کلاه‌برداری با آگهی فروش گوشی‌های موبایل زیرقیمت
عامل سوءاستفاده از سایت های تبلیغاتی در رشت دستگیری شد

دستگیری

رشت رویایی- رئیس پلیس فتا استان گیلان از شناسایی و دستگیری فردی که با سوء استفاده از سایت های معتبر تبلیغاتی کلاهبرداری کرده بود، در رشت خبر داد.

سرهنگ ایرج محمدخانی، رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان گیلان در گفت وگو با ایسنا منطقه گیلان، اظهار کرد: در پی ارجاع یک فقره پرونده از حوزه قضایی لشت نشاء به دادخواهی شخصی مبنی بر اینکه فردی با درج آگهی فروش گوشی موبایل زیر قیمت در سایت های معتبر تبلیغاتی مجاز، مبلغ ۶ میلیون ریال از او کلاهبرداری کرده، موضوع در دستورکار این پلیس قرار گرفت.

او افزود: با تحقیقات از شاکی پرونده و پی جویی های فنی و پلیسی، کارآگاهان پلیس فتا موفق شدند عامل سوء استفاده از سایت های معتبر تبلیغاتی مجاز را که مردی ۲۲ ساله، اهل و ساکن رشت بود شناسایی با هماهنگی مقام قضایی وی را در رشت دستگیر کردند.

سرهنگ محمدخانی گفت: با توجه به ادله دیجیتال کشف شده،متهم به صراحت به بزه انتسابی و اینکه با درج آگهی فروش گوشی های موبایل زیر قیمت در سایت های معتبر تبلیغاتی مجاز، کلاهبردار یک رده، اعتراف کرد.

رئیس پلیس فتا استان گیلان ضمن معرفی سایت اینترنتی پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir و ایمیل این پلیس به نشانی Gfata@police.ir به هموطنان توصیه کرد: پیش از انجام معامله و هر نوع پرداخت، از صحت کالا و خدمات ارائه شده اینترنتی به صورت حضوری اطمینان حاصل کنند و قبل از تحویل کالای فروخته شده خود از طریق درج آگهی فروش در سایت های معتبر، مجاز و مطمئن در ازای چک های رمز دار بانکی با مراجعه به بانک مربوطه از اصالت آن اطمینان حاصل کنند.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz