گزارش مشروح رشت رویایی از جلسه استیضاح شهردار
آتش‌بس!

جلسه استیضاح شهردار رشت - ۱۴ مرداد ۱۳۹۵

رشت رویایی، رویا محمدعلی‌پور- جلسه استیضاح شهردار رشت صبح روز پنجشنبه در ساختمان شورا برگزار شد.

در ابتدای این جلسه رفیعی نوده ضمن تشکر از اصحاب رسانه که در این چند روز فعالیت گسترده‌ای در فضای مجازی و در رسانه‌ها در جهت حمایت از توسعه شهر داشتند تشکر کرد.

رفیعی نوده جلسه استیضاح شهردار را جهت رفع نگرانی‌های برخی از اعضا دانست و گفت: بعد از پاسخ‌های شهردار در این جلسه، اعضای شورا به نمایندگی از رشتوندان عزیز نسبت به ادامه کار شهردار یا عزل ایشان اقدام به رأی گیری خواهند کرد.

طرح موضوع سپیدرود با مخالفت اعضا شورا همراه شد
او گفت: آقای شهردار می‌توانند توضیحات خود را آن طور که می‌خواهند بیان کنند و طبق روال قانونی موافقان استیضاح هر چند دقیقه‌ای که صحبت کنند، شهردار و مخالفان استیضاح دو برابر زمان موافقان وقت پاسخگویی خواهند داشت.

رفیعی نامه‌ای را در خصوص پاسخ به نامه فرمانداری نسبت به نتیجه تصمیم شورا در مورد تیم سپیدرود را مطرح کرد و از اعضای شورا خواست که در این مورد تصمیم گیری کنند اما اعضای شورا این نامه را مغایر با موضوع جلسه دانستند و از رییس شورا خواستند که جلسه را تحت‌الشعاع قرار ندهد.

تکرار شش سوال از شهردار در جلسه استیضاح
سپس رفیعی از یکی از موافقان استیضاح دعوت کرد تا نطق خود را ایراد کند.

مجید رجبی به عنوان نماینده موافقین استیضاح باتشکر از زحمات شهردار گفت: ما به عنوان شورا در جایگاه نظارتی، وظایفی داریم همان طور که به شما به عنوان شهردار وظایفی محول شده است. ما معتقدیم شما به عنوان شهردار فرد فعالی هستید ولی باید کارها در چارچوب قانون انجام شود.

رجبی با اشاره به اینکه سؤالات به صورت پاور پوینت و مستند خدمت شهردار ارائه می‌شود، گفت: ما به عنوان نماینده مردم شهر برای شهروندان و شهردار احترام قائل هستیم و امروز تصمیم مهمی برای شهر خواهیم گرفت.

این عضو شورا خطاب به شهردار گفت: شورا از پاسخ های شما به شش سؤال مطرح شده قانع نشده است و سوال‌ها را مجدداً به شکل استیضاح مطرح خواهد کرد و این به معنای استیضاح شما نخواهد بود.

رجبی در ادامه گفت: وقتی سؤالات مطرح نشده و پاسخی از شهردار دریافت نشده این به معنای استیضاح شهردار نیست و امروز با توجه به پاسخ‌های شهردار، اعضای شورا نسبت به استیضاح شهردار تصمیم می‌گیرند و چنانچه ده رأی بیاورد نشان‌دهنده موافقت با استیضاح است و هنوز هیچ اتفاقی نیفتاده است.

جمع‌آوری ضرب‌الاجل باجه‌های بانک شهر از سطح شهر
جلسه استیضاح شهردار رشت - ۱۴ مرداد ۱۳۹۵ - مجید رجبی ویسرودی
این عضو موافق استیضاح در ادامه اولین سؤال را مطرح کرد و گفت: شما مجوزی برای نصب باجه‌های بانک شهر از شورا نگرفتید و در جلسه ۱۴۸ گفتید که با کمک نیروهای سد معبر باجه‌ها را جمع‌آوری می‌کنید؛ سؤال این است چه کسی باید باجه هارا جمع آوری کند؟

شهردار رشت با توضیح عقبه بانک شهر و مراحل تفاهم‌نامه شهرداری رشت با این بانک، گفت: نامه‌ای جهت جمع‌آوری این باجه‌ها به شورا ارائه شد و بعد از عدم توافق شورا نسبت به مهلت مجدد به بانک شهر، اخطار سوم توسط شهرداری مناطق ارسال شد و تا دو روز آینده مراحل جمع‌آوری ضرب العجل انجام می‌شود.

