گزارشی از دستگیری سارقان طلا در گیلان

دستگیری اراذل‌و‌اوباش زورگیر

رشت رویایی- فرمانده انتظامی گیلان از انهدام باندهای سرقت از طلا‌فروشی‌های استان در سال جاری خبر داد.

سردار محمدرضا میرحیدری ارتقای امنیت و رضایت مردم را از اهداف پلیس خواند و گفت: از مسیر آگاهی‌بخشی به جامعه کنترل جرایم و مقابله با آسیب‌های اجتماعی را پیگیری می‌کنیم.

او با اشاره به اینکه حرکت ارزشمند در برقراری امنیت مطلوب تاثیرگذار بوده است، افزود: پیگیری اقدام‌های پیشگیرانه از برنامه‌های پلیس است ضمن اینکه تعامل خوبی دستگاه‌های امنیتی و پلیس در برقراری امنیت در گیلان وجود دارد.

فرمانده انتظامی گیلان دشمن را به دنبال بی‌ثباتی در جامعه دانست و گفت: مردم با انتقال به موقع اخبار مانع از به ثمر رساندن برنامه‌های دشمنان شده‌اند.

او از افزایش رضایت‌مندی مردم از عملکرد پلیس گیلان خبر داد و گفت: اقدام‌های پلیس بر اساس سامانه ۱۱۰ نسبت به سال گذشته افزایش قابل توجه داشته است.

میرحیدری به دستگیری باند سرقت در گیلان اشاره کرد و افزود: مهم‌ترین سرقت در طلافروشی املش بود که در شب قدر صورت گرفت و تمام سارقان در کمتر از ۲۴ ساعت دستگیر شدند.

او سرقت طلافروشی در لاهیجان را از دیگر موارد عنوان کرد و گفت: اعضای باند این سرقت که چهار نفر بودند دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی گیلان برخورد با اخلاق ضد فرهنگی را با ۱۵ درصد افزایش عنوان کرد و گفت: در حوزه قاچاق نیز ۹۶ درصد افزایش دستگیری قاچاقچیان را طی سال جاری تاکنون داشتیم.

او وقوع ۷۰ درصد جرایم گیلان را در رشت بیان کرد و گفت: تمرکز ما رسیدگی به رسیدگی به این میزان جرایم در رشت بوده و اقدام‌های خوبی انجام شد.

میرحیدری افزایش گشت‌های پلیس آگاهی در مرکز استان و ایجاد ایستگاه پلیس در خروجی‌های شهر را از جمله اقدام‌های پلیس برای کنترل و مقابله با جرایم در مرکز گیلان برشمرد.

او با بیان اینکه مجرم از داخل استان کم است، خاطرنشان کرد: بیشتر مجرمان خارج از گیلان وارد می‌شوند و پلیس ایستگاه‌های خروجی‌های استان را مدیریت می‌کند.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz