[su_frame align=”left”]شیر و دوغ[/su_frame]

رشت رویایی- فرمانده انتظامی آستارا نیز در جلسه مذکور به کشف و ضبط شیر غیر بهداشتی دامی به ارزش بیش از ۳۱ میلیون ریال در این شهرستان اشاره کرد.

رحیم مهدی‌زاده با اشاره به اینکه ماموران ایستگاه بازرسی سه‌راه قلعه آستارا در حین کنترل محور مواصلاتی به سه دستگاه خودروی رنو، نیسان وانت و اتوبوس مشکوک شدند، افزود: پلیس این خودروها را متوقف کرد و مورد بازرسی قرار داد.

وی نتیجه بازرسی را کشف و ضبط ۹۰۰ کیلوگرم دوغ و یک‌هزار و ۵۰۰ کیلوگرم شیر غیربهداشتی که به صورت غیرمجاز حمل می‌شد، عنوان کرد و گفت: رانندگان هر سه خودروی مذکور دستگیر و به مقام‌های قضایی معرفی شدند.

فرمانده انتظامی آستارا در ادامه به اجرای طرح‌های مختلف ارتقای امنیت اجتماعی اشاره کرد و یادآور شد: این طرح در راستای برخورد با موتورسیکلت‌سواران مزاحم و متخلف اجرا شده است.

به گفته وی، در سال جاری تعداد ۶۴۶ دستگاه خودروی متخلف و ۶۲۹ دستگاه موتورسیکلت به دلیل تخطی از قوانین راهنمایی و رانندگی توقیف و به پارکینگ منتقل شدند.

مهدی‌زاده از افزایش ۱۴ درصدی توقیف وسایل نقلیه متخلف در مقایسه با سال گذشته خبر داد و خاطرنشان کرد: ماموران موفق شدند با اقدام‌های آموزشی و پیشگیرانه خود به کاهش صد درصدی تصادفات منجر به مرگ دست یابند.

وی برگزاری کلاس آموزش همگانی، توزیع بروشور و نصب بنر و… را از اقدام‌های پلیس آستارا برای ارتقای فرهنگ ترافیکی در جامعه ذکر کرد.