رشت رویایی- خانه کتاب اعلام کرد: با پایان طرح یک ماهه «تابستانه کتاب» در سراسر کشور، ۹۳ میلیارد و ۴۱۹ میلیون و ۳۷ هزار و ۱۰۶ ریال کتاب با تخفیف ۱۷ میلیارد و ۹۶۵ میلیون و ۷۷۵ هزار و ۸۱۴ ریال به فروش رفت.

به نقل از روابط عمومی خانه کتاب، طرح «تابستانه کتاب» در ۳۱ استان و با مشارکت ۵۱۸ کتابفروشی دارای فروش، ۵۴۶ هزار و ۹۸ نسخه کتاب از سوی ۲۰۶ هزار و ۸۱۱ نفر خریداری شده است. در این طرح که با هدف اختصاص یارانه خرید کتاب به صورت مستقیم از سوی دولت به مردم اجرا شد، استان

تهران با ۱۱۵ کتابفروشی فعال خود توانست با ۸۵ هزار و ۴۰۶ نسخه کتاب در صدر پُرفروش‌ترین استان بر اساس کتاب قرار بگیرد و استان خراسان رضوی با ۶۰ کتابفروشی و ۶۹ هزار و ۱۵۱ کتاب، رتبه دوم پُرفروش‌ترین استان‌ها بر اساس کتاب را به خود اختصاص داد. همچنین، استان اصفهان با مشارکت ۷۰ کتابفروشی و ۶۶ هزار و ۳۱۳ نسخه کتاب، رتبه سوم طرح «تابستانه کتاب» را از آن خود کرد.

کتابفروشی‌های «شهر کتاب» مشهد، کتابفروشی «رشد» از اهواز و کتاب‌فروشی «فرازمند رشت» از گیلان به ترتیب با ۱۹۲۲۸، ۱۶۹۷۵و ۱۳۹۰۲ کتاب در صدر پُرفروش‌ترین کتابفروشی طرح «تابستانه کتاب» بر اساس کتاب قرار گرفته‌اند.

[su_frame align=”center”]کتاب‌فروشی فرازمند[/su_frame]

همچنین، کتابفروشی های «کمال اندیشه» و «نمایشگاه کتاب کودک» از جمله کتابفروشی های پرفروش استان تهران بر اساس کتاب معرفی شدند.

همچنین کتاب‌های «من پیش از تو» انتشارت آموت، «بیشعوری» از انتشارات «تیسا»، «رویای نیمه شب» از کتابستان معرفت، «ملت عشق» از انتشارات ققنوس، «شازده کوچولو» از انتشارات نگاه، «حکایت دولت و فرزانگی» از انتشارات قطره، «پس از تو» انتشارات آموت و «جز از کل» انتشارات چشمه به عنوان پُرفروش‌ترین کتاب‌های طرح «تابستانه کتاب» شناخته شده‌اند.

طرح «تابستانه کتاب» بعد از طرح های «عیدانه کتاب» و «کتابفروشی به وسعت ایران» سومین گام در راستای توجه به اعطای یارانه کتاب از طریق کتابفروشی هاست. در این طرح هر نفر می‌توانست تا سقف یک میلیون ریال خرید کتاب از ۲۰ تا ۲۵ درصد تخفیف استفاده کند و مؤسسه خانه کتاب به نمایندگی از طرف معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مبلغ تخفیف را به کتابفروشان پرداخت خواهد کرد.