حاجی پور با تأیید اینکه نصب باجه‌های بانک شهر بدون مجوز بوده است، گفت: بانک شهر تشکیلاتی دارد که در حال ارائه خدمات به شهروندان است و اگر از شورا هم درخواست می‌شد مورد تأیید قرار می‌گرفت. همانطور که با بانک‌های دیگر موافقت شده ولی چون مجرای قانونی طی نشد، باید مورد مواخذه قرار گیرد.

او جمع‌آوری کیوسک‌ها را در حال حاضر خسارت سنگینی دانست و گفت: پیشنهاد من این‌است که برای جلوگیری از خسارت با تصویب لایحه جدید برای ماندن باجه‌ها موافقت شود.

پرسنل شهرداری نباید تاوان اجرایی شدن پروژه عمرانی را بپردازد
رجبی از پاسخ شهردار ابراز نارضایتی کرد و گفت: سؤال دوم از شهردار در ارتباط با تقسیط بدهی مجتمع داناست و در پایان کار این مجتمع چکی به مبلغ چهار میلیارد توسط شهرداری به عنوان عقب‌نشینی اخذ شده است و به عنوان کسی که اشرافیت کامل به موضوع ساخت و ساز دارد عرض می‌کنم که در یافت چک باید در زمان صدور پروانه اتفاق می‌افتاد.

رییس کمیسیون عمران شورا در سؤال سوم با اشاره به اینکه زمان تصویب بودجه ۶۴ درصد بودجه به بخش عمرانی و ۳۶ درصد بودجه به بخش پرسنلی اداری تخصیص داده شد گفت: پرسنل شهرداری نباید تاوان اجرایی شدن پروژه عمرانی را بپردازد.

رجبی در ادامه گفت: شما باید تمهیداتی بیندیشید تا مداخله‌ای در این دو موضوع ایجاد نشود و در دولت کریمه مقام معظم رهبری تلاش همه ما این است رضایت مردم جلب شود زیرا در این صورت استحکام نظام هم بیشتر خواهد بود.

جابه‌جایی‌های متعدد مخالف با اصل چابک‌سازی است
رجبی سؤال چهارم را این چنین مطرح کرد: آقای شهردار شما معتقدید ثبات مدیریتی باید وجود داشته باشد و در راستای چابک سازی، جابجایی متعددی داشتید.

رجبی در ادامه سؤال چهارم ضمن عذر خواهی از مرتضی شریفی گفت: ایشان در دوره مدیریت شما پست‌های متفاوتی را گرفته است و این جابجایی‌ها مخالف با چابک سازی است.

سؤال پنجم رجبی در رابطه با بیمه اجباری پرسنل شهرداری بود و در ادامه گفت: پرسنل توان پرداخت هزینه‌های درمانی به شکل آزاد را ندارد و باید نسبت به پرداخت بیمه پرسنل اقدامات لازم می‌شد.

رجبی در سؤال ششم از شهردار در رابطه با کاهش تعداد اتوبوس‌های فعال از زمان شروع کار او مطرح کرد: شما دراجرای طرح بی آر.تی باید تعداد اتوبوس‌ها را در نظر می‌گرفتید و این پروژه را با هدف توسعه شهر اجرایی می‌کردید.

رجبی به ایجاد ترافیک در دو طرف بلوار امام خمینی با اجرای طرح بی.آر. تی اشاره کرد و افزود: افرادی که منتظر اتوبوس هستند تا رسیدن آن به ایستگاه،می‌توانند گل کوچیک بازی کنند تا اتوبوس‌ها برسند.

او به مقایسه پیک ترافیکی این مسیر در سال گذشته و امسال، توضیح داد: این ترافیک موجب هدر رفت انرژی بنزین در این مسیر می‌شود که سرمایه ملی است و اگر قرار است بی آرتی اجرا شود، گل کوچیک بازی شود و انرژی ملی نیز هدر رود دیگر اجرای چنین طرحی چه فایده‌ای دارد.

رجبی ویسرودی در پایان صحبت‌های خود تصریح کرد: آقای ثابت‌قدم، شما آدم پر انرژی‌ای هستید و من به توانایی‌های شما غبطه می‌خورم و امیدوارم در آینده نزدیک بتوانید پروژه‌های خودتان را بهتر و در چارچوب قانون انجام دهید..

در بحث ساختمان دانا تهاتری انجام نشده است
محمدعلی ثابت‌قدم در پاسخ سؤالات مطرح شده گفت: در مورد بیمه دانا همان‌طور که قبلاً گفتم مسیر قانونی ساختمان بیمه دانا از سال ۸۵ طی شد و بخشی از زمین ساختمان دانا در حریم رودخانه بود و قیمت آن محاسبه و بعد از اصلاح پروانه به شهرداری واگذار شد که سرویس بهداشتی و پایانه غرب در آن ساخته و یک خیابان هم آزادسازی شد.

ثابت‌قدم همچنین گفت: بدهی این شرکت از مقدار چک دریافتی توسط شهرداری کمتر بوده و مابقی را باید به شرکت پس می‌دادیم و در مورد ساختمان دانا طبق ماده ۴۵ عمل شده است و تهاتری صورت نگرفته است.

جلسه استیضاح شهردار رشت - ۱۴ مرداد ۱۳۹۵

حقوق معوقه پرسنل به دلیل معوقات سال‌های قبل و بدهی مالیاتی است
شهردار همچنین در بحث حقوق و مزایای پرسنل گفت: تأمین پرداخت حقوق معوقه بر اساس یک برنامه زمان بندی که در جلسه قبل ارائه شد، در حال انجام است و این بدهی‌ها مربوط به معوقات سال‌های قبل است که دلایل انباشت آن نبود مدیریت در سازمان‌ها و بخشی هم مربوط به بدهی مالیاتی سازمان‌ها است.

پنج ماه است که تغییر ساختاری نداریم
شهردار رشت در ادامه در مورد ساختار منابع انسانی و جابجایی‌های متعدد گفت: این مباحث منطبق بر اهداف شهرداری‌ها است که در راستای چابک سازی و مسائل شهری تنظیم شده است و بر این مبنا قصد داریم که کار را پیش ببریم.

شهردار رشت در خصوص ساختار منابع انسانی شهرداری گفت: حدود پنج ماه است که تغییر ساختاری نداریم و ادغام سازمان‌ها را عملیاتی خواهیم کرد و اقدامات دیگری بر مبنای چارت ابلاغی وزارت کشور در حال انجام است.

تاخیر پرداخت بیمه تجمیع بدهی در سنوات گذشته است
ثابت‌قدم در پاسخ به سؤال اعضای شورا پیرامون بیمه تکمیلی کارکنان شهرداری گفت: تأخیر پرداخت بیمه نیز تجمیع بدهی شهرداری در سنوات گذشته است. دلایل انباشت معوقات شهرداری را نیز در پاسخ به سؤالات قید کردیم که یکی از دلایلش مدیریت حسابرسی در شهرداری بوده است و تا شهریور می‌توانیم آن را پرداخت کنیم، برای رسیدن به کارایی مطلوب و پایدار، موازی کاری‌هایی که در سازمان‌ها وجود داشت به زودی برطرف خواهد شد.

منتفی شدن طرح خرید اتوبوس‌ها با پلاک منطقه آزاد طرح بی.آر.تی را به تأخیر انداخت
ثابت‌قدم درباره سؤال آخر و مشکلات اتوبوس‌ها گفت: با وجود تمامی حاشیه‌ها پیرامون اجرای پروژه بی آرتی، اتوبوس‌های خریداری شده با طی مراحل قانونی به ناوگان حمل و نقل اضافه شد. در چهارده تیر سال گذشته لایحه یک فوریتی جهت خرید اتوبوس‌ها با پلاک منطقه آزاد مطرح و استفتائاتی که شد، مسکوت ماند.

شهردار رشت در ادامه گفت: با توجه به عدم سابقه اجرای چنین طرحی توسط شهرداری‌ها و اینکه اجرای چنین طرحی در خوزستان، استاندار وقت را با مشکل قانونی مواجه کرد طرح خرید اتوبوس‌ها با پلاک منطقه آزاد منتفی و طرح خرید اتوبوس‌ها با پلاک ملی در لایحه جدیدی ارائه شد که تفاهم‌نامه ای با بانک شهر برای تسهیل در این زمینه صورت گرفت و در قالب بودجه ۹۴ عملاً این بحث مورد تصویب قرار گرفت.

