واکنش کوچکی‌نژاد به سخنان حجت‌الاسلام رفیعی:
کسی حق توهین به فرهنگ و دیانت مردم گیلان را ندارد

رشت رویایی- نماینده مردم رشت از حجت‌الاسلام رفیعی خواست تا سخنانش در مورد مردم گیلان را پس بگیرد.

جبار کوچکی‌نژاد

به گزارش ایلنا جبار کوچکی‌نژاد در جمع خبرنگاران گیلان در واکنش به اظهارات حجت‌الاسلام ناصر رفیعی و مقایسه بی‌حجابی در گیلان با اروپا ضمن محکومیت این سخنان اظهار کرد: من به ایشان نصیحت می‌کنم که سریعاً حرف خود را پس بگیرند و این اشتباه را جبران کند.

نماینده مردم رشت خواستار به‌روزرسانی اطلاعات حجت‌الاسلام رفیعی شد و افزود: ایشان باید کمی اطلاعات خود را بالا ببرد و در خصوص تاریخ فرهنگی و انقلابی گیلان بیشتر مطالعه کند.

کوچکی نژاد تاکید کرد: کسی حق توهین به فرهنگ و دیانت مردم گیلان را ندارد.

وی به اختصاص ۵۰ میلیارد تومان توسط دولت برای ساماندهی رودخانه‌های رشت هم اشاره کرد و گفت: تا به امروز حتی یک ریال از این بودجه پرداخت نشده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه دولت موظف به ساماندهی زباله‌ها شده است اظهار کرد: در خصوص ساماندهی زباله قراردادی با شرکت چینی امضا شد و ده میلیارد و ۹۰۰ میلیارد تومان پرداخت شد اما تاکنون اقدامی صورت نگرفته و حتی با شرکت دیگری قرارداد امضا کرده‌اند.

نماینده مردم رشت در مجلس، استفاده از مدیران توانمند بومی را حق مردم گیلان دانست و گفت: باید باندبازی‌ها کنار گذاشته شود و از ظرفیت نیروهای بومی و نخبه استان در پست‌های مدیریت بهره برد.

وی همچنین از پیگیری‌های خود برای حل مشکل زمین‌های نسقی و سکونتگاه‌های حاشیه‌نشین رشت خبر داد و گفت: برخی مسئولین در برخورد با مردم راحت‌ترین راه را انتخاب می‌کنند و بلافاصله مردم را تهدید به قطع آب, برق و گاز می‌کنند اما به آنها گفته‌ام که اگر در صورت این کار از دماغ کسی خود بیاید همه مسئول هستند و باید پاسخگو باشند.

وی افزود: ورود مدیران غیربومی درصورت وجود مدیران توانمند قابل توجیه نیست و نمایندگان گیلان پیگیر این موضوع هستند.

کوچکی نژاد خواستار نگاه چندبُعدی برای حل مشکل اشتغال استان شد و اظهار کرد: باید به حوزه گردشگری توجه شود و حتی می‌توانیم در خصوص ورود گردشگران حوزه خلیج فارس با توجه به آداب و رسوم مشترک سرمایه‌گذاری کنیم.

نماینده رشت فلسفه ایجاد مناطق آزاد را تولید و صادرات دانست و اظهار کرد: هم اکنون مناطق آزاد دروازه واردات شده‌اند.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz