گوگل از مادربزرگ ۸۶ ساله برای جستجو مودبانه‌اش قدردانی کرد

رشت رویایی- گوگل از مادربزرگ ۸۶ ساله بریتانیایی که نشان داد آداب و اصول اخلاقی قدیمی نیز هنوز در دنیای مدرن کاربرد دارند قدردانی کرد. این خانم ۸۶ ساله چندی پیش برای جستجوی پاسخ پرسش خود در گوگل از کلمات “لطفا” و “متشکرم” استفاده کرده بود.

بن جان، نوه خانم می اشوورث، از صفحه لپ تاپ مادربزرگش که جمله جستجو شده توسط او را نشان می داده عکس می‌گیرد. جمله سرچ مادربزرگ درخواست بسیار مودبانه او را برای ترجمه یک عدد رومی نشان می داد.

جستجو مودبانه مادربزرگ 86 ساله در گوگل

بن این عکس را در توییتی به اشتراک می گذارد و می نویسد:
خدای من، لپ تاپ ماردبزرگم را باز کردم و دیدم که وقتی موضوعی را در گوگل سرچ می کند از “لطفا” و “متشکرم” استفاده می کند. باورم نمی شه.

و عکس را هم همراه آن توییت می کند. این توییت بیش از ۱۱ هزار مرتبه توسط دیگران مجدد توییت می شود. بن به شبکه خبری بی بی سی می گوید که وقتی از مادربزرگش پرسیده چرا در سرچ از لطفا و متشکرم استفاده می کند، مشخص می شود که مادربزرگ تصور می کند سوال او توسط یک شخص که از کارمندان گوگل است خوانده و پاسخ داده می شود و او باید ادب را رعایت کند تا پاسخ سریعتر و دقیق تری دریافت کند.

گوگل پس از انتشار این توییت و گسترش آن، در پیامی از مادربزرگ بدین شکل تشکر کرده است:
در دنیایی که روزانه میلیاردها جستجو در گوگل انجام می‌شود، جمله شما لبخند بر لبان ما آورد و در ضمن ترجمه عدد رومی مورد نظر شما ۱۹۹۸ است، متشکریم.

در عین حال حساب کاربری رسمی گوگل در توییتر که بیش از ۱۵ میلیون نفر فالوور دارد نیز مراتب قدردانی خود را به مادربزرگ بن در توییتی اعلام کرد:
مادربزرگ عزیز، نیاز به تشکر نیست. ارادتمند، گوگل

تک شات

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz