کیوان محمدی: احیای تالاب انزلی به زمان نیاز دارد

رشت رویایی- رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی گیلان با تاکید بر عدم بزرگ‌نمایی درباره مسائل و مشکلات زیست‌محیطی،‌ گفت: با توجه به مشکلات زیست محیطی فراوان تالاب انزلی، برای احیا و بازگشت به حالت اولیه تالاب،‌ نیازمند زمان هستیم.

کیوان محمدی در گفت‌وگو با ایسنا با تاکید بر حفظ محیط زیست به عنوان یکی از مسائل مهم در توسعه پایدار، اظهار کرد: محیط زیست یکی از دغدغه‌های استان گیلان است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان گیلان تصریح کرد: طی یک کار پژوهشی در سطح کشور از مردم خواسته شد تا مشکلات اصلی خودشان را بگویند. پس از طبقه‌بندی پاسخ‌ها مشخص شد که مسئله محیط زیست دغدغه مردم محسوب نمی‌شود. این نشان می‌دهد که جامعه آن‌چنان که باید متوجه بحران زیست‌محیطی نشده است و لذا به عنوان سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی گیلان باید در زمینه آگاهی‌بخشی فعالیت کنیم.

وی با تاکید بر عدم بزرگ‌نمایی درباره مسائل و مشکلات زیست‌محیطی،‌ عنوان کرد: محیط زیست خود موضوع بزرگی است،اما اطلاعات در این زمینه کافی نیست. پیگیری مسائل زیست‌محیطی یکی از اولویت‌های احیای سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی است؛ چراکه آلودگی‌های آب، خاک و هوا چیزی نیست که به راحتی قابل‌ترمیم باشد.

تالاب انزلی

این مقام مسئول در خصوص احیای تالاب بین‌المللی انزلی، به تالاب کوشیرو در ژاپن اشاره کرد و گفت: طی جلسات برگزار شده با مسئولین جایکا، تالاب کوشیرو که در حال حاضر آب صاف و تمیزی دارد مورد قبول مسئولین این کشور نیست و آنها خواستار احیای این تالاب به حالت اولیه هستند که نیاز به حداقل ۵۰ سال زمان دارد لذا با توجه به مشکلات زیست محیطی فراوان تالاب انزلی، برای احیا و بازگشت به حالت اولیه تالاب،نیازمند زمان هستیم.

وی افزود: کاری که از دست ما در این مرحله برمی‌آید روشنگری است تا بتوانیم عزمی را در استان به وجود آوریم که همه در کنار یکدیگر اتفاقات مثبتی را در استان شاهد باشیم. مطئمنا به تنهایی کاری پیش نخواهد رفت.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz