رشت رویایی- همزمان با فرا رسیدن ماه محرم، گردشگری در استان حال و هوای این ماه را به خود می‌گیرد و بسته‌های جدید گردشگری مذهبی در این راستا تدوین می‌شود.

به گزارش ایرنا، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان در گفت و گو با این خبرگزاری گفت: گیلان یکی از قطب‌های گردشگری کشور است و فعالیت تخصصی در حوزه گردشگری یکی از اولویت‌های این اداره کل است.
رضا علیزاده گفت: گردشگری فرهنگی به لحاظ پیشینه و وجود آئین‌های بسیار یکی از پر‌طرفدارترین شاخه‌های گردشگری در گیلان است و آئین‌های مرتبط با عزاداری‌ محرم در نقاط مختلف استان فرصتی مغتنم در عرصه جذب گردشگران مذهبی است.
او ادامه داد: انتظار می‌رود دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری استان در راﺳﺘﺎی ﺗﺮوﯾﺞ ﮔﺮدﺷﮕﺮی ﻣﺬﻫﺒﯽ اقدامات موثری انجام دهند.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان با اشاره به روند تغییرات صنعت گردشگری و نیز تاثیر آن در ذائقه سفر گردشگران، همگام شدن دفاتر خدمات مسافرتی با سرعت روند این تغییرات و بهره‌گیری از مباحث تخصصی روز دنیای گردشگری را مورد تاکید قرار داد.
علیزاده ضمن توصیه به دفاتر خدمات مسافرتی در خصوص بهره‌گیری از راهنمایان حرفه‌ای در تورها گفت: انتظار اداره کل از دفاتر خدمات مسافرتی این است که با بهره‌گیری از راهنمایان متخصص گردشگری، جاذبه‌ها و مقاصد گردشگری گیلان را بهتر معرفی کنند و بدین ترتیب ارتباط مطلوبی بین زنجیره‌های خدماتی، تفریحی و گردشگری برقرار شود.
او آئین‌های مرتبط با عزاداری‌ محرم در نقاط مختلف گیلان را فرصتی مغتنم در عرصه جذب گردشگران مذهبی دانست و افزود: جذب گردشگران علاقمند به آئین‌های ماه محرم علاوه بر جنبه‌های معنوی می‌تواند در ارتقای سطح فرهنگی و نیز اقتصادی اثرگذار باشد و توسعه پایدار مناطق برخوردار از جاذبه‌های مذهبی را رقم زند؛ لذا انتظار می‌رود دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری استان در راستای ﺗﺮوﯾﺞ ﮔﺮدﺷﮕﺮی ﻣﺬﻫﺒﯽ اقدامات موثری انجام دهند.