبه کنار یخچال مهربانی (یک لقمه مهربانی) در زرجوب رشت مواد غذایی دریافت می‌کنند که در همان مکان در رابطه با واکسیناسیون آنها و مبارزه علیه بیماری‌ها فرهنگ سازی شد.

مدیر پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری کلان‌شهر رشت با بیان این که واکسن هپاتیت در سه مرحله انجام می‌گیرد، تصریح کرد: مرحله دوم یک ماه دیگر و نوبت سوم نیز شش ماه بعد انجام می‌گیرد.

او در رابطه با تست HIV نیز گفت: در صورت مثبت بودن جواب مراقبت‌ها و آموزش‌های لازم انجام می‌گیرد.

شهردار منطقه سه رشت نیز با تاکید بر ضرورت توجه به پیشگیری از بیماری‌ها گفت: حوزه سلامت شهرداری کلان‌شهر رشت اقدامات بسیار ارزنده‌ای در زمینه تأمین سلامت شهروندان انجام داده که این برنامه نمونه‌ای از فعالیت‌ها در رابطه با توجه به سلامت مردم و پیشگیری از بیماری‌ها و انتقال آن‌هاست.

سمیه رستگار افزود: از آن‌جا که شهرداران مناطق متولی اصلی اعمال و اجرای حقوق شهروندی هستند، مدیریت شهرداری منطقه سه کلان‌شهر رشت نیز به نوبه خود از هیچ کمکی در این زمینه دریغ نمی‌کند.‌