رشت رویایی- به دنبال دیدار روز هفت اسفند اعضای فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با رئیس جمهور اسبق ایران تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نامه ای خطاب به علی لاریجانی خواستار برخورد رئیس مجلس با نمایندگان عضو این فراکسیون مخصوصا سه تن از اعضای هیات رئیسه مجلس حاضر در آن جلسه بودند.

[su_frame align=”left”]مجلس[/su_frame]

امضا کنندگان این نامه با بیان اینکه «براساس موظف مصرح و سوگندی که یاد کرده‌ است وظیفه دارید از شأن مجلس شورای اسلامی و حیثیت نمایندگان حفاظت و صیانت نمایید» گفته اند:«ما نمایندگان مجلس شورای اسلامی ضمن یادآوری این رسالت و مسئولیت سنگین، مصرانه منتظر اقدامات عملی جنابعالی هستیم».

البته رسانه های اصولگرا پیش از این مدعی شده بودند بیش از ۸۰ نفر از نمایندگان این نامه اعتراضی را امضا کرده اند اما روز گذشته سایت اصلاح طلبان نیوز، از رسانه های نزدیک به اصلاح طلبان لیسی سی نفره از نمایندگان امضا کنندگان نامه منتشر کرد که نام چهار نماینده گیلان در آن دیده می شود.

طبق این لیست ذبیح الله نیک فر (نماینده لاهیجان و سیاهکل)، اسدالله عباسی (نماینده رودسر و املش، رئیس مجمع نمایندگان استان و عضو هیات نظارت بر انتخابات شوراهای استان)، ولی داداشی (نماینده شهرستان آستارا) و محمود شکری (نماینده شهرستان های تالش، رضوانشهر و ماسال) این نامه را امضا کرده اند.

تاکنون هیچ منبعی رسمی صحت این اسامی را تایید نکرده است و هیچکدام از نامبردگان نیز واکنشی مبنی بر تایید یا تکذیب آن نداشته اند.

گفتنی ست پیش از این هیات رسیدگی به تخلفات هیات رئیسه مجلس برای بررسی “حضور علی مطهری، محمدعلی وکیلی و بهروز نعمتی در دیدار اعضای فراکسیون امید با سیدمحمد خاتمی” تشکیل شده و ۱۶ نفر از اعضای این هیات اعلام کردند که این سه نفر تخلفی مرتکب نشده‌اند.در این جلسه علی مطهری، محمدعلی وکیلی و بهروز نعمتی از خود دفاع کرده بودند و از ۳۰ نفر نماینده معترض نیز دو سه نفر حضور و نظرات خود را اعلام کرده بودند. نهایتا نیز پس از بحث و بررسی موضوع از اعضای هیات رای گیری به عمل آمده بود که ۱۶ نفر اعلام کرده بودند این سه عضو هیات رئیسه تخلفی مرتکب نشده‌اند و تنها سه نفر در رای خود اعلام کرده بودند مطهری وکیلی و نعمتی بخاطر دیدار با رییس جمهور اسبق مرتکب تخلف شده‌اند.