رشت رویایی- رییس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران، از کشف ۹۰ درصدی جرائم سایبری در کشور خبر داد.

[su_frame]کمال هادیانفر[/su_frame]

به گزارش ایرنا، سردار سید کمال هادیانفر روز سه شنبه در نشست قرارگاه نوروزی امام علی (ع) پلیس گیلان، کشف ۹۰ درصدی جرائم سایبری را ناشی از وجود زیر ساخت‌های قوی و تلفیق دانش مهندسی با دانش آگاهی در پلیس فتا ذکر و خاطرنشان کرد: بیش از یک سال و نیم است که کارشناسان افزون بر شش کشور دنیا در پلیس فتا، برای مقابله با جرائم سایبری مورد آموزش قرار می‌گیرند.

وی با بیان اینکه شیوه سرقت در چند سال اخیر دچار تحول شده، افزود: امروز نسبت به سه سال گذشته، تمایل مردم به فضای مجازی، ۳۰۰ برابر افزایش پیدا کرده است.

مهیا بودن زیر ساخت‌های پلیسی برای کشف جرائم
رئیس پلیس فتا ناجا ادامه داد: اگر زیر ساخت‌های پلیسی مهیا نباشد، پلیس قادر به کشف بسیاری از جرائم نیست.

وی گفت: دشمن با پیشرفت فناوری، به شدت برای ایجاد چالش در فضای سایبری و در کشور فعال است.

سردار هادیانفر با اشاره به امنیت مطلوب و بسیار بالای کشور در مقایسه با کشورهای منطقه افزود: اروپا که مهد امنیت بود، امروز دچار نا امنی شده است.

وی در بخش دیگری از سخنانش، تلاش پلیس گیلان برای تأمین نظم و امنیت مردم و مسافران را ملموس و محسوس خواند و با اشاره به اجرای طرح گیلان مطهر در استان گفت: طرح گیلان مطهر باید توسعه پیدا کرده و با آمدن مردم به صحنه، به کل کشور تعمیم یابد.

سردار هادیانفر با تاکید بر گسترش سنت حسنه امر به معروف و نهی از منکر در جامعه تصریح کرد: طرح گیلان مطهر که نه با نگاه سلبی بلکه با نگاه تشویقی و ایجابی در راستای ترویج سنت حسنه امر به معروف و نهی از منکر در استان گیلان شروع شده، کاری ارزشمند است.

[su_frame]محمدرضا میرحیدری[/su_frame]

سردار محمدرضا میرحیدری فرمانده نیروی انتظامی استان گیلان نیز در ابتدای این نشست، گزارشی از عملکرد پلیس استان برای تأمین نظم و امنیت مردم و مسافران نوروزی و اقدام‌های انجام شده برای اجرای طرح استانی گیلان مطهر ارائه کرد.

طرح فرهنگی گیلان مطهر با همکاری دستگاه‌های فرهنگی، مراکز دانشگاهی و حوزه‌های علمیه در افزون بر ۱۵۰ پایگاه در این استان، در نوروز ۹۵ اجرا شده است.

هدف از اجرای این طرح انجام تکلیف امر به معروف و نهی از منکر، جلوگیری از ناهنجاری‌های اجتماعی نظیر بدحجابی، تأمین نظم و امنیت و فراهم کردن شرایط محیطی مناسب برای مسافران ذکر شده است.