مسافر - جاده - گردشگری

گیلان، ششمین استان پرتردد کشور

رشت رویایی- آل‌محمدی با بیان اینکه استان گیلان از نظر نرخ جریان تردد، تاکنون ششمین استان پرتردد کشور بوده است، گفت: محور آستانه – لاهیجان با ۲۷۸ هزار و ۲۰۲ خودرو، بیشترین تردد را داشته است.

مهندس ناصر آل‌محمدی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به آخرین وضعیت جابجایی مسافرین نوروزی از ۶ محور ورودی به گیلان، اظهار کرد: از تاریخ ۲۵ اسفندماه ۹۴ لغایت ۳ فروردین‌ماه ۹۵، تعداد ۴۶۲ هزار و ۸۲۵ وسیله نقلیه وارد استان شدند.

وی از رشد ۲ درصدی ورود مسافرین نوروزی به استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد و افزود: بیشترین میزان ورودی به استان از طریق محور آزادراه قزوین به لوشان با ۲۶۴ هزار و ۶۶۸ وسیله نقلیه و پس از آن، محور رامسر به چابکسر با ۱۰۵ هزار و ۱۵۴ وسیله نقلیه بوده است.

مدیرکل حمل‌ونقل و پایانه‌های گیلان با بیان اینکه طی این مدت، تعداد ۲۹۴ هزار و ۲۰۱ وسیله نقلیه از استان خارج شده است، تصریح کرد: این تعداد، رشد ۹ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال گذشته نشان می‌دهد. بیشترین میزان خروجی از استان از طریق محور چابکسر – رامسر با ۱۱۷ هزار و ۸۸۰ وسیله نقلیه و پس از آن، محور آزادراه لوشان – قزوین با ۸۰ هزار و ۴۸۸ وسیله نقلیه می‌باشد.

این مقام مسئول بیشترین ترافیک ورودی به استان را در روز دوشنبه، ۲ فروردین‌ماه ۹۵ به میزان ۸۹ هزار و ۴۵۳ وسیله نقلیه دانست و گفت: بیشترین ترافیک خروجی از استان طی مدت مذکور در روز جمعه، ۲۸ اسفندماه ۹۴ به میزان ۴۴ هزار و ۷۵۶ وسیله نقلیه به ثبت رسیده است.

وی با بیان اینکه استان گیلان از نظر نرخ جریان تردد، تاکنون ششمین استان پرتردد کشور بوده است، خاطرنشان کرد: در مجموع ۵ روز پایانی سال ۹۴ و ۳ روز ابتدایی سال ۹۵ از ۵۰ محور رفت و برگشت در سطح راه‌های استان، محور آستانه – لاهیجان با ۲۷۸ هزار و ۲۰۲ خودرو، بیشترین تردد را داشته است.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz