در یکی از معتبرترین جشنواره‌های رادیویی جهان
«ارتعاش» از گیلان رتبه نخست ABU Prizes را کسب کرد

392845792837581203750187408237501834796710834761

رشت رویایی- حسن ظهیری با اشاره به کسب رتبه برتر نمایش رادیویی ارتعاش تولید صدا و سیمای مرکز گیلان در جشنواره ABU Prizes گفت: کسب این رتبه از افتخارات ملی و استانی است.

به گزارش تسنیم، مدیرکل صداوسیمای گیلان این جشنواره را یکی از بهترین جشنواره‌ها در حوزه رادیویی عنوان کرد و گفت: کارشناسان، آن را معادل جشنواره بین‌المللی “کن” می‌دانند.

ظهیری گفت: نخستین بار است که استان گیلان از ایران رتبه برتر را در این جشنواره کسب کرده است.

او ادامه داد: این اثر ماندگار به نویسندگی، کارگردانی و تهیه کنندگی مهدی آذری و با بازی بهرام نوری، صدف پیشه احسان، مجید پتکی، مهدی مددکار، طاهره اسماعیلی، عفت جمالی‌پور، ابراهیم عاطفی، رضا جوشنی، برنا انصاری و بازیگر نوجوان پارسا پیراعلایی و صدابرداری معصومه همتی است.

مدیرکل صدا و سیمای گیلان با اشاره به اینکه افتخارات ملی شایسته مردم گیلان و ایران است، بیان کرد: صدا و سیمای مرکز گیلان با کسب اعتبارات مورد نیاز درصدد تولید یک سریال ۳۰۰ قسمتی در راستای گسترش فرهنگ، تاریخ و تمدن گیلان است.

گفتنی ست، نمایش رادیویی ارتعاش از آثار ماندگار مهدی آذری در جشنواره سال ۹۳ به‌عنوان برترین نمایش رادیویی جشنواره فجر انتخاب شد و دیروز مصادف با ۲۴ اکتبر سال ۲۰۱۶ میلادی مقام نخست آثار رادیویی را در بین ۱۵۶ کشور دنیا در جشنواره ABU Prizes کسب کرد.

نمایش رادیویی ارتعاش امسال با جا گذاشتن بزرگان نمایش رادیویی در سراسر جهان و در نهایت عبور از رادیو نیوزلند، رادیو چین و رادیو ژاپن در مرحله نهایی رقابت‌ها توانست رادیوی جمهوری اسلامی ایران را به رتبه نخست رقابت‌ها برساند.

این نمایش رادیویی برگرفته از زندگی یک جانباز دوران دفاع مقدس است که بر اثر جراحت در جنگ کارکرد همه اعضای بدنش مختل شده است. او تلاش می‌کند خود را بازیافته و با دنیای اطرافش ارتباط برقرار کند. ترکیب واقعیت و دنیای مجازی در یک ساختار نمایشی برای دستیابی به فرمی نو هدف ساخت این برنامه نمایشی است.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz