کودکان ۹ مهدکودک حامی محیط زیست رشت گرد هم آمدند

رشت رویایی- روز «زمین پاک» با حضور کودکان ۹ مهدکودک حامی محیط زیست در رشت گرامی داشته شد.

[su_frame align=”center”]کودکان ۹ مهدکودک حامی محیط زیست رشت گرد هم آمدند[/su_frame]

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت پسماند شهرداری رشت، گرامیداشت روز زمین پاک با حضور کودکان ۹ مهدکودک در پارک قدس (باغ محتشم) رشت برگزار شد. در این مراسم که با آموزش حفاظت از زمین برای کودکان همراه بود، کودکان شرکت کننده نقاشی‌هایی با محوریت روز زمین پاک کشیدند.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری رشت در این مراسم اظهار کرد: آموزش و تفهیم مفاهیم پایه در تمامی مقوله‌ها به خصوص موضوعات مرتبط با محیط زیست که به یک بحران و چالش در زندگی شهری تبدیل شده است، نیازمند فرهنگ‌سازی و سرمایه‌گذاری بر روی نونهالان و کودکان است.

مرتضی عاطفی افزود: این مهم باید با زبان قابل فهم کودکان مانند نمایش، تئاتر، موسیقی و توسط افرادی که برای آنان قابل درک و پذیرفتنی هستند اجرا شود.

وی با اشاره به برنامه‌های سازمان مدیریت پسماند شهرداری رشت در حوزه آموزش کودکان گفت: در ادامه روند برنامه‌های آموزشی و فرهنگی سازمان مدیریت پسماند شهرداری و به مناسبت روز زمین پاک با همکاری مهدهای کودک حامی محیط زیست نسبت به اجرای این برنامه برای نونهالان و کودکان دبستانی با حمایت و مشارکت بازیگران تئاتر کودک شهر رشت اقدام کردیم.

عاطفی بیان کرد: همچنین در این راستا، از دو هفته پیش در ۳۰۰ مهد کودک شهر رشت نمایش «سطل شما چه جوریه؟» با موضوع تفکیک زباله از مبدأ در حال اجرا است.

در ادامه این مراسم، از کودکان و نقاشی‌هایشان با اهدای جوایزی تقدیر به عمل آمد.

همچنین پاکبانان شهرداری به عنوان حافظان زمین دور کودکان حاضر حلقه زدند و کودکان مهدکودکی نیز با هدیه یک شاخه گل از آن‌ها تشکر کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *