گیلان به پویش سراسری «نه به تصادفات جاده‌ای» پیوست

رشت رویایی- مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گیلان گفت: گیلان نیز به پویش سراسری نه به تصادفات جاده ای پیوست.

علی‌رضا خصوصی

علی‌رضا خصوصی عصر شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با نزدیک شدن به ایام نوروز، پویشی با هدف جلوگیری از تصادفات جاده ای شکل گرفته که بانی اصلی آن سازمان جمعیت هلال احمر کشور است.

وی اظهار داشت: این پویش با عنوان نه به تصادفات جاده ای در شبکه های مجازی تشکیل شده که کودکان مظلوم و بی گناه را سوژه اصلی خود قرار داده است.

خصوصی خاطر نشان کرد: جمعیت هلال احمر استان گیلان قرار است با ظرفیت ۸۰۰ نفر به جمعیت ۲۰ هزار جوان داوطلب عضو سازمان جوانان کشور بپیوندد که مجری طرحی به نام ایمنی و سلامت مسافران نوروزی هستند.

وی بیان داشت: در این پویش ، میثاق نامه ای به امضای حاضران خواهد رسید و قرار است در طول ۲۰ روز از اجرای طرح ایمنی و سلامت مسافران نوروزی به امضای افراد دیگری که به این پویش می پیوندند، برسد.

وی یادآور شد: در متن این میثاق نامه آمده است؛ برای سلامتی خودم، همسرم و فرزندانم برای ننشستم اشک بر چشم عزیزانم، برای سلامتی سایر هموطنانم، قول می دهم در طول سفر کمربند ایمنی ام را ببندم، سرعت مجاز را رعایت نمایم، سبقت نادرست نگیرم، هنگام خستگی و خواب آلودگی توقف نموده و استراحت کنم، حتی اگر ۱۰ کیلومتر تا مقصد باقی مانده باشد ، یک ساعت دیرتر می رسم ولی خانواده ای را عزادار نمی کنم.

وی با بیان این که میثاق نامه یاد شده توسط شخصیت های اجتماعی، فرهنگی ، سیاسی و هنرمندان به امضاء می رسد، تصریح کرد: این میثاق نامه بین شخصیت های استان گیلان نیز توزیع می شود.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz