رشت رویایی- در حادثه رانندگی محور نی‌ریز تا کنون ۱۹ کشته و ۳۳ زخمی اعلام شده است.

مرتضی سلیمی قائم مقام سازمان امداد و نجات استان فارس گفت: به دنبال سقوط یک دستگاه اتوبوس به دره در ساعت یک بامداد امروز در گردنه لای رز نی‌ریز، ۱۹ سرنشین کشته و ۳۳ نفر زخمی شدند که حال چند تن از آنان وخیم اعلام شده است.

سرهنگ عزیز برزگر فرمانده انتظامی شهرستان نی‌ریز گفت: علت این حادثه انحراف از جاده و ناتوانی راننده در کنترل اتوبوس و همچنین عمل نکردن ترمز بوده است.

همچنین حسن همتی مدیر روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان فارس گفت: در این حادثه که در ساعت ۱:۲۰ بامداد به مرکز پیام اورژانس نی ریز گزارش شد در کیلومتر ۱۵ جاده نی‌ریز به سیرجان بود که یازده دستگاه آمبولانس به محل حادثه اعزام شد که ۳۰ مصدوم این حادثه توسط آمبولانس‌های اورژانس ۱۱۵ به بیمارستان شهدای نی ریز منتقل شدند.

تمام کشته‌شدگان «سرباز» بودند
رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا گفت: تمام کشته‌شدگان واژگونی اتوبوس در نی‌ریز «سرباز» بودند.

رحمانی خاطرنشان کرد: این اتوبوس حامل سربازان وظیفه‌ای بود که پس از پایان دوره قرار بود به استان‌های محل خدمت خود اعزام شوند.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور گفت: سرنشینان این اتوبوس سربازان پادگان ۰۵ ارتش در کرمان بودند.
کشته شدن 19 سرباز ایرانی در سانحه رانندگی نی‌ریزکشته شدن 19 سرباز ایرانی در سانحه رانندگی نی‌ریز کشته شدن 19 سرباز ایرانی در سانحه رانندگی نی‌ریز کشته شدن 19 سرباز ایرانی در سانحه رانندگی نی‌ریز کشته شدن 19 سرباز ایرانی در سانحه رانندگی نی‌ریز کشته شدن 19 سرباز ایرانی در سانحه رانندگی نی‌ریز