کدام نوشابه بهتر است؛ زرد، سفید یا مشکی؟

نوشابه - نوشیدنی

رشت رویایی- نوشابه یکی از نوشیدنی‌های پرمصرف در بین خانواده‌های ایرانی است که رنگ آن در عوارض ایجاد کننده، ممکن است تاثیرگذار باشد.

شهاب اولیایی متخصص تغذیه در این باره می‌گوید: هر یک از مواد تشکیل‌دهنده نوشابه‌ها اعم از آب، شکر، طعم‌دهنده، اسیدکربنیک، اسید فسفریک، افزودنی‌ها، رنگ دهنده و مواد نگهدارنده (که برای جلوگیری از کپک زدن نوشابه به دلیل وجود شکر استفاده می‌شود) می‌توانند مضر باشند.

اسید فسفریک درون این نوشابه‌ها باعث اختلال در گوارش غذا، اسیدی شدن خون، ورود کلسیم از استخوان‌ها به خون، دفع کلسیم و در نهایت پوکی استخوان، فشار به کلیه‌ها، ایجاد سنگ کلیه و به هم خوردن تعادل فسفر کلسیم بدن می‌شود.

آب گازدار تشکیل‌دهنده نوشابه سبب ایجاد مشکلات گوارشی، قند بالای آن موجب افزایش قند خون و درنهایت دیابت و چاقی به‌عنوان ام‌الامراض(مادر تمام بیماری‌ها) می‌شود.

جایگزین نوشابه به جای آب، میوه و آبمیوه مصرف‌کننده را دچار کمبودهای ویتامینی و همچنین کافئین درون آن علاوه بر تپش قلب، سیستم عصبی مرکزی را تحریک و حس وابستگی ایجاد می‌کند.

همانطور که همگان واقف هستند از نوشابه‌های مشکی برای پاک‌کنندگی جرم و کثیفی (بخصوص برای تمیز کردن چربی روغن ماشین در تعمیرگاه‌ها) استفاده می‌شود و این به دلیل اسیدیته قوی آن است، لذا وقتی این ماده وارد معده می‌شود هرچند که قادر به تحمل آن است اما با تنبل بارآوردن معده در ترشح اسید خود، اگر دیگر با غذا نوشابه میل نشود سیستم گوارشی بدن دچار اختلال می‌شود.

اولیایی رنگ نوشابه‌های مشکی را به خاطر کارامل (وقتی قند را زیاد حرارت می‌دهند به آن رنگ تبدیل می‌شود) بدون مشکل دانست و افزود: در عوض رنگ‌دهنده‌های مصنوعی اضافه شده به نوشابه‌های زرد باعث ایجاد سرطان‌های مختلف می‌شود.

هرچند که ابتدا نوشابه‌های سفید (به دلیل نداشتن رنگ‌دانه ها)، سپس مشکی (با داشتن کارامل تقریباً بی‌ضرر) و در نهایت زرد (به دلیل رنگ‌دهنده‌های مصنوعی) به ترتیب در وضعیت بهتری نسبت هم مطرح می‌شوند اما هیچ یک از آنها به دیگری ارجحیت ندارند.

در پایان گفتنی است، ایران مقام اول را برای مصرف نوشابه در دنیا دارد، چون سرانه مصرف نوشابه در دنیا حدود تا ۱۰ تا ۱۲ لیتر اما در ایران بیش از ۴۰ لیتر است.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz