گیلان، کنگره تاریخ معماری و شهرسازی ایران را میزبانی خواهد کرد

چهارمین کنگره تاریخ معماری و شهرسازی ایران در گیلان

رشت رویایی- مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان از میزبانی استان برای برگزاری چهارمین کنگره تاریخ معماری و شهرسازی ایران در آذر ماه امسال خبر داد.

به گزارش ایرنا، رضا علیزاده گفت: حوزه فرهنگی- طبیعی، شهرها و روستاهای تاریخی، منظر فرهنگی و منظر شهری تاریخی، سازه در تاریخ معماری و شهرسازی، میراث معماری و شهرسازی مدرن، میراث آب و کشاورزی، میراث فرهنگی ناملموس و راه‌های فرهنگی و عناصر وابسته از محورهای کنگره یادشده است.

او گفت: کنگره یادشده در شهرهای رشت، لاهیجان و ماسوله برگزار می‌شود و تلاش می‌شود تمامی نهادهای پژوهشی و آموزشی و دستگاه‌های اجرایی مرتبط با موضوع کنگره، مشارکت فعال داشته باشند.

علیزاده ادامه داد: استانداری، اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، دانشگاه گیلان و راه و شهرسازی، در برگزاری کنگره تاریخ معماری و شهرسازی همکاری دارند.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اضافه کرد: اعضای هیات علمی کنگره از میان اساتید و پژوهشگران برجسته حوزه معماری و شهرسازی کشور برگزیده شده‌اند و انتظار می‌رود مقالات ارزشمندی برای ارائه در کنگره ارسال شود.

علیزاده ضمن دعوت از عموم پژوهشگران و دانشجویان برای ارائه مقالات تخصصی، ابراز امیدواری نمود کنگره تاریخ معماری و شهرسازی گیلان به اقدامی مؤثر در تاریخ پژوهشی معماری و شهرسازی کشور بیانجامد.

او ضمن تاکید بر حفاظت از میراث فرهنگی و همچنین فرهنگ‌سازی آن از دوران دانش‌آموزی، تلاش برای حفاظت از ارزش‌های کالبدی، معنایی و کارکردی این میراث ارزشمند را وظیفه‌ای همگانی دانست.

گفتنی است، چهارمین کنگره تاریخ معماری و شهرسازی ایران آذر ماه ۹۵ در گیلان برگزار می‌شود.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz