[su_frame align=”center”]دمای هوا[/su_frame]

رشت رویایی- سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان گفت: طی روزهای پایانی هفته جاری، شاهد افزایش نسبی دما در استان خواهیم بود و در این مدت، دریا برای شنا مناسب است.

به گزارش ایرنا، مازیار غلامی گفت: نقشه های هواشناسی نشان دهنده استقرار و فعالیت توده هوای به طور غالب پایدار و گرم در منطقه است که بر این اساس تا اواخر هفته آینده، روند افزایش نسبی دما و نیز بعضی نقاط احتمال مه صبحگاهی پیش بینی می شود.

او ادامه داد: طی این مدت گاهی با گذر امواج کم و بیش ناپایدار از منطقه، در پاره ای نقاط بطور محلی افزایش ابر، وزش باد و احتمال رگبار خفیف دور از انتظار نیست.

سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان آسمان امروز استان را صاف تا قسمتی ابری عنوان و برای ۲ روز پیش رو نیز همین وضعیت را پیش بینی کرد.

غلامی گفت: طی شبانه روز گذشته دمای بیشتر شهرهای گیلان از جمله آستارا، کیاشهر، لاهیجان و منجیل ۳۳ درجه بوده ولی بیشینه دمای استان طی این مدت، مربوط به بندرانزلی و رودبار با ۳۴ درجه و کمینه دما مربوط به دیلمان با ۱۴ درجه بوده است.

سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان اضافه کرد: بیشینه و کمینه دمای شهر رشت نیز طی شبانه روز گذشته به ترتیب ۳۳ و ۲۱ درجه ثبت شده است.

او اضافه کرد: طی امروز و فردا ، ارتفاع موج دریا ۱۰ تا ۵۰ سانتیمتر، دمای آب ۳۱ درجه سلسیوس و وضعیت برای شنا مناسب است.