در رشت بی.آر.تی نداریم بلکه خط ویژه اتوبوس داریم
جلسه استیضاح شهردار رشت - ۱۴ مرداد ۱۳۹۵ - رضا رسولی
رییس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک به عنوان مخالف استیضاح با تذکری به هیات رئیسه گفت: بر اساس آیین‌نامه نحوه ارائه جلسه این طور است که به ازای هر نفر موافق به میزان برابر یک نفر مخالف می‌تواند صحبت کند و شهردارمی تواند دو برابر مجموع این دو نفر صحبت کند که این تذکر با واکنش رجبی روبرو شد.

رجبی خطاب به دکتر رسولی گفت: شما که ثابت‌قدم هستید.

دکتر رسولی در پاسخ گفت: شما خودت باش!

رسولی در ادامه گفت: خط ویژه اتوبوس با خط بی آر تی فرق دارد و BRT، استانداردهای خاص خودش را دارد ما در رشت BRT نداریم چون استانداردهایش را نداریم؛ ما خط ویژه اتوبوس داریم. نمی‌دانم آقای رجبی پیک ترافیکی را با چه ابزاری اندازه گرفته است و با توجه به اینکه خود در این موضوع سررشته دارم نمی‌توانم نظر قطعی دهم و نیاز به یک تیم ارزیابی برای بررسی خط ویژه داریم.

به خاطر ارائه آمار غلط به شورا، شهردار قبلی استیضاح شد
در اتوبوس‌رانی با آمار غلطی که در دوره آقای خلیلی به ما داده شد باعث گشت که یک شهردار را برکنار کنیم؛ زیرا یکی از بحث‌های مهم در استیضاح آقای خلیلی همین اتوبوس‌رانی بوده است و بررسی این بحث به آمار و ارقام دقیق‌تری نیاز دارد.

رسولی همچنین گفت: به لحاظ شاخص‌های زیست‌محیطی، امروز با توجه به خریداری اتوبوس‌های جدید بیشتر از ۵ اتوبوس مدل ۸۷ به بالا نداریم که بدون تعیین استانداردهای زیست‌محیطی نمی‌توان از این اتوبوس‌ها استفاده کرد.

نباید از احساسات مردم برای یک جریان استفاده کرد
او در ادامه گفت: ما حق نداریم به خاطر ارادت شخصی به کاسبان و آشنایانی که در خیابان‌های مسیر بی آرتی مغازه دارند حق عمومی را ضایع کنیم. در خیابان انقلاب تهران هم چنین تجربه‌ای صورت گرفته است. نباید از احساسات مردم برای یک جریان دیگر استفاده کنیم. اگر نتوانیم به طور مطالعه شده شبکه را توسعه دهیم قطعاً اتوبوس‌ها مثل اسباب بازی‌هایی می‌شود که یک خیابان را بالا پایین می‌رود.

بی.آر.تی مصوبه شورا است و شهردار تنها مدیر اجرایی آن است
این عضو مخالف استیضاح ادامه داد: این پروژه مربوط به مصوبه شورا است و آقای دکتر ثابت‌قدم تنها مدیر اجرایی این پروژه هستند و ما باید پای مصوبه خود بمانیم و مشکلات این پروژه را بررسی کنیم. و اگر به این نتیجه رسیدیم که ادامه اجرای این طرح اشتباه است، آن را بپذیریم و برداریم، هرچند من معتقدم در این زمینه کار کارشناسی صورت گرفته است.

نیازهای یک شهر با چارتی که در سال ۳۴ تصویب شده قابل اجرا نیست
او همچنین در مورد تغییر چارت سازمانی گفت: نیازهای یک شهر با چارتی که در سال ۱۳۳۴ تصویب شده قابل اجرا نیست و معتقدم تغییر چارت جز الزامات ما بوده و باید به معماری سازمانی به روز و کارآمد برسیم. مدافع تعدد تغیرات نیستم اما مدافع تغییر چارت هستم.

رسولی درپایان گفت: حقوق و دستمزدها در زمان آقای خلیلی و آقای سرپرست نیز عقب افتاده بود و اکنون نیز این اتفاق افتاده است و من نیز از آقای ثابت قدم می‌خواهم که به این مسئله دقت و توجه کافی کنند. ولی نباید زحمات پروژه‌های اجرایی شکل گرفته را زیر سؤال برد.

محمدعلی رفیعی در پاسخ به رسولی گفت: به عنوان حقوقدان می‌گویم تا موقعی که قانون جدید تصویب نشده است و تا زمانی که اصلاح نشود کسی نمی‌تواند آن را تغییر دهد. شورا و شهردار نمی‌تواند قانون مصوب شهرداری‌ها را تغییر دهد و هیچ‌کس نمی‌تواند آن را نقض کند.

موسوی روزان در پاسخ رفیعی نوده واکنش نشان داد و گفت: شما حق پاسخ به فرد موافق یا مخالف را ندارید.

استعفاء می‌دهم تا صدایم به گوش آنها که خودشان را به خواب زده‌اند برسد
جلسه استیضاح شهردار رشت - ۱۴ مرداد ۱۳۹۵ - محمود باقری خطیبانی
محمود باقری، موافق استیضاح ثابت قدم اظهار کرد: خبرهای خوشی برای شما دارم. از دیشب خواب به چشم من نیامده است. اگر طرحی، مصوبه شوراست اولویت‌ها را باید شورا بسنجد نه اینکه شهردار خودسری کند.

او با تاکید بر انتقادات گذشته خود از شهردار گفت: گذاشتن کیوسک‌های بانک شهر، پایان کار ساختمان دانا و تهاتر و صدها مورد دیگر بدون مجوز شورای شهر بوده است.

باقری با بیان اینکه همیشه پیروز شدم چون با خدای خودم معامله کرده‌ام، گفت: در همین‌جا اعلام می‌کنم تحمل شرایط موجود برایم سخت است. به احترام شهدا و به دلیل انحرافاتی که در شهرداری می‌بینم اعلام استعفا می‌کنم تا صدایم را به گوش کسانی که خود را به خواب زده‌اند برسانم.

شورا چهارم یکی از بهترین و سالم‌ترین شوراهای ادوار گذشته است
امیرحسین علوی پس از زمان آنتراکت در پایان جلسه با اشاره به اینکه شورای چهارم یکی از بهترین و سالم‌ترین شوراها در ادوار گذشته بوده و همواره تلاش همکاران ما بر همین مسئله تاکید داشته است، گفت: اولین بار در مرداد سال گذشته به آقای شهردار تذکر داده شد که باید با شورا تعامل و همکاری داشته باشد و شورایی که شما منتخبش هستید را نمی‌توان دور زد و در انجام کارها سراغ افرادی رفت که خدای ناکرده منافع سیاسی‌شان را از منابع شهرداری تأمین کنند. امروز هم به عنوان کوچک‌ترین عضو شورا عرض می‌کنم که آقای شهردار دنبال کار کردن برای مردم باشید. توان اجرایی شما بر کسی پوشیده نیست و بهتر است در حوزه‌های مختلف از اعضای شورا و دلسوزان نظام و کشور کمک بگیرید تا به نفع مردم قدم بردارید.

این عضو شورا با بیان اینکه بخشی از حرف‌های شهردار نتوانست من را قانع کند اما به خاطر دلسوزی مردم و افرادی که نسبت به این مساله واکنش نشان دادند امضای خودم را پس می‌گیرم، افزود: پیشنهاد من این است که فرصتی به شهردار داده شود تا با جدیت نسبت به اصلاح امور اقدام کند و ایرادات گذشته را رفع نماید؛ پیشنهاد مشخص دوستان این است که رأی گیری انجام نگیرد و رأی گیری مسکوت باقی بماند.

اعضای شورا برای منافع عمومی سعه‌صدر نشان دهد
جلسه استیضاح شهردار رشت - ۱۴ مرداد ۱۳۹۵ - امیرحسین علوی
او با بدعت خواندن اتفاقاتی که در مدت اخیر در شهرداری رخ داد، افزود: اگر در اداره امور کشور و نظام هرجایی که قرار باشد حقی به صورت قانونی محقق شود (چه دغدغه‌مند یا بر اساس منافع شخصی) اگر افراد بخواهند بر علیه جایگاه‌های قانونی اقدام کنند به هیچ وجه قابل قبول و برازنده نیست. و فکر می‌کنم آقای شهردار باید با اشخاصی که سعی کردند در مقابل اعضای شورا صف‌کشی کنند و خدای‌نکرده رأی مردم را نادیده بگیرند برخورد کامل و برخورد قاطع داشته باشد. این انتظار شورا است که با مدیرانی که ساعت ۱۲ شب مرد و زن را در فضای تاریک که بایستی برای خدمت‌رسانی به مردم استفاده بشود را جمع کردند و کاری کردند که به هیچ‌وجه در شایسته نظام مدیریتی کشور ما نیست. اگر آقای شهردار بخواهد این فضا را ادامه دهد و حل نکند فکر می‌کنم که یک ماه و نیم دیگر در همین‌جا خواهیم بود.

علوی با تذکر به شهردار مبنی بر اینکه دغدغه نمایندگان مردم در شورای اسلامی شهر را جدی بگیرد، ادامه داد: از همکاران خود در شورا خواهشمندم که برای منافع عمومی باز هم سعه‌صدر نشان دهند و کاری کنند که هم رضای خدا در آن باشد هم با رضایتمندی عمومی همراه شود. پیشنهاد مشخص دوستان این است که رأی گیری انجام نگیرد و مسکوت باقی بماند تا به شهردار فرصت داده شود در یک ماه و نیم آینده نسبت به رفع مشکلات اقدام کند.

فرصت ۴۵ روزه به شهردار برای رفع ایرادات قانونی
رفیعی نوده در ادامه با بیان اینکه من نیز از جواب‌های شهردار قانع نشدم، گفت: ولی به عنوان یک عضو کوچک شورا به خاطر تصمیم اکثریت در خصوص آنچه که دوستان صلاح شهر می‌دانند با پیشنهاد مسکوت گذاشتن استیضاح موافق هستم. طبق تصمیم همکاران یک فرصت یک ماه و نیمی روز به شهردار بدهیم تا نسبت به ایرادات قانونی خود اقدام کند.

ریاست شورای شهر در ادامه افزود: ما منافع مادی و شخصی نداریم و هیچ پولی از شورا به خانه نمی‌بریم حتی همکاران ما حق‌الجلسات خود را به طرق مختلف صرف آموز خیریه می‌کنند. به خدا ما منفعت مالی نداریم. خواهش من این است که ما بردیم و آنها باختند راه نیندازیم. آقای شهردار هم یک رشتوند است و باید به احترام رایی که اعضای شورا به او دادند که من ندادم و هرگز نخواهم داد فقط به شهر بیاندیشد و به فکر کار باشد و دنبال لابی‌گری نرود. و انرژی‌اش را بگذارد تا مشکل رودخانه‌ها، جاده‌ها، بی.آر.تی و غیره را حل کند. ما ۱۵ نفر به احترام ۷۰۰ هزار شهروند عزیز شهر رشت این اقدام را انجام می‌دهیم.

ریاست شورا باید مصداق قانون را انجام دهد
مجید رجبی در ادامه با مورد خطاب دادن رفیعی گفت: در اینجا قانون‌گذار تکلیف را مشخص کرده است و شما باید مصداق قانون را انجام دهید. به محض اینکه اعضا قانع نشدند باید استیضاح انجام شود و شما چاره‌ای جزء رای گیری ندارید. ضمن احترام به حضرت‌عالی و دیگر اعضاء ما خواستار این هستیم که مر قانون انجام شود. نمی‌توان هرکسی پیشنهادی داد انجام شود. شهر رشت باید از این همه گرفتاری نجات پیدا کند و این همه سوالات و استیضاح را تمام کند. باید تکلیف مردم را مشخص کنید. مردم که بازیچه نیستند که کسی امتیاز بگیرد و یک روز با شهردار باشد و یک روز نباشد.

با رأی اعضای شورا طرح استیضاح شهردار مسکوت ماند
رفیعی در پاسخ به اظهارات رجبی گفت: ما امروز باید رأی آری یا نه را بگیریم. اما مشخصاً استیضاح هم یک طرح مثل طرح‌های دیگر است و می‌تواند مسکوت باقی بماند.

گفتنی است، درخواست مسکوت ماندن استیضاح شهردار با ۶ امضاء مطرح شد و با رأی اکثریت اعضا به تصویب رسید. رضا رسولی، فاطمه شیرزاد، موسوی روزان، نیکومنش، حاجی‌پور، جذب، صابر و علوی و پیشگر ۹ عضوی بودند که رای به مسکوت ماندن استیضاح دادند.

گزارش تصویری جلسه استیضاح شهردار رشت

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz