[su_frame align=”left”]کشف بیش از ۹۰۰ شی عتیقه در رودبار[/su_frame]

رشت رویایی- فرمانده انتظامی رودبار امروز از کشف و ضبط ۹۰۰ سکه بدلی مشابه سکه‌های دوران ساسانی از یک باند خرید و فروش اشیای عتیقه خبر داد.

سرهنگ علی رمضانی گفت: این اشیای عتیقه در بازرسی از یک پژو ۲۰۶ در ایست بازرسی شهر رودبار کشف و ضبط شد.

او افزود: ۴ قاچاقچی اشیای عتیقه که همگی اهل رضوانشهر هستند اعتراف کردند قصد داشتند این سکه‌ها را در گیلان به قیمت ۱۸ میلیارد ریال بفروشند.

فرمانده انتظامی رودبار همچنین از کشف و ضبط ۲ کوزه سفالی، ۲ پیاله شیشه‌ای، ۳ مجسمه سفالی حیوانات، ۴ ظرف فلزی، یک سردوک سنگی و یک مجسمه فلزی سردار هخامنشی خبر داد.

سرهنگ علی رمضانی گفت: کارشناسان میراث فرهنگی قدمت این اشیای عتیقه را هزاره اول قبل از میلاد تا هخامنشیان تخمین زدند.

او ادامه داد: ۱۳ شی عتیقه در یک معامله صوری با ۳ قاچاقچی اشیای عتیقه و در بازرسی از یک پژو ۴۰۵ در منطقه خورگام رودبار کشف و ضبط شد.

فرمانده انتظامی رودبار اعلام کرد: همه ۷ قاچاقچی عضو این ۲ باند قاچاق اشیای عتیقه دستگیر و به مقامات قضایی تحویل داده شدند.

در ایستگاه بازرسی و بخش خورگاماین شهرستان از ۷ نفر از اعضای سه باند قاچاق خبر داد.

۴ متهم رضوانشهری این باند قاچاق که قصد فروش سکه‌های عتیقه به قیمت ۱۸ میلیارد ریال بودند دستگیر شدند.

او همچنین گفت: ۱۳ شی عتیقه کشف شده شامل مجسمه سردار هخامنشی، مجسمه گوزن، ریتون اسب بزرگ، سرقوچ، گاو ولاک پشت سفالی و ۲ قطعه کوزه و سر دوک سفالی هستند.

فرمانده انتظامی رودبار ارزش این قطعات کشف شده را ۱۴ میلیارد ریال ذکر کرد و گفت: متهمان ۳۵ تا ۴۰ ساله باند قاچاق اشیای عتیقه رودبار با تشکیل پرونده به مقامات قضایی تحویل داده شدند.