[su_frame align=”left”]کوشک جلالی[/su_frame]

رشت رویایی‌- علیرضا کوشک جلالی کارگردان تئاتر از اجرای نمایشی جدید در رشت خبر داد.

به گزارش رشت رویایی به نقل از ایران تئاتر کوشک جلالی با اعلام این خبر گفت: نمایشنامه «پابرهنه، لخت، قلبی در مشت با کاروان سوخته» در نشر قطره به چاپ رسیده است. من بابت این نمایشنامه در آلمان جایزه نمایشنامه‌نویسی گرفتم.

کوشک جلالی با اشاره به اینکه این نمایش تاکنون ۶۲۲ بار اجرا شده است، تصریح کرد: این روزها با یکی از گروه‌های تئاتری تمرین می‌کنم که این نمایش را در رشت روی صحنه ببریم.

این کارگردان مطرح تئاتر در پاسخ به سوالی مبنی براینکه چرا همکاری با گروه‌های شهرستانی و اجرا در شهرستان‌های مختلف را به‌طور جدی پیگیری می‌کند، خاطرنشان ساخت: من در شهرهایی مانند کاشان، کرمان، لنگرود، تبریز و.. کار کردم. این موضوع چند علت دارد. همه می‌دانند که من سال‌هاست در کشور آلمان هم فعالیت می‌کنم. آنها تئاترشان مانند فوتبالشان است. همانطور که امکانات برای پیشرفت در فوتبال در همه شهرهایشان وجود دارد، تئاترشان نیز چنین ویژگی دارد اما در کشور ما همه چیز برای پیشرفت در تهران متمرکز است. مثلاً بسیاری از کسانی که در شهرستان زندگی می‌کنند، معتقد هستند که برای پیشرفت باید به تهران بروند.

کوشک جلالی ادامه داد: این موضوع در مورد تئاتر نیز به همین شکل است. به نظرم باید تمرکززدایی شود. من هم سعی می‌کنم امکانات را به شهرستان‌ها ببرم و حتی خوشحال می‌شوم که دیگر همکارانم نیز چنین اقدامی را انجام بدهند، ضمن اینکه در تهران رقابت شدیدی در خصوص گرفتن سالن وجود دارد و هم‌چنین آب‌وهوای تهران با شرایط جسمانی من چندان سازگار نیست.