کشته شدن ۳ جوان در تصادف رانندگی گیلان

رشت رویایی- فرمانده پلیس راه گیلان از کشته شدن سه جوان حدود ۱۸ ساله در تصادف رانندگی جاده‌های این استان خبر داد.

مهیار رستگار امروز در گفت‌وگو با فارس با بیان اینکه خانواده‌ها خودروها را در اختیار فرزندان خود که گواهینامه ندارند، قرار ندهند، اظهار کرد: بی‌مبالاتی در این زمینه حوادث ناگوار و تأسف‌آور را رقم می‌زند.

وی به مرگ سه جوان طی شب گذشته اشاره کرد و گفت: این جوانان با خودروهای پدر خود در خلوت جاده‌ها راندند و به دلیل انحراف به چپ و عدم مهارت در رانندگی جان خود را از دست دادند.

فرمانده پلیس راه گیلان با ابراز تأسف از مرگ سه جوان حدود ۱۸ ساله مذکور، تصریح کرد: تشخیص درست از خطر تصادف برای یک جوان ۱۸ ساله مفهوم نیست و به همین منظور قوانین رانندگی را رعایت نمی‌کند.

وی با اشاره به اینکه برای رانندگی باید فرد دارای گواهینامه باشد و آموزش‌های لازم را فرا گیرد، یادآور شد: سهل‌انگاری برخی خانواده‌ها منجر به حوادث ناگوار می‌شود.

رستگار در ادامه به وضعیت راه‌ها و جاده‌های کشور اشاره کرد و متذکر شد: به جز محور توتکابن در مسیر رودبارـ رستم‌آباد که از مدت‌ها پیش به دلیل رانش زمین مسدود شده است، بقیه محورها باز بوده و تردد بدون محدودیت ترافیکی در آنها جریان دارد.

وی از رانندگان محور مذکور خواست تا از جاده قدیم رشت‌ـ‌قزوین برای تردد استفاده کنند و رعایت قوانین رانندگی را مورد توجه خود قرار دهند.

فرمانده پلیس راه گیلان با تصریح بر اینکه سرعت و سبقت غیرمجاز دو عامل مهم در وقوع تصادفات مرگبار است، خاطرنشان کرد: رعایت سرعت مطمئنه امری ضروری و مهم است.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz