[su_frame align=”left”]مواد مخدر[/su_frame]

رشت رویایی- رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر گیلان از کشف بیش از ۱۷ کیلوگرم تریاک، شیشه و هروئین در این استان خبر داد.

احدالله احدی بعد از ظهر امروز در جلسه انتظامی گیلان با اشاره به گزارش‌های مردمی مبنی بر فعالیت اعضای دو باند قاچاق مواد مخدر در استان اظهار کرد: ماموران عملیات ویژه موضوع مذکور را پیگیری کردند.

او به عملیات نخست ماموران عملیات ویژه مبارزه با مواد مخدر گیلان اشاره کرد و افزود: چهار نفر عضو یک باند تهیه و توزیع مواد مخدر به همراه ۱۴ کیلو و ۲۰۰ گرم تریاک در عملیات مذکور دستگیر شدند.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر گیلان با بیان اینکه یک متهم به همراه ۳ کیلو و ۱۶۰ گرم شیشه و هروئین در لاهیجان دستگیر شده است، تصریح کرد: قاچاقچی مذکور یک‌کیلو و ۲۶۰ گرم هروئین و یک‌کیلو و ۹۰۰ گرم ماده توهم‌زای شیشه را در کنسول و سقف یک خودروی سواری جاسازی کرده بود.

احدی به معرفی متهمان با تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مقام قضایی اشاره کرد و یادآور شد: شماره تلفن ۱۲۸ پلیس مبارزه با مواد مخدر به طور شبانه‌روزی آماده دریافت اخبار و گزارش‌های مردمی در حوزه مواد مخدر است.

اعزام مشمولان وظیفه عمومی به مراکز آموزشی گیلان
معاون وظیفه عمومی پلیس گیلان نیز در جلسه مذکور گفت: ساعت هفت صبح روز دوشنبه یکم شهریور ماه امسال مشمولان فوق دیپلم و بالاتر که موعد اعزام آنها است باید برای اعزام به مراکز آموزشی در معاونت وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی گیلان واقع در بلوار خلیج فارس، کیلومتر ۳ جاده رشت به تهران، جنب راهنمایی و رانندگی حضور پیدا کنند.

سیدحسین صدرممتاز، خاطرنشان کرد: طبق ماده ۵۸ قانون وظیفه عمومی مشمولانی که مدت غیبت اولیه آنها تا سه ماه باشد، سه ماه اضافه خدمت برای آنها محاسبه می‌شود و مشمولانی که مدت غیبت اولیه آنها بیشتر از سه ماه باشد، شش ماه اضافه خدمت برای آنها لحاظ می‌شود.

به گفته او، مشمولانی که مدت غیبت اولیه آنها بیش از یک‌سال باشد به غیر از شش ماه اضافه خدمت، فراری محسوب شده و به مراجع قضایی معرفی می‌شوند.

این مسؤول خاطرنشان کرد: سربازان متأهل پس از سپری کردن دوره آموزش رزم مقدماتی، ادامه خدمت خود را در استان محل سکونت سپری می‌کنند.

کشف انواع سیگار قاچاق خارجی در آستارا
فرمانده انتظامی آستارا نیز در جلسه انتظامی گیلان اظهار کرد: ماموران انتظامی ایستگاه بازرسی سه‌راه قلعه حین اجرای طرح مقابله با کالای قاچاق و کنترل محور مواصلاتی به یک دستگاه خودروی کامیونت مشکوک شدند و آن را متوقف کردند.

رحیم مهدی‌زاده افزود: ماموران انتظامی در بازرسی از خودروی مذکور ۱۸۲ هزار نخ سیگار خارجی قاچاق را کشف کردند و راننده خودرو دستگیر شده است.

او ارزش کالای دخانی کشف شده مذکور را ۳۲۰ میلیون و ۷۶۰ هزار ریال ذکر کرد و گفت: متهم با تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شده است.