کشف بیش از ۹۰۰ شی عتیقه از قاچاقچیان در رودبار

کشف بیش از ۹۰۰ شی عتیقه در رودبار

رشت رویایی- فرمانده انتظامی رودبار امروز از کشف و ضبط ۹۰۰ سکه بدلی مشابه سکه‌های دوران ساسانی از یک باند خرید و فروش اشیای عتیقه خبر داد.

سرهنگ علی رمضانی گفت: این اشیای عتیقه در بازرسی از یک پژو ۲۰۶ در ایست بازرسی شهر رودبار کشف و ضبط شد.

او افزود: ۴ قاچاقچی اشیای عتیقه که همگی اهل رضوانشهر هستند اعتراف کردند قصد داشتند این سکه‌ها را در گیلان به قیمت ۱۸ میلیارد ریال بفروشند.

فرمانده انتظامی رودبار همچنین از کشف و ضبط ۲ کوزه سفالی، ۲ پیاله شیشه‌ای، ۳ مجسمه سفالی حیوانات، ۴ ظرف فلزی، یک سردوک سنگی و یک مجسمه فلزی سردار هخامنشی خبر داد.

سرهنگ علی رمضانی گفت: کارشناسان میراث فرهنگی قدمت این اشیای عتیقه را هزاره اول قبل از میلاد تا هخامنشیان تخمین زدند.

او ادامه داد: ۱۳ شی عتیقه در یک معامله صوری با ۳ قاچاقچی اشیای عتیقه و در بازرسی از یک پژو ۴۰۵ در منطقه خورگام رودبار کشف و ضبط شد.

فرمانده انتظامی رودبار اعلام کرد: همه ۷ قاچاقچی عضو این ۲ باند قاچاق اشیای عتیقه دستگیر و به مقامات قضایی تحویل داده شدند.

در ایستگاه بازرسی و بخش خورگاماین شهرستان از ۷ نفر از اعضای سه باند قاچاق خبر داد.

۴ متهم رضوانشهری این باند قاچاق که قصد فروش سکه‌های عتیقه به قیمت ۱۸ میلیارد ریال بودند دستگیر شدند.

او همچنین گفت: ۱۳ شی عتیقه کشف شده شامل مجسمه سردار هخامنشی، مجسمه گوزن، ریتون اسب بزرگ، سرقوچ، گاو ولاک پشت سفالی و ۲ قطعه کوزه و سر دوک سفالی هستند.

فرمانده انتظامی رودبار ارزش این قطعات کشف شده را ۱۴ میلیارد ریال ذکر کرد و گفت: متهمان ۳۵ تا ۴۰ ساله باند قاچاق اشیای عتیقه رودبار با تشکیل پرونده به مقامات قضایی تحویل داده شدند.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz