فرماندار رشت:
کرایه تاکسی‌ها نمی‌تواند بیش از ۶ درصد افزایش یابد

عیسی مهدوی

رشت رویایی- سید عیسی مهدوی فرماندار شهرستان رشت در تشریح نامه خود به رئیس شورای شهر رشت اظهار کرد: مصوبه شورای شهر رشت در خصوص افزایش کرایه‌های تاکسی باطل شده است و هرگونه دریافت کرایه با نرخ جدید غیرقانونی و خلاف است.

فرماندار شهرستان رشت در گفت و گوی با دیارمیرزا در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه «آیا شورای شهر رشت می‌تواند نامه‌ی فرمانداری را نادیده بگیرد», اظهار کرد: همان‌گونه که قبلاً اعلام کرده بودم تائید مصوبه افزایش کرایه‌های تاکسی مشروط و موقت بوده است و نامه ارسالی فرمانداری به شورای شهر رشت در خصوص بازگشت به نرخ قبلی و عدم افزایش کرایه تاکسی‌های درون شهری لازم‌الاجرا است.

مهدی تاکید کرد: اگر شورای شهر بر افزایش کرایه تاکسی‌های درون شهری پافشاری کند و یک بار دیگر در این خصوص مصوبه‌ای داشته باشد این مصوبه به شورای حل اختلاف استان گیلان ارسال و در آنجا در این خصوص تصمیم‌گیری می‌شود.

فرماندار رشت افزود: نرخ کرایه‌ها باید به قیمت اولیه برگردد و هرگونه افزایش قیمت کرایه‌ها طبق دستورالعمل معاون رئیس‌جمهور در کارگروه تخصصی ستاد تنظیم بازار بررسی شود که نرخ حمل‌ونقل شهری نمی‌تواند بیش از ۶ درصد افزایش پیدا کند.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz