کاهش ۰.۲ درصدی نرخ تورم شهری گیلان

رشت رویایی- معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی گیلان گفت: شاخص بهای کل کالاها و خدمات مصرفی خانوارهای شهری و روستایی استان گیلان در اسفندماه ۹۴ اعلام شد.

وحید طیفوری

وحید طیفوری در گفت‌وگو با ایسنا از اعلام شاخص بهای کل کالاها و خدمات مصرفی خانوارهای شهری و روستایی استان گیلان در اسفندماه ۹۴ خبر داد و اظهار کرد: شاخص بهای کل کالاها و خدمات مصرفی خانوارهای شهری استان برابر ۲۱۶.۷ بوده است.

وی با اشاره به کاهش ۰.۹ درصدی این شاخص نسبت به بهمن‌ماه ۹۴، افزود: درصد تغییرات این شاخص نسبت به ماه مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) نیز ۱۰.۱ درصد را نشان می‌دهد که نسبت به مقدار مشابه در بهمن‌ماه که ۱۱.۸ درصد بود، ۱.۷ درصد کاهش داشته است.

معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان گیلان با بیان اینکه درصد تغییرات شاخص کل بهای کالاها و خدمات مصرفی خانوارهای شهری در دوازده ماه منتهی به اسفندماه سال ۱۳۹۴ نسبت به دوره مشابه سال قبل (نرخ تورم شهری) ۱۱.۳ درصد است، خاطرنشان کرد: این مقدار نسبت به تورم بهمن‌ماه ۱۳۹۴، ۰.۲ درصد کاهش یافته است.

این مقام مسئول در ادامه، شاخص بهای کل کالاها و خدمات مصرفی خانوارهای روستایی استان گیلان در اسفندماه ۱۳۹۴ را برابر ۲۳۲.۷ اعلام کرد و افزود: این شاخص نسبت به ماه قبل ۰.۴ درصد افزایش داشته است. در همین راستا درصد تغییرات شاخص بهای کل کالاها و خدمات مصرفی خانوارهای روستایی نسبت به ماه مشابه سال قبل نیز ۱۰.۸ درصد اعلام شد که نشان‌دهنده کاهش ۰.۵ درصدی نسبت به مقدار مشابه در بهمن‌ماه است.

طیفوری در پایان درصد تغییرات شاخص کل بهای کل کالاها و خدمات مصرفی خانوارهای روستایی در دوازده ماه منتهی به اسفندماه سال ۱۳۹۴ نسبت به دوره مشابه سال قبل (نرخ تورم روستایی) را ۱۳ درصد اعلام کرد و گفت: این مقدار نسبت به تورم بهمن‌ماه ۱۳۹۴، که ۱۳.۳ درصد بوده، ۰.۳ درصد کاهش داشته است.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz