[su_frame align=”left”]دستگیری[/su_frame]

رشت رویایی- رئیس پلیس آگاهی استان از دستگیری کلاهبردار حرفه‌ای که به مدت یک سال تحت تعقیب پلیس آگاهی استان بوده در شهر رشت خبر داد.

به گزارش ایسنا، سرهنگ فرهاد فلاح کریمی، از دستگیری کلاهبردار میلیونی در رشت خبر داد و گفت: در پی شکایت تعدادی از شهروندان علیه مرد جوانی که در یک سال اخیر،به‌عنوان مسافر دربستی سوار خودروهای تاکسی و یا خودروهای کرایه درون‌شهری و برون‌شهری می‌شد و کلاهبرداری می‌کرد، در دستور کار این پلیس قرار گرفت.

او با بیان اینکه این متهم از راننده‌های تاکسی و خودروهای عبوری وجه نقدی را به عنوان قرض به بهانه خرید اجناس از مغازه‌ای در بین راه و ترخیص بیماراش از بیمارستان دریافت می‌کرد و بعد متواری می‌شد، افزود: این متهم پیش از این کار با ترفندهای مختلف از مقدار وجه نقد همراه راننده مطلع می‌شد و سپس اقدام به درخواست مبلغ مورد نظرش می‌کرد.

سرهنگ فلاح کریمی با بیان اینکه این مرد در مجموع ۱۰۰ میلیون ریال از شاکیان کلاهبرداری کرده است، گفت: با انجام اقدامات پلیسی این متهم که مردی ۲۶ ساله بود پس از یکسال تعقیب، شناسایی شد.

رئیس پلیس آگاهی استان گیلان با تاکید براینکه تصویر متهم مذکور در دوربین‌های مداربسته مغازه‌هایی که به آنها ورود کرده بوده قرار داشت و توسط پلیس شناسایی شد، افزود: در طی یک اقدام غافلگیرانه این متهم در مخفیگاهش واقع در یکی از محله‌های رشت دستگیر و با تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شد.

او از رانندگان خواست با توجه به تاریکی هوا از سوار کردن مسافران دربستی به مناطق برون شهر خودداری و هشدارهای پلیس را جدی بگیرند.