کشف ۳۰ میلیارد تومان عتیقه و سنگ قیمتی قاچاق + عکس

رشت رویایی- پلیس آگاهی استان خراسان رضوی، با انهدام باند حرفه‌ای قاچاق، ۳۰ میلیارد تومان اشیاء عتیقه و سنگ‌های گران قیمت را در مشهد کشف کرد.

عتیقه و سنگ قیمتی قاچاق

به گزارش مهر، سردار بهمن امیری مقدم گفت: با کسب خبری مبنی بر قاچاق اشیاء عتیقه و سنگ‌های قیمتی توسط تعدادی از افراد سودجو به کشورهای حاشیه خلیج فارس تیمی مجرب از پلیس آگاهی برای بررسی موضوع وارد عمل شدند.

وی افزود: کارآگاهان اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز و اداره اطلاعات جنایی با استفاده از اطلاع به دست آمده تحقیقات گسترده‌ای را در این خصوص شروع کردند.

سردار امیری مقدم اظهار داشت: تیم رسیدگی کننده پرونده با شناسایی اعضای این باند حرفه‌ای در شهر مشهد آنها را به صورت نامحسوس تحت نظر گرفتند و سرانجام روز گذشته در اقدامی غافلگیرانه اعضای این باند را در حال دلالی سنگ‌های گران قیمت دستگیر کردند.

وی گفت: در این عملیات کارآگاهان پلیس آگاهی در بازرسی از مخفیگاه آنها یک عدد سنگ زمرد، دو عدد گردنبند الماس، یک عدد گردنبند کهربا، یک عدد انگشتر با نگین، هشت عدد نگین سبز رنگ، دوازده عدد نگین آبی کوچک و یک عدد نگین آبی بزرگ (یاقوت)، دو عدد نگین سفید رنگ، دو عدد انگشتر بدون نگین، سه عدد شناسنامه صادره برای گردنبندها و سنگ زمرد، چهار جلد کتب قدیمی، یک جلد قرآن قدیمی کوچک و یک قبضه کلت ساچمه‌ای کشف کردند.

فرمانده انتظامی استان خراسان رضوی با اشاره به اینکه برابر نظریه کارشناسان مربوطه ارزش ریالی کالاهای کشف شده ۳۰ میلیارد تومان برآورده شده افزود: در این زمینه هشت نفر دستگیر و پس از بازجویی‌های تکمیلی برای سیر مراحل قانونی روانه دادسرا شدند.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz