رییس آتش‌نشان‌

کودک ۱۲ ساله رییس آتش‌نشان‌ها شد

رشت رویایی و باز هم برآوردن آرزو؛ این بار پسر ۱۲ ساله سرطانی رنگ واقعیت به خود گرفت  و رییس آتش‌نشان‌ها شد

محسن ۱۲ ساله حتی فکرش را هم نمی‌کرد که آرزویش روزی رنگ واقعیت به خود بگیرد و آتش‌نشان شود؛ اما روز گذشته این اتفاق در عالم واقعیت و با همت مؤسسه مردم نهاد «پنجمین فصل قشنگ» و همکاری آتش‌نشانی اهواز رخ داد.

در مراسمی نمادین لباس آتش نشانی بر تن محسن نشست و کودک سرطانی فرمان اطفای حریق داد تا رویای کودکی‌اش رنگ واقعیت به خود گرفته باشد. ز همه جمع شده بودند تا محسن را به آرزویش برسانند. ایستگاه آتش‌نشانی گلستان و آتش‌نشانان در انتظار محسن بودند. محسن خیلی ساده با تنی رنجور از شیمی درمانی اما با یک دنیا امید و لبی خندان آمده بود.

اشک در چشمان  ماموران حلقه زده بود؛آخر محسن آمده بود تا آتش را گلستان کند. کاروان خودروهای آتش‌نشانی از ایستگاه گلستان به سمت ایستگاه آتش نشانی استانداری راه افتادند و از آنجا عازم محل آتش‌سوزی فرضی در کیانپارس روبروی کتابخانه مرکزی شدند تا فرمانده محسن فرمان اطفای حریق دهد و آتش گلستان شود.

 حالا محسن به صحنه عملیات رسیده و ماموران آتش نشانی در انتظار فرمان فرمانده هستند. بی‌سیم به دست محسن رسید و با فرمان «فرمانده محسن» آتش اطفا شد و محسن اینگونه بود که دیگر آتش‌نشان شده بود.

آرزویی که شیما و هدی رشیدی از یک طرف و مقصود حق شناس مسئول روابط عمومی آتش نشانی اهواز هر کدام سهمی در برآورده شدن آن و رساندن محسن بیت غریب کودک سرطانی به آرزویش داشتند.

معاون آموزش و پیشگیری سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز در حاشیه مراسم نمادین آتش‌نشان شدن کودک سرطانی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: آتش‌نشانی در طول سال، برنامه‌ای به نام آتش‌نشانان داوطلب را برای مشارکت و همیاری شهروندان در حوادث اجرا می‌کند.

علی تراب پور افزود: حرکت نمادین امروز نشان‌دهنده حس انسان‌دوستی و همدردی تمام پرسنل آتش‌نشانی با کودکانی است که به سرطان و بیماری‌های صعب العلاج مبتلا هستند.

وی با اشاره به تأثیر این حرکت بر کودک سرطانی تصریح کرد: قطعاً این حرکت روحیه دوچندانی را به این کودک می‌دهد و وقتی این ماجرا را برای دوستانش تعریف می‌کند هم تأثیر مثبتی نیز بر آنها می‌گذارد.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz