رشت رویایی- نماینده مردم رشت از حجت‌الاسلام رفیعی خواست تا سخنانش در مورد مردم گیلان را پس بگیرد.

[su_frame align=”center”]جبار کوچکی‌نژاد[/su_frame]

به گزارش ایلنا جبار کوچکی‌نژاد در جمع خبرنگاران گیلان در واکنش به اظهارات حجت‌الاسلام ناصر رفیعی و مقایسه بی‌حجابی در گیلان با اروپا ضمن محکومیت این سخنان اظهار کرد: من به ایشان نصیحت می‌کنم که سریعاً حرف خود را پس بگیرند و این اشتباه را جبران کند.

نماینده مردم رشت خواستار به‌روزرسانی اطلاعات حجت‌الاسلام رفیعی شد و افزود: ایشان باید کمی اطلاعات خود را بالا ببرد و در خصوص تاریخ فرهنگی و انقلابی گیلان بیشتر مطالعه کند.

کوچکی نژاد تاکید کرد: کسی حق توهین به فرهنگ و دیانت مردم گیلان را ندارد.

وی به اختصاص ۵۰ میلیارد تومان توسط دولت برای ساماندهی رودخانه‌های رشت هم اشاره کرد و گفت: تا به امروز حتی یک ریال از این بودجه پرداخت نشده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه دولت موظف به ساماندهی زباله‌ها شده است اظهار کرد: در خصوص ساماندهی زباله قراردادی با شرکت چینی امضا شد و ده میلیارد و ۹۰۰ میلیارد تومان پرداخت شد اما تاکنون اقدامی صورت نگرفته و حتی با شرکت دیگری قرارداد امضا کرده‌اند.

نماینده مردم رشت در مجلس، استفاده از مدیران توانمند بومی را حق مردم گیلان دانست و گفت: باید باندبازی‌ها کنار گذاشته شود و از ظرفیت نیروهای بومی و نخبه استان در پست‌های مدیریت بهره برد.

وی همچنین از پیگیری‌های خود برای حل مشکل زمین‌های نسقی و سکونتگاه‌های حاشیه‌نشین رشت خبر داد و گفت: برخی مسئولین در برخورد با مردم راحت‌ترین راه را انتخاب می‌کنند و بلافاصله مردم را تهدید به قطع آب, برق و گاز می‌کنند اما به آنها گفته‌ام که اگر در صورت این کار از دماغ کسی خود بیاید همه مسئول هستند و باید پاسخگو باشند.

وی افزود: ورود مدیران غیربومی درصورت وجود مدیران توانمند قابل توجیه نیست و نمایندگان گیلان پیگیر این موضوع هستند.

کوچکی نژاد خواستار نگاه چندبُعدی برای حل مشکل اشتغال استان شد و اظهار کرد: باید به حوزه گردشگری توجه شود و حتی می‌توانیم در خصوص ورود گردشگران حوزه خلیج فارس با توجه به آداب و رسوم مشترک سرمایه‌گذاری کنیم.

نماینده رشت فلسفه ایجاد مناطق آزاد را تولید و صادرات دانست و اظهار کرد: هم اکنون مناطق آزاد دروازه واردات شده‌اند.