گران‌ترین میوه‌های جهان

رشت رویایی- گران‌قیمت بودن این میوه‌ها نیز به علت‌هایی از جمله کمیاب بودن آن‌ها، شرایط خاص نگهداری و یا به دلیل دور بودن مسافت آن‌ها تا رسیدن به دست مصرف‌کنندگان است.

گلابی بودا

گران‌ترین میوه‌های جهان

این میوه یکی از عجیب‌ترین میوه‌های جهان است و شکلی شبیه بودا دارد. گلابی بودا در چین تولید می‌شود. این گلابی کاملاً شبیه مجسمه بوداست؛ حتی جزئیات صورت نیز در آن رعایت شده است. آقای هائو کشاورز چینی است که در باغ خود این میوه‌ها را پرورش می‌دهد. او گلابی‌های کوچک و نرسیده را درون قالب‌های مخصوص قرار می‌دهد و به این روش آن‌ها را به شکل بودا درمی‌آورد. او ادعا می‌کند که بنا بر اساطیر چین، خوردن یک عدد گلابی بودا باعث می‌شود تا مشتریان به عمر جاودانی دست یابند. قیمت هر عدد گلابی بودا بیش از ۹ دلار است.

سیب سیکای اشی

گران‌ترین میوه‌های جهان

سیکای اشی در لغت به معنای شماره یک دنیاست. این سیب از گران‌ترین میوه‌های دنیا به شمار می‌رود. هر عدد شماره یک دنیا ۲۱ دلار یا بیش از آن قیمت دارد و در حجم و اندازه یک سیب معمولی است.

مرکبات دیکوپون

گران‌ترین میوه‌های جهان

این میوه حاصل پیوند پرتقال و نارنگی است. (Dekopon) از گران‌ترین میوه‌های جهان است. تولید آن از سال ۱۹۷۲ آغاز شد. دیکوپون نام علامت تجاری این میوه است. اگر به تصویر این میوه دقت کنید، متوجه خواهید شد که در قسمت بالای آن برآمدگی وجود دارد که توسط خطی از قسمت دیگر میوه جدا شده است. همین برآمدگی به ظاهر ساده به علاوه طعم شیرین آن‌ها سبب می‌شود تا تعداد محدودی از این میوه‌ها بیش از ۸۰ دلار به فروش برسند.

توت‌فرنگی ملکه سمبیکیا

گران‌ترین میوه‌های جهان

دوازده عدد از توت فرنگی‌های ملکه سمبیکیا ۸۵ دلار و یا بیشتر به فروش می‌رسد. این توت فرنگی‌ها آنقدر زیبا هستند که دلتان نمی‌آید آن‌ها را بخورید.

هندوانه مکعبی

گران‌ترین میوه‌های جهان

هندوانه مکعبی در ژاپن تولید می‌شود و قیمتی بیش از صد دلار دارد و از جمله میوه‌های صادراتی ژاپن به شمار می‌رود. قیمت آن بیشتر به دلیل شکل مکعبی آن است و نه طعم و مزه آن.

آناناس

گران‌ترین میوه‌های جهان

این آناناس در باغ‌های انگلستان به نام باغ‌های گمشده هلیگان (Lost Gardens of Heligan) می‌روید. آناناس میوه بومی این مناطق نیست و در شرایط تقریباً سختی رشد می‌کند و از طرف دیگر، مصرف این آناناس‌ها نمادی از اشراف زادگی به شمار می‌روند و به همین دلیل بیش از ۱۶۰۰ دلار به فروش می‌رسند.

انبه تایو لا تاماگو

گران‌ترین میوه‌های جهان

تایولاتاماگو به معنای تخم مرغی از خورشید معنا می‌دهد، این انبه‌ها شبیه تخم مرغ هستند. در ژاپن می‌رویند و دو عدد از آن‌ها تقریباً تا ۳۰۰۰ دلار قیمت دارد.

انگورهای یاقوتی ژاپن

گران‌ترین میوه‌های جهان آنچه موجب گرانی این میوه است، کمیاب بودن آن است. به گفته برخی این نوع از هندوانه تنها در جزیره هوکایدو و فقط حدود ۱۰۰۰۰ عدد می‌روید. هندوانه دینسوکی نسبت به سایر هندوانه‌ها سبک‌تر است، پوست آن به سیاهی می‌زند و قیمت هر عدد از آن شش تا هفت هزار دلار است.

هندوانه دانسوکه، هندوانه سیاه

گران‌ترین میوه‌های جهان

آنچه موجب گرانی این میوه است، کمیاب بودن آن است. به گفته برخی این نوع از هندوانه تنها در جزیره هوکایدو و فقط حدود ۱۰۰۰۰ عدد می‌روید. هندوانه دینسوکی نسبت به سایر هندوانه‌ها سبک‌تر است، پوست آن به سیاهی می‌زند و قیمت هر عدد از آن شش تا هفت هزار دلار است.

طالبی یوباری

گران‌ترین میوه‌های جهان

طالبی یوباری نیز در جزیره هوکایدو رشد می‌کند و نتیجه پیوند دو نوع متفاوت از طالبی است. مردم ژاپن این میوه را به یکدیگر هدیه می‌دهند. هر یک از این طالبی‌ها ۲۳۰۰۰ دلار به فروش رسیده و اگر در ژاپن شما یک سبد میوه برای کسی بفرستید، این نشان می‌دهد که یک پولدار بخشنده هستید.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz