دستگیری

رشت رویایی- روز ۶ آبانماه امسال پرونده ای با موضوع کلاهبرداری و به دستور بازپرس شعبه اول دادسرای ناحیه یک تهران به پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ ارجاع شد.

 

خانم جوانی با حضور در پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: با یک خودرو پژو ۲۰۶ در بزرگراه شهید صدر در حرکت بودم که راننده جوان یک خودرو سواری پژو اعلام داشت از خودروی اینجانب بنزین نشت می‌کند‌؛ بدون توجه به این شخص، به مسیر خود ادامه دادم که ناگهان سرنشینان یک خودروی نیسان یدک‌کش دارای چراغ گردان و برچسب امداد خودرو مجددا به من اعلام داشتند که از خودروی اینجانب بنزین نشست می‌کند و درخواست کردند تا سریعا توقف نمایم.

به محض توقف‌، دو جوان تنومند با عجله به سمت خودروی اینجانب آمده از من درخواست کردند تا هر چه سریع تر از خودرو پیاده شوم چراکه به گفته آنها هر لحظه امکان انفجار ماشین وجود داشت و بلافاصله هر دو نفرشان وارد ماشین شدند‌؛ آنها صندلی عقب را بلند کرده و اعلام نمودند که پمپ بنزین خودرو معیوب شده و بنزین از آن نشت می‌کند و در صورت ادامه‌ی حرکت امکان آتش سوزی و حتی انفجار ماشین وجود دارد.

این خانم جوان در ادامه اظهاراتش به کارآگاهان گفت‌: “در حالیکه بسیار ترسیده بودم با پیشنهاد آنها مبنی بر تعویض پمپ بنزین ماشین موافقت کرده و در حالیکه یکی از آنها با صحبت کردن سعی داشت تا حواس مرا پرت کند، نفر دوم به ظاهر اقدام به نصب یک پمپ بنزین جدید بر روی ماشین کرد. در پایان بابت این کار مبلغ ۵۰۰ هزار تومان از من گرفته و محل را ترک کردند. فردای آنروز به یک مکانیکی مراجعه کرده تا موضوع شب گذشته، توسط یک مکانیک بررسی شود که در آنجا به من اعلام شد که پمپ بنزین نصب شده بر روی ماشین در واقع یک پمپ بنزین مستهلک می‌باشد و در واقع به این شیوه و شگرد از من کلاهبرداری شده است.

با توجه به شیوه و شگرد متهمین، کارآگاهان با بررسی تراکنش مالی حساب متعلق به مالباخته اقدام به شناسایی فردی به نام اصغر.ع کرده اما در ادامه مشخص شد که مشخصات ارائه شده به بانک واهی و دروغین است .

در ادامه‌ی رسیدگی به پرونده و طرح شکایت‌های مشابه از سوی تعدادی از خانم‌های راننده که تمامی آنها به شیوه ای مشابه توسط سرنشینان یک دستگاه خودرو نیسان یدک کش مورد کلاهبرداری قرار گرفته بودند ، کارآگاهان پایگاه یکم پلیس آگاهی با انجام اقدامات ویژه پلیسی و بررسی تصاویر بدست آمده از دوربین های مداربسته محل تردد خودرو نیسان یدک کش ، موفق به شناسایی خودرو نیسان یدک کش مذکور و در ادامه شناسایی مالک آن به نام “سعید. ش” در منطقه مشیریه شدند .

کارآگاهان پایگاه یکم پلیس آگاهی با مراجعه به شهرک مشیریه ، ضمن شناسایی خودرو مذکور (‌یک خودرو نیسان یدک کش با چراغ گردان و برچسب امداد خودرو سراسری تهران) محل را تحت مراقبت نامحسوس پلیسی قرار داده و سرانجام سعید.ش را در حین سوار شدن به خودرو نیسان دستگیر و به پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل کردند .

متهم بلافاصله پس از دستگیری و در همان تحقیقات اولیه صراحتا به کلاهبرداری از شاکی پرونده و تعداد دیگری از خانم های راننده اعتراف و همدست خود به نام “اصغر . ع” را نیز معرفی کرد که در ادامه مخفیگاه اصغر در همان شهرک مشیریه شناسایی، دستگیر و به پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد .

متهمین در اعترافات خود با بیان این مطلب که سوژه‌های خود را از میان خانم های راننده انتخاب کردند، علت این انتخاب را عدم آشنایی خانم‌ها با مسائل فنی خودرو بیان نموده و در ادامه هویت سومین متهم پرونده ( راننده خودرو سواری پژو ) نیز به نام بابک شناسایی؛ او نیز در مورخه ۲۳/۰۹/۱۳۹۶ دستگیر و به پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد .

سرهنگ کارآگاه کامیار چهری، رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اشاره به اینکه متهمین پرونده برای استفاده از خودروی یدک‌کش با عنوان امداد خودرو سراسری تهران هیچ‌گونه مجوزی از مبادی قانونی نداشته اند‌، با اعلام این خبر گفت‌: در بررسی اسناد و مدارک بدست آمده مشخص گردید که متهمین اقدام به دهها فقره کلاهبرداری به شیوه و شگرد فوق نمودند که تاکنون تعدادی از این افراد شناسایی و جهت شناسایی متهمین و پیگیری شکایات خود به پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ دعوت شدند.

سرهنگ کامیار چهری، در پایان این خبر گفت: از کلیه شکات و مالباختگانی بویژه خانم هایی که بدین شیوه و شگرد مورد کلاهبرداری قرار گرفتند دعوت می شود تا جهت شناسایی متهمین و پیگیری شکایات خود به نشانی پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ در میدا تجریش – خیابان باهنر – کوچه همایون فر مراجعه نمایند