جبار کوچکی‌نژاد:
استاندار برای ادعا تک‌نرخی شدن بیکاری در گیلان مدرک ارایه کند

جبار کوچکی‌نژاد

رشت رویایی- نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی گفت: صحبت‌های استاندار گیلان در مورد تک‌رقمی شدن نرخ بیکاری در استان گیلان صحت ندارد.

به گزارش تسنیم، جبار کوچکی‌نژاد گفت: چنانچه استاندار گیلان مدارکی در مورد تک‌رقمی شدن وضعیت بیکاری در استان دارد ارائه کند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه هیچ کارخانه جدیدی در شهرک‌های صنعتی گیلان تأسیس نشده است، عنوان کرد: با همه تلاش‌ها و پیگیری‌ها در استان گیلان همچنان جزء استان‌های دارای نرخ بالای بیکاری هستیم.

کوچکی‌نژاد با تاکید بر اینکه باید علائمی نشان دهنده رفع مشکلات بیکاری در استان باشد، گفت: مواردی در شهرک‌های صنعتی و در حوزه‌های مختلف مشاهده می‌شود که با همه تلاش‌ها و پیگیری‌ها به تعطیلی کارخانه‌ها کشیده می‌شود.

او با بیان اینکه «در استان گیلان شاهد تعدیل شیفت در برخی از ادارات و کارخانه‌ها هستیم»، گفت: در برخی از کارخانه‌ها تعداد شیفت‌های کاری از دو شیفت کاری به یک شیفت کاهش پیدا می‌کند و در برخی از کارخانه‌ها نیز به حذف اضافه‌کاری‌ها می‌رسد.

نماینده رشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه آمارهای سازمان تأمین اجتماعی، سازمان بیمه‌شدگان و سرشماری عمومی نفوس و مسکن می‌تواند گویای نرخ بیکاری در شهرستان رشت و استان گیلان باشد، ادامه داد: رقم بیکاری در استان تغییری نکرده است و همین نرخ بیکاری نیز ثبات ندارد.

او با تأکید بر اینکه «باید برای سخنان خود در مورد کاهش بیکاری استدلال و مدارکی ارائه کنیم»، افزود: چنانچه نرخ بیکاری در استان زیر ۱۰ درصد باشد باید دارای علائمی باشد و استاندار گیلان باید پاسخگوی اعلام این نرخ بیکاری در استان گیلان باشد.

او با بیان اینکه «اگر فردی بتواند مشکل مردم و معضل بیکاری در استان را برطرف کند وی را هم مورد تشویق قرار می‌دهیم و هم کمک می‌کنیم»، افزود: اگر آمار بیکاری در استان گیلان غیر از آمار صحیح باشد دلیل آن را پیگیری می‌کنیم.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی همچنین به جمع آوری بیش از ۲۰۰ امضا در مجلس جهت استیضاح وزیر آموزش و پرورش و پیرامون صندوق ذخیره فرهنگیان اشاره کرد و گفت: این مهم برای جامعه فرهنگیان قابل باور نبود.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی بیان کرد: مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان که کاندیدای وزارت آموزش و پرورش دوره قبل بود، بازداشت شده و اکنون در زندان است.

او با اظهار اینکه اکنون بازداشت مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان باعث شد تا وزیر نیز به‌عنوان رئیس هیئت عامل صندوق فرهنگیان پاسخگو باشد، گفت: چگونه برادر همسر وزیر بدون داشتن هیچ تجربه صنعتی رئیس ماشین‌سازی اراک وابسته به صندوق می‌شود؟

کوچکی‌نژاد با تاکید براینکه هیئت مدیره شرکت‌های صندوق ذخیره فرهنگیان به‌صورت باندی و فامیلی اداره می‌شود و مدیران آن هیچ‌گونه تخصصی نیز ندارند، گفت: تشکیل ستادهای خانوادگی در صندوق ذخیره فرهنگیان دامن کل وزارتخانه آموزش و پرورش را گرفته است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه افراد زیادی در وزارتخانه آموزش و پرورش در اتهامات مالی دخیل هستند، گفت: این در حالی است که فرهنگیان جزء شریف‌ترین و پاکترین افراد در جامعه هستند.

او با بیان اینکه “اگر هفته بعد وزیر آموزش و پرورش در استیضاح شرکت می‌کرد، مدارک و اسنادی را در صحن علنی مجلس افشا می‌کردم که به‌طور قطع استیضاح وی با بیش از ۲۰۰ رأی انجام می‌شد”، گفت: وزیر آموزش و پرورش در اعلام استعفاء فرار رو به جلو داشت.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در مجلس نهم هیچ گونه کمکی در مورد استیضاح وزیر آموزش و پرورش انجام نشد، افزود: عامل عدم همکاری، باندها و دست‌های پشت‌پرده‌ای بود که اجازه ندادند تحقیق و تفحص و استیضاح وزیر به نتیجه برسد.

کوچکی‌نژاد با بیان “موضوعات کنونی در وزارت آموزش و پرورش حادثه تلخی برای فرهنگیان است و از وضعیت موجود به‌شدت نگران هستیم”، عنوان کرد: رئیس جمهور باید عاقلانه حرکت کند و مواردی را در جهت منافع فرهنگیان اصلاح کند.

او به اینکه رئیس جمهور نباید در حفظ منافع باندی و حزبی عمل کند و باید درصدد اصلاح موارد طرح‌شده فرهنگیان باشد،اشاره و عنوان کرد: رئیس جمهور باید از پاکترین افراد در آموزش و پرورش استفاده کند تا این خسارت در آموزش و پرورش جبران شود.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz