[su_frame align=”left”]اسکندر مومنی[/su_frame]

رشت رویایی- جانشین فرمانده ناجا گفت: کسی حق ورود به حریم خصوصی افراد مگر با مجوز از مراجع قانونی را ندارد اما مردم انتظار دارند شئونات و امنیت اخلاقی در حریم عمومی مانند معابر و خیابان‌ها رعایت شود.

سردار اسکندر مومنی پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به ارتقای شاخص‌های پلیس در سال گذشته و دو ماه امسال، اظهار کرد: شاهد ارتقای شاخص‌های امنیتی در تمام عرصه‌های داخل کشور هستیم.

وی به پنج اولویت پلیس در سال ۹۵ اشاره کرد و افزود: ارتقای امنیت اخلاقی، مبارزه با مواد مخدر، مبارزه با قاچاق کالا و ارز، کاهش تصادفات و آموزش کارکنان پلیس از اولویت‌های نیروی انتظامی است.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی تصریح کرد: پیش‌بینی لازم برای آموزش کارکنان به منظور اجرای برنامه‌های مذکور انجام شده است.

وی به تشکیل کمیسیون طرح دریا با حضور فرماندهان استان‌های گیلان، مازندران و گلستان در گیلان اشاره کرد و گفت: این جلسه به منظور استفاده مردم از نقاط کشور از ساحل و دریا در استان‌های شمالی برگزار می‌شود.

مومنی از غرق شدن ۴۴ نفر در دریای گیلان و ۸۴ نفر در مازندران در سال گذشته خبر داد و بیان کرد: صددرصد غرق‌شدگان در خارج از طرح‌های سالم‌سازی و در ساعت‌های عصر بود.

وی با اشاره به اینکه تلاش‌ها در راستای امنیت و آرامش توسط تمام دستگاه‌های مربوطه باید انجام شود، خاطرنشان کرد: امسال قرار بر این است که به تعداد کافی طرح‌های سالم‌سازی دریا در سواحل شمالی راه‌اندازی شود.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی بر رعایت حریم امنیت اخلاقی خانواده‌ها تأکید کرد و یادآور شد: هدف از طرح‌های امنیت اجتماعی ایجاد آرامش برای مردم است.

وی بر آموزش نیروهای پلیس در راستای اجرای طرح‌های دارای اولویت در سال جاری تاکید کرد و یادآور شد: کسی حق ورود به حریم خصوصی افراد مگر با مجوز از مراجع قانونی را ندارد اما مردم انتظار دارند شئونات و امنیت اخلاقی در حریم عمومی مانند معابر و خیابان‌ها رعایت شود و این امر توسط همکاران آموزش‌دیده ما انجام می‌شود.

مومنی با بیان اینکه در هیچ جای دنیا معابر و خیابان به معنای حریم خصوصی نیست، خاطرنشان کرد: در داخل مطابق با قوانین کشور طرح‌های امنیت اخلاقی انجام می‌شود و مردم همکاری بسیار خوبی در این زمینه دارند.